Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg nem lesz olyan egészsé...

Tényleg nem lesz olyan egészséges a gyermekem mert nem anyatejjel etetem? Anyatejes babák egészségesebbek?

Figyelt kérdés
2022. máj. 19. 21:47
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
77%
9-es nagyon primitív vagy. Inkább az olyan ne szüljön, mint te.
2022. máj. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
71%

#9 Ne ítélj, hogy ne ítéltess.


Sosem tudhatod, ki miért nem szoptat. Elárulom, 99,99% nem azért, mert nem szeretett volna.

2022. máj. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
17%

Persze, gondolj csak bele. Evolucio, hogy az emlos anya a tejevel taplalja az utodot. Mivel ugyanaz a szervezet termeli mint ami kihordta 9 honapig vagy epp tobb evig ( pl. elefant), pontosan a babahoz igazodik az osszetetele. Szerinted ez az egeszsegesebb a babanak, vagy a tehentej feherjebol modositott por ?

Az anyatejes babak egeszsegesebbek, ez tudomany.

Itt most Kormos Gizi meg Kisguci Illesne vitatkozhat, hogy nem, attol meg pedig ez teny, es evszazadok ota tudjak, csak jozan paraszti esz kell hozza.

2022. máj. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
83%
Elvileg erősebb az immunrendszer a szoptatott babának, de szerencsére a mai tápszerek nagyon jól, sokat fejlesztettek rajta, szóval ne érezd szarul magad emiatt, ha csak azt tudod adni neki, Te amit csak tudsz, meg adsz neki, sajnos nehéz, ha valaki önhibáján kívül kényszerül erre.
2022. máj. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
59%
Egyetlen értelemben egészségesebbek csak: amíg az anyatejes baba szopik, azokkal a betegségekkel nem (annyira) betegszik meg, amikkel az anyja találkozik szoptatás alatt, mert megkapja az ellenanyagot, míg a tápszeres baba nem, így neki saját immunitást kell szereznie. Amint a szoptatásnak vége, pont ugyanannyira lesz beteges a két csoport, csak a védettség megszerzésének módjában van különbség.
2022. máj. 20. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 Derjaderja ***** válasza:
71%

15. Ez sem igaz így, egyedül a colostrum tartalmazza a korábbi ellenanyagok is érdemi koncentrációban.

Később csak attól véd az anyatej, amiben aktuálisan az anya is éppen akkor megbetegedett (vagy tünetmentesen megfertőződött), de mivel mi a gyerekektől kapjuk el a legtöbb betegséget, így mire ellenanyagom lenne már tünetek lehet a gyerek. Passzív immunizálás révén enyhíteni esetleg a lefolyást.


Statisztikai különbségeket találtak több betegség esetén hosszútávon, de ezek klinikai jelentősége kérdés hogy mekkora.


Másrészt nem attól lesz egészségesebb egy gyerek, hogy milyen gyakran taknyos, ez az érvelés téves hogy xy is szopik, mégis 5x volt beteg, z tápszeres, mégse volt soha.

2022. máj. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 Derjaderja ***** válasza:
43%

[link]


Itt írnak előnyöket

2022. máj. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 Derjaderja ***** válasza:
89%

15. Védettségt csak aktív immunizàlódás révén lehet szerezni. A passzív immunizáció csak az adott betegség aktuális leküzdését segíti.

(Az oltásoknàl is aktív immunizáció alakul ki a bevitt kórokozó-elemek vagy elölt kórokozók ellen).

A szoptatott baba is aktív immunizáció révén szerez védettséget, ha szerez, viszont nem minden kórokozó ellen lehet egyáltalán védettség szereznie bárkinek egy átvételt fertőzés után. Különben pl nem kapna el ugyanaz a személy többször a covidot sem. Ez a kórokozó sajátságaitól is függ.

2022. máj. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
93%

Az első gyereket szoptattam. Kínlódás volt, de elég sokáig csináltam.

A másodikat már nem, ott volt a nagyobb, egyszerűen nem volt idő, alig volt tejem.


Mindkettő pont ugyanannyira volt beteges. Ha ezt tudom előre, az elsővel se szívatom magam.

2022. máj. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
89%

Én most saját tapasztalatot szereznek írni. Nem cikkekből stb.


Kislányomat 2,5 hónapig tudtam szoptatni. De már ekkor is kapott tápszert. Valahogy nem ment nekem a szoptatás. Úgy éreztem kevés a tej. Vagy csak én voltam nagyon béna, nem tudom. Már sosem derül ki. Nagyon sajnáltam , sokat sírtam miatta.

Rendkívül,szép,okos és egészséges ,erős immunrendszerrel rendelkező leányka.☺️ Míg mi haldokoltunk konkrétan a covid miatt. Majd a kisfiam is hónapokig köhögött stb,addig neki kutya baja sem volt. Mintha nem is egy háztartásban élnénk. Pedig tápszer és baba volt..


Aztán megszületett a kisfiam , nagyon nehezen indult a szoptatás , nagyon megküzdöttünk vele.

De majdnem 3 éves koráig szoptattam!!

Sokkal hamarabb ,betegszik meg , sokkal fogékonyabb a betegségekre ( felső légúti fertőzésekre pl, mint a nővére ) és hosszabb a gyógyulási idő is.


Nővérem kisfia tápszeres volt. Most már 10 éves lesz. Sok éve nem volt betegség miatt orvosnál.


Ebből mindenki azt von le amit akar. De én azt gondolom ,hogy semmivel sem betegesebb egy tápszeres baba ,mint egy anyatejes. Legalábbis nálunk ez egyáltalán nem így van.


Ez nem fekete és fehér. ☺️

Kár ezen összeveszni. Ez genetika/ hajlam is.

2022. máj. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!