Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Újszülött baba mennyit lehet...

Újszülött baba mennyit lehet cicin?

Figyelt kérdés

A tejem még kevés. A kórházban azt mondták, minél többet legyen mellen.

A védőnő azt mondta, hogy ahányszor kéri, de 2 óránál ne gyakrabban és maximum 20 percig tartson.

A gyerekorvos szerint 3 óránként és ő is 20 percet mondott (10-10 mellenként). Különben fájni fog a hasa.


2021. nov. 25. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Jaj nekem is nyomatta a gyerekorvos ezt a 3 óránkénti etetést, amikor szóba hoztam az igény szerinti szoptatást, akkor meg hüledezett, hogy hát az ezért nem jó meg azért nem, én meg lelkesen bólogattam, aztán igény szerint szoptattam a babámat.

Nyilván ez nem azt jelenti, hogy non-stop mellen van, de ha evés után 1,5-2 órával ismét kérte, akkor kapott, nem lestem az órát, hogy még nem ehetsz, mert nem járt le a 3 óra hossza.

Egy újszülött gyomra meg pláne olyan aprócska. Illetve ilyenkor még a közelségedre vágyik, komfort szopizik is, és tényleg minél többet van mellen, annál hamarabb beindul a tejtermelés.

2021. nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Jaj istenem. Komolyan néha agyam eldobom a védőnőktől meg orvosoktól ebben a kérdésben. Kérdező, minél többet. Ettől indul be a tej. Olvass utána az igény szerinti szoptatásnak vagy keress fel szoptatási tanácsadót!
2021. nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
24 ora sem keves az elején, ne hallgass ezekre az ostoba tanácsokra, latszik gőze nincs sem a gyerekorvosnak sem a vedononek a szoptatásról. Egész nap, meg szépen beindul a tej, kialakul a dolog. Ez par hétnél nem tart tovább, aztán szépen beállítja magának a baba a 2-3-4 orat, ahogy igényli.
2021. nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Egy idősebb védőnő nekem azt mondta, hogy feküdjünk be az ágyba ketten úgy 3 napig, és amikor kér, adjak neki.


Akkor néztem egy nagyot, mert első gyereknél még oké is lehet...


De! Szerintem is ezt tedd! Mármint amikor kéri, adod neki és ne nézd, hogy akkor az 20 perc és leválasztod, vagy az előbb ez a mell akkor most az.... Lehet csak két percet szeretne, mert a közelség kell, lehet ott akar elaludni (azzal sincs baj). Nem könnyű időszak, de adj időt magatoknak 😊 Remélem támogatnak! Sok boldogságot, kitartást és örömöt!

2021. nov. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Derjaderja ***** válasza:
69%

Borzasztó. Kérd meg őket, hogy olvassák a saját hivatalos szakmai ajánlásukat.

Bármennyit lehet, persze! 20 perc alatt egy gyenge újszülött még akkor sem tudna 3 órára eleget szopizni, ha lenne tej.

A hasa akkor fáj ha kiéhezve kisírva túleszik.

Ne aggódj.

2021. nov. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Cicikével kell betömni a száját, hogy ne sírjon, mert ez a mai ajánlás. Napi 24-et legyen mellen.
2021. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Amennyit szeretne.
2021. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Akkor ezek elég régimódi szakemberek, akik ráadásul még a kötelező továbbképzéseken sem vesznek részt aktívan. Ha nagyon aljas akarnék lenni, azt is hozzátenném, hogy mindemellett nem nagyon figyeltek sem élettanon, sem fejlődéstanon.

A 3 óránként 20 perces szoptatás a kommunizmus mellékterméke volt, hogy minél hamarabb visszamenjen a nő dolgozni, ennyi szünetet engedélyeztek neki etetésre. Nem véletlenül nem volt annyi szoptatott csecsemő anyáink, nagyanyáink korában. Az állandó sírást meg elintézték azzal, hogy "fáj a hasa". Miközben csak néhány alapvető orvosi folyamatot kellett volna megérteni ahhoz, hogy belássuk, micsoda butaság ez.

1. az a csecsemő a kezedben 9 hónapig csak téged ismert, állandó ellátást kapott a köldökzsinóron keresztül, nem ismerte az éhség, a hideg, a csend fogalmát. Majd most hirtelen az az elvárás, hogy 3 óránként gyorsan egyen, azt utána kussban feküdjön. Nyilván nem lehet.

2. Olyan izmokat kell használnia aktívan, amelyeket előtte sosem. Ez a 20 perces evés olyan, mintha azt várnánk egy évek után kómából felébredt embertől, hogy toljon le pihenés nélkül egy HIIT edzést mindennap. Persze vannak ügyesebb babák, de a többségnek nem megy 20 perc alatt.

3. Jó nagy butaság lenne a természettől, ha úgy alkotott volna meg minket, hogy szintidőre kell szoptatni, mert különben fáj a hasa. Bizonyított tény, hogy jóval több csecsemőre fogják rá a hasfájást, mint ahánynak valóban ez a baja és nem az éhség, a magány, a kétségbe esés, mert fingja sincs, hogy mi történik. Nehéz elképzelni az ősasszonyt a szavannán, ahogy fogja a kezében az órát, majd 20 perc után letépi a melléről a dedet, akit aztán 3 óra át hagy sírni, hadd vigye el a hiéna.

Az igény szerinti szoptatás nem mai ajánlás, hanem a természetes hozzáállás. Bármennyit lehet mellen, azért hívják gyermekágyas időszaknak, mert neked feküdnöd kell, neki meg megtanulni megismerni a kinti világot. Be fog állni ne aggódj. Az én babám úgy indított, hogy nappal fél óránként evett másfél órán át (ha mellen volt, sosem sírt, már pedig igen érdekes hasfájás lehet az, ami a mellre tételtől hirtelen elmúlik), majd 6. hétre már 2 etetés között eltelt 2 óra és ment 35-40 perc alatt, 10. hétre 20 perc alatt tele ette magát és eltelt 3 óra. Ez így természetes. Az ösztöneidre hallgass, csecsemő gondozásánál nincs károsabb, mint orvosi utasításokat követni, elvégre, ha ehhez orvosi diploma kellene, nem lenne itt az emberiség. A válaszomat ráadásul orvosként írtam, ezért sem világos számomra, hogy ha én tanultam annyi fejlődéstant és élettant, ami ezekhez az ismeretekhez kell, akkor a többi kolléga miért nem?

2021. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Napi 24 óra talán elég lesz. 🤔Tökmindegy, mit mond a gyerekorvos meg a védőnő. Egy újszülött vagy mellen van vagy ordít. Esetleg valami csoda folytán alszik. Gondolom nem hagyod ordítani a kisbabádat, úgyhogy nem tehetsz mást, mint mellre teszed. Nyugi, nem tart örökké ez az állapot. Kb.3 hónap az úgynevezett negyedik trimeszter, addig kb.éjjel-nappal szoptatsz. Aztán szép lassan elkezd majd leválni rólad a kicsi.
2021. nov. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

"Napi 24 óra talán elég lesz. 🤔Tökmindegy, mit mond a gyerekorvos meg a védőnő. Egy újszülött vagy mellen van vagy ordít. Esetleg valami csoda folytán alszik."


Valami csoda folytán?? Nekem mindegyik aludt az első pár hétben a nap 24 órájából kb 18-at. Ettek meg aludtak, ennyi.

Tisztában vagyok vele, hogy nem minden babánál működik így, de azért ne riogassuk már azzal a kérdezőt, hogy egy újszülött gyereknél rendesen csodaszámba megy (!!!), ha alszik, mert ez igencsak túlzás. Ahogy az sem feltétlenül igaz, hogy ha nincs mellen, akkor automatikusan ordít. Akkor az enyémek valami ufók, vagy nem tudom.

2021. nov. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!