Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki abbahagyta a szoptatást...

Aki abbahagyta a szoptatást és inkább tápszerezett, a férjetek támogatta a döntéseteket?

Figyelt kérdés

Szeretném anyatej helyett tápszerrel etetni a kisbabám, mert bármit eszek (jóformán már csak kenyeret meg vizet), a babámnsk fáj a hasa. Fájdalmasan sír, ami már engem is nagyon megvisel. És utána keresi a cicit, amit szívem szerint nem adnék neki, de azt sem akarom, hogy éhezzen. Akkor vagyok a legnyugodtabb, ha a sírásba belealszik evés nélkül. Aztán felkel és gyomorgörccsel szoptatok.

Ennek ellenére férjem nagyon a szoptatást erőlteti. Egyrészt anyagi szempontok miatt, másrészt mert tejem van. Nekem sem a szoptatással van bajom. Két nagyobb gyerekemet igény szerint szoptattam sokáig. Csaknez így kínlódás mindenkinek.


2021. dec. 6. 15:16
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
55%
#30 te szereted egyáltalán a gyerekedet? Én is undorodtam a szoptatástól, nem is csináltam, de te elég érdekesen fogalmazol.
2021. dec. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
56%

A gyerekemmel valo viszonyomat meghatarozta egy eletre hogy egy orult szadista apatol bantalmazott kapcsolatbol szuletett. 20 eves voltam es abban biztam hogy megvaltozik a ferjem (ex mar regota) ha gyerekunk lesz es foleg mha fiu. Lett is , fiu volt de a ferjem semmit sem valtozott. Meg 8 honapos terhesen is ugy rugdosott ossze hogy veseverzessel kerultem korhazba.

Aztan szules utan igen sulyos depresszioba ill. mint kiderult pszichozisba kerultem amit abban az idoben MO on megcsak nem is ismertek nemhogy kezeltek volna. Atan ahogy nott a gyerek egyre tobb remiszto hasonlosag lett kozte es az apja kozt. 15 evesen diagnosztizaltak scizophreniaval. Ennek ellenere a 2. ferjemmel tisztesseggel felneveltuk felnott koraig.Aztan elkoltozott es a tovabbi sorsarol o dontott. a dontese katasztrofahoz vezetett, mivel nem volt hajlando szedni a betegsegere a gyogyszereket.

Ha nagyon oszinte akarok lenni, igen szerettem, de nem mindig.Vagy fogalmazhatnek ugy hogy magat a gyerekemet szerettem de amiket csinalt azt gyuloltem. ez igy bonyolult es nem is mindenki szamara ertheto. az eletemet amig velunk volt megmergezte . Ha a velem toltott eveit nezem kb 20 % volt az amikor szerettem. a 80 ban pedg nem, es allandoan rettegtem minek kell elebe neznem allandoan.

2021. dec. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
32 azért erről kifejezetten te tehetsz, a gyereked nem sérült volna, ha időben lépsz.
2021. dec. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
58%
#32 sajnálom.
2021. dec. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
58%

33 as . nem gondolnam hogy a scizophreniarol en tehetek. Mint utobb megtudtam volt 2 terhelt is a csaladjukban az apai agrol. Nem tudom mit ertesz azalatt hogy ha idoben lepek nem serul a gyerek. 6 honapos volt amikor kileptem a hazassagbol es termeszetesen magammal vittem a gyereket is akit a birosag nekem itelt. az apatol megvontak minden apai jogot es a birosag lathatast sem engedelyezett neki.

az hogy nem szedte a gyogyszereket be es nem volt hajlando kezelesre sem jarni szinten nem az en hibam. Ebben az orszagban olyan jogrendszer van hogy mar egy 10 eves gyereket se kenyszerithetsz semmifele orvosi kezelesre , kiveve ha eletmento mutetrol van szo. amennyiben eroszakkal veszel ra mondjuk egy tinedzsert hogy bevegyen gyogyszert , vervetelt csinaljanak nala a beleegyezese nelkul az az emberi jogainak megsertese szemelyes szabadsag korlatozasa es 5 ev bortonnel buntetheto. azon kivul pedig a gyereket sajat keresere eltavolithatja a torveny barmikor az eroszakot alkalmazo szulo kozelebol es tavolsagtartast irhat elo.

tehat amit a gyerek itt nem akar azt te semmifele modon ra nem kenyszeritheted. volt par eve egy eleg botranyos ugy, egy 13 eves lany akit a szulei nem engedtek el felugyelet nelkul valami buliba, feljelentette az apjat hogy tapogatja es eroszakoskodni probalt vele a furdoszobaban. 2 evig folyt az apa ellen a per, elveszitette az allasat a feleseget a hazat amikor a lanya a birosagon megsajnalta mert akkor mar biztos volt hogy akar 10 evet is kaphat megmondta a bironak hogy "meg akarta leckeztetni az apjat" hogy o nem szabhat meg neki semmit es az egesz kitalacio volt. a ferfit felmentettek a lany $ 500 penzbirsagot kapott amit jovedelem hijan nem kellett kifizetnie. a hercehurca utan a pasi 4 hettel kesobb felakasztotta magat. 47 eves rendes becsuletes ember volt. Tucatjaval tortennek ilyen esetek itt az allam a gyerek teljes szabadsagat partolja a szuloknek csak kotelesseguk van de jogaik csak papiron. szoval amit lehetett mi a ferjemmel megtettunk aki a nevere vette es becsulettelsajatkent felnevelte. a fiunk ugy dontott neki masfajta elet kell ennek lett az aldozata. Fajt nagyon es mindig is fajni fog az elvesztese mint anyanak de belole sose lett volna rendes ember, a tarsadalom terhere elt volna mindig.

2022. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
58%
koszonom 34 es. ha az ember eltemeti a gyereket az elet orokre megvaltozik. megtanul elni az ember ezzel a veszteseggel de a seb sosem gyogyul be.
2022. jan. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!