Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet egy kisbabát egyszerre...

Lehet egy kisbabát egyszerre szoptatni és cumisüvegből is etetni?

Figyelt kérdés
Szoptatni szívem szerint nem szeretnék egyáltalán. De próbálom magam rávenni. Viszont elég kiszolgáltatott helyzetnek érzem, a saját életünkből kiindulva. Ketten vagyunk, a férjem dolgozik reggeltől estig. Én is szeretnék majd szülés után is. Egyszerűen csak nem tudom, hogy hogyan működik ez az egész. Ebben kérnék tanácsot olyan anyukáktól, akik hasonló helyzetben vannak/voltak.
2022. márc. 6. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Az anyatej a legjobb táplálék a kicsinek. Nekem sajnos nem indult be egyből a tejem. Mire volt tej, addigra nem akart szopni, mert megszokta a cumisüveget. Ugye cumiból könnyebben jön a kaja...

Úgyhogy hiába volt tej, nem fogadta el a cicit. A fejés ideig-óráig működött. Az elegendő tejtermeléshez az kell, hogy a baba szopizzon. Úgyhogy röviden a válaszom az, hogy szerintem nem megy a szopi és a cumisüveg egyszerre. Ha rákap a cumisüvegre, nem fog szopizni, mivel az sokkal megerőltetőbb és más technikát igényel. Cumizavarnak hívják ezt a jelenséget.

2022. márc. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Babája válogatja szerintem. Van, akinél cumizavart okoz a csere, van akinél nem.


Nálunk az volt hogy én se nagyon akartam szoptatni de azért megpróbáltam, viszont nem nagyon lett tejem (ez megint érdekes kérdés, vajon azért mert amúgy se lett volna, vagy mert ez volt a testem reakciója a nemakarásomra, vagy a fiam érezte meg és nem akart szopni, vagy mert hamar megadtam magam az éhségének és kapott tápszert). A baba se nagyon dolgozott az ügyön, preferálta a tápszert. És igen, tudom, sokak szerint napokig inkább ne egyen,

de legyen mellen egész nap, na én nem tudtam hallgatni ahogy üvölt az éhségtől.


Volt hogy egyáltalán nem is tudtam rávenni a próbára, volt mikor hosszan tette a dolgát, de fél óra múlva követelte a tápszert, pár kortyon túl nem sokra ment.


Kicsit több mint egy hónapig próbálkoztam, mellre tettem és fejtem is, de értékelhető mennyiség nem lett (legjobb nap is max 20 ml az egész egyben), így viszonylag könnyű szívvel elengedtem a kérdést.


Lehettem volna kitartóbb? Lehet, de egyáltalán nem bánom utólag hogy így alakult. A fiam egészséges, jókedvű, jó evő, jó alvó, a covid két nap alatt átment rajta, más betegsége meg még nem volt, szóval egyelőre úgy látom, kárt nem tettem.

2022. márc. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is később indult be a tej, én fél évig tudtam neki fejni. Az első hónapban minden etetés előtt ratettem mellre, de sosem evett annyit, hogy értékelhető legyen, max 20 ml-ket. Így maradt a cumisüveg.
2022. márc. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi Lansinoh üvegeket használtunk lassú folyású fejjel, sosem zavart be, nekem gyors voltak tej leadom, az üveggel meg jobban dolgozott.

Szóval egyáltalán nem törvényszerű a cumizavar.

Ha csak fejni szeretnél, keress rá az exclusive pumping kifejezésre.

2022. márc. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon változó. Vannak olyan cumisüvegek, amelyekből nagyon lassan jön a tej. Érdemesebb olyat beszerezni. Úgy nem lesz cumizavar. Vannak olyanok, akik lefejik a tejet és cumisüvegből adják. Szerintem ez nagyon időpocsékolás tud lenni, de mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Szoptatásnál nem kell cumisüvegbe lefejni, meglepegíteni, elmosni, sterilizálni. Csak amikor kell előveszed. Viszont ha nem jó neked a szoptatás, akkor nem kötelező erőltetni. Más gyerek is felnőtt úgy, hogy cumisüvegből kapta a tejet / tápszert. Ettől sose leszel rossz anya. Csináld úgy, ahogy neked jó. Ez a lényeg.
2022. márc. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! ♥️
2022. márc. 7. 09:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezz meg erről idősebb nőket. Anyu elmondása szerint 30 éve neki semmi nehézsége nem volt azzal, hogy mi, a gyerekei üvegből is együnk a szoptatás mellett. De ha nem fogadja el, vagy nem akarod a szoptatást kockáztatni, akkor vannak más eszközök is, svéd pohár, sima kispohár, ujjetető, legrosszabb esetben kiskanál.
2022. márc. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!