Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg nem lesz olyan egészsé...

Tényleg nem lesz olyan egészséges a gyermekem mert nem anyatejjel etetem? Anyatejes babák egészségesebbek?

Figyelt kérdés
2022. máj. 19. 21:47
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
76%
#28 ez nem az ő "tanulmânya". Egy nőgyógyász (nakihittevolna) a saját àrlistàja és a szolgàltatàsai közé beollózott egy ilyen mantràt ami az összes szórólapon meg szoptatást ösztönző oldalon elérhető. Elolvasva eszembejutott a sajàt anyatejen nevelkedett férjem, aki 35 évesen sem tud szabadulni az ekcémàjàtól, és seccperc alatt begyullad a füle egy kis víztől. De tudom ez is csak véletlen meg mindenki....igazàból tanulmànyok ide vagy oda ezekkel nem tudtok ti mit kezdeni, az àtlag egyszeri anyàk tapasztalatàval. Akik le merik írni hogy a tàpszeres gyerekük is pont olyan egészséges mint a szoptatott, vagy mikor kiderül hogy a szoptatott gyerek is képes benyelni a takonykórt, mert ők sem különleges(ebbek) mint bàrmelyik màsik gyerek. Vergődjetek tovább egész nyugodtan.
2022. máj. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 Derjaderja ***** válasza:
100%

Én nem értem az egészet arra hivatkozva, amit korábban írtam. Semmi nem szól a takonykór benyelése ellen, én amúgy nem ismerek ilyen evidenciát, szóval erre tényleg kíváncsi vagyok.

Az nyilván úgy van hogy jól jönnek az anyától kapott antitestek is, enyhébb LEHET a lefolyás.

Másrészt viszonylag egyértelműnek tűnik, hogy hosszútávon vannak kedvező hatások, illetve a kedvező bélflóra kialakulásában fontos az anyatej.

De ezek abszolút soktenyezős dolgok, ha vki nem szoptat, még nagyon sok mindent tehet a gyerek egészségéért, ahogy q szoptató is tönkreteheti azt ezer módon. És persze a genetika mindkét feltevést keresztülhúzhatja.


De ebben mérni az egeszsegességet, hogy hányszor volt taknyos vagy hogy lett-e láza... van aki sose lázas, van aki bazira belázasodik egy napra aztán gyógyul. Az is számít jár-e közösségbe a gyerek, illetve melyik közösség mennyire nyitott. Mi pl relatíve jómódú polgári/kertvárosi peremkerület vagyunk, itt folyton ide-oda mászkálnak a népek, elautóznak az épp tetsző játszóra, programokra stb. Itt az egész kerület hónapok óta takonykóros, mindenki panaszkodik hogy ennyit még sose volt beteg a gyerek. Egy zártabb közösség az még egész más. De a levegő minőség is számít, sok minden. Ha vkinek szűkebbek a melléküregei(pl a nővérem volt ilyen, minden fülre és arcüregre húzódott plusz korán kellett bölcsibe mennie) az gyakran lesz komolyabban beteg, bármivel táplálják stb.


Ez megint egy ilyen anyák egymásra sárdobálása ilyen formán. Nekem az egészséges azt jelenti, hogy 70 évesen érdemi társbetegség és mozgásszervi bsj nélkül, jó testi, szellemi, lelki àllapotban él - nahát erre a sánta ördög nem fog választ adni, hogy pont az én gyerekem milyenek lett volna ha épp tápszert kap.

2022. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
52%
2022. máj. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 Derjaderja ***** válasza:
80%

Aztán vagy így van vagy nem, vagy releváns vagy nem. Összemosott mintákból kialakított nagy létszámú studyk, ahol már minkmális különbség is szignifikàns a magas esetszàm miatt.

Kérdés mi van ha nem szívesen szoptat az anya, akkor hogy alakul a gyerek egészsége? Hogy alakul ha nem eszik rendesen csak dönti magába a cukros szrt literszámra mert az iszsz megkövesedett, hogy legyen tej (és azt hiszi attól lesz).

A kórházba kerülés meg vsz azért kisebb arányú ahol írták, mert a szoptatott baba nem lesz olyan könnyen folyadékhiányos, ha hasmenése van. Legalábbis az én fiam covidosan semmit nem evett csak szopizott. Anyatej nélkül tuti infúzióra került volna, de na és? Nem lesz attól összessegében kevésbé egészséges.


Es a kérdezőnek sem lesz kevésbé egészséges a gyereke, egy egészséges nyugati környezet és táplálás mellett attól, hogy tápszeres.

2022. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

#34 engem az is érdekelne, ezekben a tanulmànyokban/kisérletekben figyelembe vették-e az alany komplett családfàjàt, meg azok betegségeit...mivel ugye szàmos betegség örökletes, nem véletlen teszik fel az orvosok a kérdéseket, előfordult-e az ön csalàdjában.....

Vagy csak kihozzàk, hogy mivel XY ilyen vagy olyan betegséggel küzd, és babaként tàpszert evett, így biztos a tápszertől van az a bizonyos betegsége?

2022. máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Derjaderja ***** válasza:
100%

Elvileg a nagy létszámú epidemiológiai vizsgálatok arra játszanak, hogy ekkora esetszámnál már a véletlen szerepe nem lesz magas, mert mind a tàpszeresek mind a szoptatottak közé fog kerülni ilyen vagy olyan beteg.

Hosszmetszeti vizsgálatnál ahol legalább 2 mérés készül, szabad egyáltalán ok-okozat lehetőségét felvetni, keresztmetszeti vizsgálatnál csak tényezők együttállás jön szóba.

Szóval ja. Meg aki nem tud szopizni mert mondjuk izombeteg vagy szívbeteg.

Amúgy én jó dolognak tartom a szoptatás és nyilván sok haszna van, de elvakultnak se kell lenni.

Még pl az elhizásnàl a tápszeres etetés módja se mindegy, elég kevesen életnek igény szerint tápszerrel és régen még gyakran túl gyorsan adagoljuk, túltelítették a babát, az könnyen elhízáshoz vezethet, el tudom képzelni.

De nekem pl a fiammal látványos volt, hogy amikor én jól érkeztem, akkor normálisan nézett ki, ha én èpp hízás fázisban voltam, durván hízott (azért látványos mert torna és étkezési programot csináltam egy adott fázisban, előtte meg túlzabâltam). És persze mind2 gyerek imádja az édességet. Erre se tudom van-e vkinek tapasztalata, hogy az édes anyatej miatt ugyan játszhatunk az izpreferenciàval a hozzátáplalasnál, de mindig az édes íz szeretete ellen kell dolgozni. Tápszeres ismerősök nem akkora nasskiràlyok.

2022. máj. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 Derjaderja ***** válasza:
100%
És úgy mellesleg a közösségbe kerülés és a szoptatás is keményen összefügg (kizárja egymást) ott ahol hamar visszállnak az anyák. Akkor még nyilván több betegséget kap el ha 3 hónaposan bölcsibe kerül.
2022. máj. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
28%

Komolyan, semmi sem elèg bizonyìtèknak? Ha van link az a baj. Ha nincs link az a baj. Ha túl sok gyereket vizsgàltak az a baj, ha túl keveset akkor az.

Szerintem mindenki azt hisz amit akar, ès semmilyen mennyisègű informàciò nem fog hatni senkire.

2022. máj. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
63%
Olvasni kell tudományos írásokat, kutatásokat, kísérleteket, mind arra mutat, hogy az anyatejes és szülőcsatornás emberek egészségesebbek. Természetesen ez nem zárja ki, hogy a többi nem élhet egészséges, hosszú életet.
2022. máj. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 Derjaderja ***** válasza:
67%
Nem mutat rá semmi. Egyes betegségek rizikója alacsonyabb.
2022. máj. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!