Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vajon kevés a tejem és tápszer...

Vajon kevés a tejem és tápszeres pótlás kellene?

Figyelt kérdés
6 napos a babám és 1-2 óránként cicit szeretne éjjel-nappal. Esténként lemérem és tegnapra 25 g-ot gyarapodott, mára viszont nem változott a súlya. Pisis pelus pedig csak 4 volt ma. Kaki is volt mindben. Szerintetek màr keverjek be neki tápszert, vagy ez még belefér? A védőnőt meg a hàziorvost csak hètfőn érném el.

2022. jún. 11. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Tedd el a mérleget és csak etesd igénye szerint!

Naponta méregetni teljesen felesleges, ugyanis egy sóhajtástól, egy kis mozgolódástól is mást mutat a mérleg.

2022. jún. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Ez így van, ahogy az 1-es írja! Tedd mellre, akár egész nap feküdjetek egymás mellett, hagyd őt szopizni, pontosan ahogy írtad, akár 1-2 óránként! Ha ő alszik, próbálj meg szaporító fejni! Nem baj, ha nem, vagy csak kevés jön, ez is stimulálja a tejtermelést! Igyál és pihenj nagyon sokat! Be fog indulni! Ez egy ilyen időszak, meg kell érte szenvedni, de megéri! Kitartást!
2022. jún. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen jókat írtak előttem. Én annyit tennék hozzá, hogy hagyd hogy maga hagyja abba a szopizást. Ha 1 óráig tart akkor addig. Közben ha úgy érzed, cserélheted a ciciket. Akár többször is egy szoptatás alatt. A megfelelő tejtermeléshez 4 dolog kell.

1 Megfelelő technika mind te mind a baba részéről (ez nyilván megvan nálatok)

2 Sok folyadék bevitel

3 Igény szerinti szoptatás

4 Sok sok kitartás

2022. jún. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak 0 órát alszom naponta, mert lehetetlen kiságyba tenni és az ölemben van mindig. Fekve fàj a szoptatás, ülve nem. Félek, hogy az alváshiàny miatt esetleg elapad.
2022. jún. 12. 02:57
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 6 napos

Még bele kell jönni, az eleje ilyen

Hidd el a tápszerrel sem könnyebb

Oda is fel kell állni,addig üvölt a baba ,megcsinálni a tápszert

Éjjel nappal akkor is

2022. jún. 12. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Aludni nem a szoptatás miatt alszik csak rajtad. A közelséged igényli. Ugyan ez lenne tápszerrel is.
2022. jún. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Amikor ilyen apró volt a fiam, ő is állandóan szopizni akart. Ha letettem az öbölbe, ébredt. Egész nap ágyban voltam vele, de pihenni én sem tudtam, az első hetekben alig aludtam. Viszont megérte, erős egészséges kisbaba. Mikor a férjemmel mindketten betegek voltunk, ő nem lett beteg, hiszem hogy ennek köze van ahhoz, hogy anyatejes.
2022. jún. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálam sokáig volt az, hogy fekve csak bimbóvédővel tudtam szoptatni, míg fotelben tudtam nélküle is. Ha ezen múlik, hogy aludni tudj, próbáld ki. De ha simán összebújtok, úgy nem alszik cici nélkül is? Tehát ha simán együtt fekszetek az ágyban, esetleg a csupasz baba a csupasz mellkasodon (és kívülről rajtatok egy takaró).
2022. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mivel még ilyen pici és van már tejed is hagyd a tápszert. Ha most elkezded neki adni akkor megszokja,hogy a cumisüvegből sokkal hamarabb és könnyebben jön és már nem fog akarni cicizni. Pihenj amennyit tudsz,igyál esetleg mecsek tejszaporító teát és annyiszor adj neki cicit,amennyiszer csak kéri. Így ő stimulálja a tejtermelést is és eszik is. Mérni meg kár minden nap,mert nem egyformán hízik minden nap. Max 1-2héten egyszer mérd meg,hogy lásd,hogy nött-e a súlya. Nem baj,ha nem sokat,csak valamennyit nőljön. Kitartást és mindketten megszokjátok és kitapasztaljátok.
2022. jún. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatokat. Azért lenne fontos az alvás, mert a nagytesóval is szeretnék foglalkozni, mert nagyon megviseli az új helyzet. Illetve amikor oviba megy, muszáj elhoznom az oviból. A férjem nem tudja. Alvás nélkül pedig kockázatos vezetni.

Sajnos ha összebújunk, mindig cicit akar. Rengeteg tejem van szerintem most már, mert rengeteget pisil és kakil. Ha lefejt tejjel megkínálom szopi után, akkor iszik keményen 20 ml-t és bealszik és tudok pihenni. Ha csak cicizik, sose lehet lerakni, 5 percen belül felébred. Egyszerűen nem értem.

2022. jún. 14. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!