Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azt hallottam, hogy a kórházba...

Azt hallottam, hogy a kórházban 48 óráig a szülés után nem lehet mellszívót használni, miért?

Figyelt kérdés
Illetve azt is hallottam, hogy csak kézit lehet, elektromosat nem. Mi az oka? A mellből a maradék tejet nem kell kifejni? A szülés után máris szoptatni kell, mi van, ha órákig, fél napig, 1 napig nem indul be, addig mit kap a baba?

2021. nov. 24. 15:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Pécsen szültem, ott volt kimondott laktációs szoba, tehát olyan helyiség, ahol lehet fejni. 2 db elektromos berendezés volt beállítva, ami kézire is állítható.


A kislányom besárgult, ezért egy éjszakára kék fény alá tették. Kérték, hogy fejjek le neki tejet, amihez biztosítottak steril zacskót, de mivel még annyira nem indult be a termelésem, ezért tápszert adtak neki, este pedig 1 vagy 2 alkalommal (erre nem emlékszem már pontosan) behozták hozzám szopizni.


Ezek miatt nem gondolom, hogy tiltanák az embert a készülék használatától.

Le kell szögezni, hogy azokon a helyeken, ahol ún. bababarát kórházi szemlélet van, ott a gyakori mellre helyezést, igény szerinti szoptatást szorgalmazzák, de ha pl. a baba nem akar szopizni (egy anyuka ilyen helyzetben volt akkor, mikor bent voltam), akkor nincs mit tenni, aszerint segítenek a kórházban.

2021. nov. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!