Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki abbahagyta a szoptatást...

Aki abbahagyta a szoptatást és inkább tápszerezett, a férjetek támogatta a döntéseteket?

Figyelt kérdés

Szeretném anyatej helyett tápszerrel etetni a kisbabám, mert bármit eszek (jóformán már csak kenyeret meg vizet), a babámnsk fáj a hasa. Fájdalmasan sír, ami már engem is nagyon megvisel. És utána keresi a cicit, amit szívem szerint nem adnék neki, de azt sem akarom, hogy éhezzen. Akkor vagyok a legnyugodtabb, ha a sírásba belealszik evés nélkül. Aztán felkel és gyomorgörccsel szoptatok.

Ennek ellenére férjem nagyon a szoptatást erőlteti. Egyrészt anyagi szempontok miatt, másrészt mert tejem van. Nekem sem a szoptatással van bajom. Két nagyobb gyerekemet igény szerint szoptattam sokáig. Csaknez így kínlódás mindenkinek.


2021. dec. 6. 15:16
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

5-ös. A tejtermékeket konkrétan a védőnő mondta, hogy hagyjam el. A k betűseket, puffasztó zöldségeket is.

Ezeket amúgy sen ettem, szóval nem az lehetett a baj. De néhány példa. Valamelyik nap tejszínes gomba volt ebédre. A tejszín ugye közben felejtős lett, de olvastam, hogy a gomba os iszonyú görcsöket csinál. Csinált is.

Ma pörköltet csináltam. Paradicsomot nem is tettem bele, mert olvastam hogy az sem jó. Hagymából egy kis fejet. De újra hosszas sírás. Valószínűleg a hagyma. Most már azt sem eszem. Gondoltam az édesítőre is. Azóta cukorral iszom a teát, de semmi nem javult.

2021. dec. 6. 20:56
 12/36 anonim ***** válasza:
29%

tejterméket kipótolhatsz laktózmentessel, ez érvényes tejre, tejfölre,kefírre, túróra, tejszínre szóval mindenre van laktózmentes verzió.

Nem kell kajákra túl spilázni, mert ha nem nonstop üvölt, akkor az nem étel okozza, hanem alap járaton ilyen és készülj 3-6 hónapos korig hasfájós lehet. mindegy mit teszel.

Alap hiba hogy espumisan-nal 25 cseppet ajánlanak, na attól az enyém üvöltött, bőven elég étkezés előtt 2 csepp.

2021. dec. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nem szeretném megkérdőjelezni a védőnő kompetenciáját. Általában az ételek által görcsölő pocak egyéni érzékenység. Leginkább akkor szokott fájni a babák hasa, mert nem tudják egyszerre kontroll alatt tartani a záróizmokat meg a nyomást a kakaügyben és emiatt görcsöl. Általában. De valóban van, hogy az étel okozhatja. Azt is mondják, vagyis az én gyerekeim orvosa, hogy amelyik baba hasfájós ennyire, annak a víztől is fáj. Szóval nekem csak annyi a tanácsom, hogy próbálj kitartani és várd meg, hogy legyen legalább 3 hónapos. Akkorra általában megtanulják kontrollálni a kaki kinyomását és a hasfájás rendszerint megszűnik.

De! Még mindig tartom azt, hogy ha ez neked lelkileg nagyobb teher, mint amit elbírsz, akkor tápszer. De sajnos azzal is van aki több félét kipróbál, mielőtt megtalálja a megfelelőt!

2021. dec. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
67%

komolyan jobb kikísérletezni, hogy mitől fáj-nemfáj (aminek ugye az a következménye, hogy non-stop sza.rul lesz a gyerek) mint megvenni pár fajta tápszert, urambocsá kérni 1-1 adagot kismamás csoportokban, és felíratni, ami beválik??? Inkább kínoznátok a gyereket a szent szoptatás miatt?


Kérdező, hallgass az ösztöneidre, ha szerinted megoldaná, próbáld ki. Most gondolj bele, a 2. vagy 3. tápszer után mosolyogva aludna, mit éreznél, minél tovább halogatod és kvázi 'kínzod' azt a szerencsétlen gyereket... igen, jó a szoptatás, de nem mindenkinek!

2021. dec. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
80%
persze ha a tápszer miatt nem sír tovább az jó,de előfordulhat, hogy akkor is sírni fog és akkor legalább a kérdező látni fogja hogy van "mindegy mitől de hasfájós" gyerek.
2021. dec. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Pont erre gondolok én is. Kismamás csoportban van, aki végigpróbálta az Espumisant, Infacolt, BioGaiat, Gripwatert és semmi javulás. Mindegyiknek napok kellenek, vagy egy hét is akár. Nem akarom addig kínozni. És önző módon magamra is gondolok, nem szoptathatok úgy, hogy közben a napi egy szem vitamin kb az egyetlen értékes tápanyag, amit beviszek. Emellett pihenni sem tudok az állandó sírás miatt, amikor van hogy éjjel kettőig sétálok a babával az ölemben. Kezdem úgy érezni, hogy fizikálisan és mentálisan is a végét járom. És nem éri meg így, hogy a babának sem jó. Mellette pedig ott a háztartás és a másik két gyerek.
2021. dec. 7. 05:21
 17/36 anonim ***** válasza:
19%
Érdemes kiprobalni egy szoptatási tanácsadót. Megjegyzem az espumisan 25 cseppje rettentően sok, attól visított a babám. Bőven elég 100 gr kiszerelés esetén 2 csepp étkezés előtt. Nem tudom miért azt írják étkezésenként 25 csepp, de ettől csak jobban fájt a hasa és sajna ezt senki nem árulja el, én is gyakorin kaptam ezt a tanácsot.
2021. dec. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
37%

Az a baj, hogy ez egyirányú utca.

Kipróbálod a tápszert és ha mégse jön be, nem egyszerű visszatáncolni. Mert pl: cumizavaros lesz, nem akar többet szopizni, akkor se ha ugyanúgy fáj a hasa a tápszertől is.

2021. dec. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, és akkor mivan? Nem dől össze a világ.
2021. dec. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
24%
Csakhogy az egyiktol ingyen fáj a hasa, a másik meg nem kis pénz hasfájásra.
2021. dec. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!