Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cicifüggő csecsemők anyukája!...

Cicifüggő csecsemők anyukája! Mennyire változik meg idővel a gyerek függősége?

Figyelt kérdés
Most féléves a kisfiam és a kezdetektől nagyon szeret cicizni. Már egy másfél hónapja adogatok neki gyüm., zölds., mert nagyon fejlett baba és igényelte. nem szereti a cumit, a cumisüveget, semmit sem, csak a cicit imádja, attól lazul el, nyugszik meg és alszik el. Én még bírnám is, de nagyjából meddig lesz ez így?
2010. szept. 4. 09:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a nappali cicizéssel nem is volt gond,lassan kiváltottunk párat,pedig ő is cicifüggő. Nálunk az éjszakaival van gond,lassan 15 hós,de még mindig sokszor ébred és csak cicin alszik vissza. Nem tudom,mikor lesz,hogy már nem kel fel éjjel. Nappal még 3x szopik.
2010. szept. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nálunk el sem fogadott semmit sokáig a cicin kívül.Hiába mondták,hogy én vagyok a balfék,mert a gyerek azt eszi,amit adnak neki,de én hiába próbálkoztam,mert az én rafinált fiam vagy kitolta rögtön amit bekanalaztam,vagy már a kanál láttán üvöltött.Persze ez ritkább eset a miénk,de ő 1-másfél évesen kezdett el enni,addig csak pár kanál ételt volt hajlandó megenni.Most már 27 hónapos és két hete még napi 7-8-szor,egyhete pedig csak alváshoz kéri a cicit.Még el sem hiszem...remélem nem fejlődünk vissza.Szóval Ő rettenetesen cicifüggő.
2010. szept. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 29 hónapos koráig cicifüggő volt (mindent vett már mellette egy évs korától, nem is keveset.

Próbáltam lebeszélni, tejszeletet, krémtúrót próbáltam adni helyette, mivel ezek a kedvencei, de nem érdekelte más akkor.

Aztán citromlé a cicire 2 napig és leszokott, mert már nagyon zavart.

Lepontozhattok a citromléért.

2010. szept. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 xStefix ***** válasza:

Ha te támogatod az ő cicifüggőségét (jó értelemben), akkor akár évekig is megtarthatod a szoptatást.

Ha viszont nem szeretnéd és/vagy gyorsan csinálod a hozzátáplálást, akkor relatíve gyorsan el tudod választani (ez persze azért babafüggő is).

Legnagyobb részben rajtad áll, hogy melyiket választod.

(Én az előbbit gyakorlom.)

2010. szept. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Baba függő! A kezdetektől fogva cicifüggő volt a fiam ,most 2 éves és még mindig cicizik elalvásnál!
2010. szept. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2010. szept. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Onnan változik, ahogy nagyobb adag bébiételt eszik majd. 10-11 hó körül nálunk a napközbeni cici nagyon gyorsan elmaradt, nem is hiányolta. Már csak a délutáni alváshoz kellett. Aztán inkább babakocsiban altattam délután.

Úgy kezdődött amúgy, hogy észrevettük ha elmegyünk ottholról, akkor simán elvan nélküle egész nap.

Az éjszaka az más falat, addig fog gyakran kelni, amíg teljesen el nem választod. Ez kb 5 ismerős, 1-3 gyerekes anyuka tapasztalata is.

Nálunk ez fogzás idején addig fajult hogy 30-40 percig ha aludt egyszerre, és volt hogy egy óráig rágcsálta. Ha jó időszak volt, akkor csak másfél-2 óránként kelt.

Aztán egyszer nem bírtam tovább (13 hónapos múlt), hajnali kettőkor kijöttem, és apa altatta. És onnan még 2 éjszaka.

Volt sírás, de rosszabbra számítottam.

Úgy akartam csinálni hogy elalváshoz egy hétig megkapja, de visszaalváshoz nem, hogy legyen ideje apadni a tejemnek. 3-4 deci volt még ekkor naponta a sok rágcsa miatt.

Csakhogy a második este már nem fogadta el, másnap megjött.

Azért is kellett ezt meglépnünk, mert nem akart megjönni a sok szopi miatt, mi meg már kistesón dolgoztunk volna.

Azóta összbújva alszik el, a 3. naptól egyszer kelt, egy hét után egyszer sem. Ha fogzik, 2* felkel, de van hogy vissza is alszik mire átérek.

2010. szept. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 6,5 hónapos, ugyanaz a szitu mint nálatok, én úgy gondolom, hogy amig ilyen marad, addig én nem erőltetek mást. Nem nagyon fogadja el a kanalas dolgokat, inkább cicizik olyankor is. Egyelőre szépen fejlődik a tejcitől is, nekem dokinő és védőnő is azt mondták, hogy semmiről nincs lemaradva, ha ő igy szereti legyen igy. És én is igy gondolom. Szeretném akár 2-3 éves koráig is szoptatni. Egyébként pont azért néztem meg a válaszokat, mert kiváncsi voltam, hogy kinek meddig ment igy a szoptatás, és látom nagy az esély, hogy sokáig szopizni fog az enyém is. Éjszaka is egyébként 2-3-szor felkel. De végülis nem bánom, mert nyüszörög kicsit, cicire kerül és 5-10 perc múlva alszik is. Kipróbáltam, hogy nem teszem mellre, de akkor órákig is foghattam volna, akkor se aludt volna el. Egyébként a környezetemben több ilyen baba is van, és már mind közel 2 évesek és még mindig nagyon sokat szopiznak. Végülis anyatejet csak most kaphatnak a kicsik, minden mást meg egy életen át! Jó babázást mindenkinek!
2010. szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%
Az én kislányom 3 honapos korátol evett gyümölcsöt,fözeléket szopizás mellett,aztán 8honapos korátol azt ette már amit mi,szopizás mellett.kb 2éves koráig reggel-délben-este szopizott,mellette egy igazi kis zabagép.mindenevö volt.aztán kb. egy fél évig reggel-este szopizás,aztán már csak az esti elalvos cicizés maradt,ami kb 5 perc és alszik a drágám.a mai napig tart ez,januárba lesz 5 éves.egy gyönyörü kislány,okos-önállo!!!ezt csak azért hangsulyozom ki,mert sokan támadtak már,mikor megtudták,hogy még cicizünk,hogy az ,,ilyen gyerekek,, nehezen szakadnak el az anyátol.hát nem igaz,most kezdtük még csak az ovit,és az elsö naptol kezdve örömmel megy,még csak beszoktatni se kellettem(és azok szenvednek jobban akik hamar önálloságra nevelték a gyereket....)Egy boldog-kiegyensulyozott kislányom van,és ami a legfontosabb még soha nem volt beteg,még csak náthás se....Még annyit,hogy aztán van olyan is,ha ugy alakul,hogy napokig is elmarad a cicizés,majd visszatér.Mindenki gondol amit akar,mi boldogok vagyunk,és a legfontosabb,hogy a kislányom boldog!!!
2010. szept. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Tényleg 5 éves és még cicizik a kislányod(utolsónak),ez nem sok remény a cicifüggő fiamnak,aki 2,5 éves.Azt gondoltam,hogy azért max.ha óvodába kerül,akkor teljesen elmarad.Bocs,ha rosszul értelmeztem a válaszod,de még most ébredtem.
2010. szept. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!