Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az anya és a saját gyereke...

Az anya és a saját gyereke szoptatása teljesen magánügy?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy akkor csak az anya és a gyerek lehet bent a helységben? Más nem láthatja, hogy szoptathatja?
2022. júl. 16. 22:47
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
86%

"És cukikám hiába dobálózol a stílussal, te vagy aki kiakad azon, hogy anyák megetetik a gyereküket. :D"


Nem az zavar, hogy valaki megeteti a gyereket. Úgy általánosságban azzal van a baj, hogy nem törődnek az emberek másokkal, a szoptatástól kezdve érettségiig úgy nevelik a gyereket, hogy másokkal nem törődünk. Ezért tart ott a világ, ahol. És pontosan az ilyen nyilvánosan szoptató nőknek lesznek olyan lányaik, akiket 14 évesen a parkban dugnak, mert beleneveli, hogy semmi sem gáz.

2022. júl. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom még mindig abban a felháborító, ha nem látszik az egészből semmi.
2022. júl. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
70%

32 Az attitűd, hogy nekem mindent lehet mert nehogy már korlatozzon a tarsadalom abban hogy hova mehetek. De nyilván van a diszkrecionak az a foka, hogy észre sem veszem, ekkor természetesen nem zavar.

Tudom, tudom itt senkinek sem fogadja el a cumisüveget a gyereke, meg különben is egy évig három óránként kell a cici, és elkerülhetetlen...

De tulajdonképpen arról van szó, hogy annyira nem izgat mások komfortja, meg az íratlan társadalmi szabalyok, hogy arról se vagyok képes lemondani, hogy a kisbabás időszakban (kb 6 hónap) úgy alakitsam a programjaim, hogy etetésre otthon legyek.

És bizony ez a hozzáállás később is megmarad... "Jaj csak a gyerek érdeke, hogy most idetolakodjak eled..." Stb

2022. júl. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
34%

Nem ilyen vagyok egyáltalán. Marha illedelmes, sőt szorongó és megfelelési kényszeres vagyok és utáltam nyilvánosan szoptatni, írtam is, hogy csak párszor fordult elő "vészhelyzetben" és nem látszódott belőle semmi. És az én gyerekem tényleg nem fogadta el a cumisüveget (de miért kellene elfogadnia?). Inkább az a nonszensz elvárás, hogy hétvégén ne lehessen egy családnak félnapos közös programot csinálni, hanem tessék 2-3 óránként hazamenni vagy csak a ház körül keringeni meg közlekedj csak autóval... Ezzel az erővel legyen akkor inkább tápszeres mindenki, csakhogy ne zavarjon senkit.


(Engem egyébként az nem zavar, ha valaki szoptat akár pont mellettem, egyáltalán nem tartom szexuális cselekvésnek. Az zavar, ha engem kinéznek, akkor is, ha szerintem nem igazság. Mert pl. szekunder szégyenérzetem akkor van, amikor kilóg valakinek a fél feneke a rövidnadrágból, vagy olyan felső van rajta, ami alá "elfelejtett" szoknyát venni, vagy le is guggol ilyesmiben premier plánban a kisgyereke mellé a homokozónál... ezek bezzeg ilyen önmegvalósító, fogadjuk el kategóriák, de ha látszik egy női mellbimbó az fúúúúj...? (mert ugye férfié látszódhat, most is épp itt építkeznek az ablakunkban csapatban a kőműves dekoltázsos félpucér bácsik...:D). Na meg szintén friss tapasztalat, mikor a strandon a termálvízben látszik, hogy miért ülnek egymás ölében átszellemült arccal. Vagy amikor a fiúk, sőt férfiak simán pisilnek a parkban vagy két autó között Bp. belvárosában. És még lehet sorolni... De akkor sem gondolom, hogy ha látok is ilyet, minden ilyen meg olyan kategóriájú entitás ugyanolyan bunkó és majd biztos még be is fog tolakodni elém.)

2022. júl. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
35%
Mindegy végső soron, teljesen mindegy hogy ti mit gondoltok. Mi szeretjük a gyerekeinket és nem hagyjuk őket szenvedni, titeket meg jobban érdekel, hogy más mit gondol. Engem gyerek előtt sem zavart, mert nincsenek komplexusaim. Ti ez ellen meg úgy sem tudtok semmit tenni, mert teljesen legális, mindig az lesz. Hiába példálóztok azzal, hogy nem lehet nyilvánosan szexelni sem, az tilos. A kettő a ti beteg agyatokban kapcsolódik össze. Egy normális embert ha zavar valami elfordul. Nektek biztosan meszes a nyakatok és nem sikerül. Aki meg ilyet mond nő létére, hogy más eres, tejszagú tőgye, az forduljon szakemberhez, akivel feldolgozhatja, hogy nem sikerült szoptatnia. Az állatkertben hol érzed a tejszagot mucikám? Attól, hogy neked szoptatás nélkül is gusztustalanok lettek a tőgyeid, nem mindenkinek ilyen ám :)
2022. júl. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
69%

Én írtam az eres tejszagu mellet, mert szoptattam és eres volt meg tejszagu, meglepő módon.

A legtöbb embert pont nem azért zavarja, mert irigykedik a szoptatásra, de sok nyilvánosan szoptató nő úgy tűnik ezzel fantazial...


Na, de pont erről beszéltem. Sok ember, meg az alapvetően szorongó is szül egy-ket gyereket és máris előjön a 'na mostmár nehogy vissza kelljen fognom magam mások miatt' mentalitás. Valahol ez is olyan nevetséges, bár értem én hogy megy ez...


Mondjuk én fel voltam készülve mentálisan arra, hogy fél évig nem csinálunk egész napos programokat ha megszületik a kisebb.

De hát úgyis arra halad a társadalom hogy had csinálják amit akarok, kiváltképp ha gyerekeim vannak. Ez a "haladás" mindenkit akkor kezd el zavarni, amikor majd ő kerul kenyelmetlen helyzetbe.

Egyébként szerintem életemben egyszer találkoztam olyan kulturalatlan nyilvanosszoptatassal hogy feltunjon, és zavarjon, szóval nem okoz ez valodi gondot a mindennapjaimban, de ez a fajta alap hozzáállás a világban annál többször.

2022. júl. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
35%
36. Hát nekem nem eres és nem tejszagú a mellem. Bocsánat tőgy, mert ezek szerint te tehénnek képzeled magad. Akkor ha soha nem találkoztál szinte olyan esettel, hogy zavarna mi a problémád? És ha te ellettél (gondolom ha tőgyed van ellesz mint az állatok) akkor tudod, hogy nem csak 6 hónapig szoptatsz. Ha nem tudtad, most szólok.
2022. júl. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
66%

37 én nem képzeltem magam tehennek, pont ezért otthon, az emberi intimitásomat óvva szoptattam.

A problémam pedig, mint írtam, az efféle hozzaallassal van, ami könnyen ahhoz vezet, hogy majd többször fog szembejönni ez a probléma.

2022. júl. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
26%
38. Juj de ügyes vagy. Bocsi, hogy nekünk van családunk, barátaink, ügyeket intézünk, vagy csak kedvünk van kimozdulni,m. Igen, biztos a mi gyerekünkkel lesz probléma nem helikopter szuperanyu borjacskáiból, akiknek a tehénmami, mindig jobban tud mindent. Tedd el magad eres tőgyike, inkább fürödj meg ha bűzlesz a tejtől!
2022. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
30%
38. Szóval életedben egyszer találkoztál egy neked nem tetsző cselekedettel, ami alapján már egy rakás ember személyiségét és annak gyerekeit is elítéled és növekvő globális erkölcsi veszélyt vizionálsz.
2022. júl. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!