Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cicifüggő csecsemők anyukája!...

Cicifüggő csecsemők anyukája! Mennyire változik meg idővel a gyerek függősége?

Figyelt kérdés
Most féléves a kisfiam és a kezdetektől nagyon szeret cicizni. Már egy másfél hónapja adogatok neki gyüm., zölds., mert nagyon fejlett baba és igényelte. nem szereti a cumit, a cumisüveget, semmit sem, csak a cicit imádja, attól lazul el, nyugszik meg és alszik el. Én még bírnám is, de nagyjából meddig lesz ez így?
2010. szept. 4. 09:23
1 2
 11/17 xStefix ***** válasza:

21:37-esnek, ez csúcsszuper, minden elismerésem a tied! :)

Én is csak jókat olvasok az ilyen hosszan szopó gyerekek közösségi beszoktatását illetően!


Nekünk sajnos el kellett kezdenünk a bölcsit (2,5 éves), és hát nem is egyszerű, nekem is jobban igényli most a szopit, a testközelséget. De számítottam erre és meg is adom neki, amit kér, mert így tanulja meg legjobban, hogy bízhat bennem, támogatom őt. :)

2010. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon örülök,hogy végre vannak olyan anyák akik nem leszolnak ezért,csupa rosszat kaptam eddig ha valaki megtudta,hogy cicizik a lányom.Igaz nem érdekelt eddig se,csak bántott,hogy én se szoltam meg még senkit mit hogyan csinál...ugyhogy köszi csajok!amig birjuk mi,és nem nyüg számunkra,szerintem had cicizzenek a gyerekek...
2010. szept. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ és véleményt, tapasztalatot mindenkinek. A több éves szoptatást azért nem tartom hosszútávon célszerűnek, mert a gyereknek addigra kevésbbé van szüksége anyucira, mint anyukának a gyerekre. Az anyukám 30 éves óvónői tapasztalata alapján azok a gyerekek, akik még ciciznek óvódás korukban, sokkal nehezebben szoknak be, mint a nem ciciző kortársuk. Igazából nem a beszoktatás időszaka ilyenkor a mérvadó, hanem a további, már nem beszoktatós hetek. Hiába mutatkozik könnyebbnek a beszoktatás időszaka( nem sír a pici, mert nagyon bátor, élvezi az ovit, stb.), a későbbiekben a beilleszkedés, az ovistársakkal való barátkozásnál mutatkozik ki a hosszútávó cicizés hátránya. Én ezért hajlok az 1-1.5 éves korig tartó szopi felé, mégha ennyire cicfüggő is a fiam. Bár fogalmam sincs jelenleg, hogyan fog történni a leválás.
2010. szept. 21. 23:14
 14/17 anonim ***** válasza:
Neharagudj de nemigazán értek egyet az édesanyáddal,nemhiszem,hogy a cicizésnek bármi köze van ahhoz,hogy a gyerek barátkozos vagy se.A kislányom mindig is barátkozos volt,ovi elött is már,pici korátol fogva,amig gyerek volt a közelébe,mi ,,nem kellettünk,,neki.az oviba már most van több barátja is ,fiuk is lányok is.Az ovonénik is tudnak rola,hogy még cicizik(hozzáteszem,már nem függö ö 2 éves kora ota,csak esti alváshoz kér)Szerintem egy gyerek viselkedését,beilleszkedését... egy uj közegbe inkább befolyásolja az,hogy milyen közegbe nöl fel,milyen a légkör körülötte,stresszbe él e vagy kieggyensulyozott e körülötte az élet,mikor szakad el az anyukájátol.ismerek olyat az oviba(aki 2 évet már bölcsis is volt,hamar elszakadt anyukájátol cici téren...,)minden reggel sirás,napközben is többször sir,senkivel és semmivel nem játszik,nem ismerkedik,javarészt vmelyik ovonéni ölébe ül...Ugyhogy szerintem nincs köze a dolgoknak a cicihez,ez gyereke válogatja,meg a környezete amibe él a gyerek Ahogy elnéztem legalábbis a mi ovinkba,pont azok a gyerekek nem tudnak elszadani anyukájuktol,akiknek tesojuk van,kisebb,vagy bölcsiböl jöttek,szoval alapbol hamar elszakadtak Én inkább ezt tarom a függöség okának,mert a gyereknek,lehet hogy korai volt az uj teso jötte,vagy korai volt a bölcsi kezdés a gyereknek,mert ö még anyut akarta volna... szerintem az én lányommal késöbb se lesz probléma,mert örömmel indul reggel az oviba és ugyanolyan örömmel jön haza is.Szerencsémre én megtehettem azt,hogy csak most,4 évesen kezdje az ovit(de több ovonötöl is azt hallottam,hogy igazán ez a legjobb kor arra,hogy az ovit kezdjék,mert ebben a korban már ök igénylik a más gyerek társaságát is és nem csak a szülöét.Persze sajnos a mai világban kevesen tehetik meg ezt,szerencsés vagyok ebböl,és nem bántam meg.Végülis a kislányom megérett arra,hogy egy kicsit ,,elszakadjon,,tölem minden nap,és a délután megint a kettönkkéAz ovo nénije azt mondta,hogy a lányom olyan mintha régota ovis lenne már...ÉS tetszett ahogy kifejezte magát:Az Andika(kilányom)olyan gyerek aki megéli a napnak minden percét,és ki is használja,a másik gyerekröl(kislány,elöbbi akiröl irtam)azt mondta,hogy ö meg megprobál tulélni egy napot...A cicizés meg minden este egy kis nosztalgia,az csak a mi kettönkké,és semmi rossz nincs benne...
2010. szept. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 xStefix ***** válasza:
65%

Utolsóval értek egyet, én is ezt tapasztalom ill. hallom.


És pont a 30x éve dolgozó bölcsis gondozónő sopánkodott nálunk is azon, hogy lehet, hogy az én lányomnál is azért nehézkes a beszokás, mert még szopik... (pedig nem emiatt és ezt már megpróbáltam elmagyarázni nekik többször is)


Nem akarlak megbántani, kedves kérdező, de szerintem az idősebb generáció tagjai, bár valóban nagyon tapasztaltak és sokat láttak-hallottak már, de épp ezért lehet, hogy kicsit szűklátókörűbbek is már, mint a fiatalabbak... (Az én anyum is 40 évig volt gyógypedagógus és ez rá is igaz néhány dologban.)

Régen az volt a sztenderd, hogy gyorsan válasszuk el, mert az milyen jó, így lesz csak igazán önálló meg stramm kiskölyök (és amiket te is leírtál) - de mára hála égnek egyre többen kezdik peddzegetni, hogy de mégse ez (lenne) a normális szülői hozzáállás. És szerintem egyáltalán nem úgy van, ahogy te írod! Nemcsak a szülőnek van szüksége a gyerekre (mert ez is így van, dehát ez miért lenne baj?), hanem fordítva is, de még mennyire! Hát kitől mástól tanulná meg a gyerek a legalapvetőbb tudást, kiben tanuljon meg bízni, kihez bújjon oda, amikor valami baja van, ha nem hozzánk?! Nem tudom, de én nagyon nem értem az olyan szülőket, akik egyszerűen nem értik vagy nem látják, hogy ez a logikus és célravezető út...


William Sears Éjszakai gondoskodás c. könyvében olvastam egy nagyon jó idézetet (csak tartalmilag tudom idézni): Nem az önállóságnak kellene az elsődleges nevelési célnak lennie (mint ahogy mostanság ezt sokan szajkózzák) - az önállóság ugyanis magától is kialakul, mintegy "melléktermékként", amikor a gyerek elég érett lesz majd arra, hogy magától önállóvá váljon. És ezt úgy tudja a legjobban elérni, ha szeretetteljes közegben nőhet fel, ahol támogatják az ő fejlődését, igényeit.

Ergó, nem az önállósodást kellene erőltetni, hanem pont hogy a szeretetet, a bizalmat, a törődést támogatni! Mert ha ezek megvannak, akkor lesz csak igazán kedve a gyerkőcnek felfedezni a világot és önmagát!

2010. szept. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 xStefix ***** válasza:
48%

Egyébként van nagyobb gyerkőcöd is?


Csak azért, mert ha lenne és szoptatnád, akkor látnád csak igazán, hogy mennyire fontos nekik a szopi = az anyához való közelség... Ez egy külön témát érdemelne. ;)

2010. szept. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy ilyen mélyreható és tartalmas beszélgetést sikerült kialakítanunk. Nagyon köszönöm még egyszer a hozzászólásokat, nagyon sokat tanultam belőlük. A nézetemet elképzelhető, hogy az anyukám tapasztalatai jelentősen befolyásolták és ezért is köszönöm a másik oldal tapasztalait. Nincs nagyobb gyerekem, de bár lenne, mert akkor én is tudnám hogyan vezet a gyermekem útja az oviig, vagy még tovább. Én most elhatároztam, hogy addig szopizunk, ameddig a kisfiam igényli és szükségesnek tartja. Megpróbálom az édesanyám tanácsait csak meghallgatni és az arany középutat járni.

Még egyszer köszönöm nektek!

2010. szept. 30. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!