Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kórházban mi közük hozzá,...

A kórházban mi közük hozzá, hogy én fogok-e szoptatni vagy nem?

Figyelt kérdés

Nem zárkóztam el tőle abszolút, viszont nem indul megfelé a tejem, akármit csinálok.

Otthon is fogok próbálkozni nyilván még.

De ha nem megy sem fogok összeomlani.


Viszont a kórházban erőltetik folyamatosan, és már rosszul érzem magam emiatt, mintha én lennék a hibás, meg úgy kezelnek, mint aki nem tesz meg mindent.

Mi közük hozzá?


2022. júl. 23. 17:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%

Hàt nekem nem jött semmi...se az első se a második lányomnál és nekem ne mondja senki hogy egy 4,5 kilóval született gyereket normális 2-3 vagy akár több napig éheztetni ameddig nem indul be a tejtermeléd ha beindul.

Meg kell mondani a csecsemősnek hogy te vagy az anyja és kérsz tápszersz.

2022. júl. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
89%

Elvileg alapból támogatniuk kell a szoptatást, egyes kórházakban még tanácsadó is van, ha nem megy, de erről nem feltétlenül tud az újdonsült anya. Ha egyáltalán nem megy, akkor a tápszer miatt kell tudnia az EÜ-nek.

Nekem az első napokban nem láttam, hogy jött volna tej, nyugtattak, hogy jön az, csak ilyenkor még kevés. Aztán a 3. vagy 4. napon beindult a nagyüzem. Na, onnantól akkor is láttam tejet, amikor nem akartam :).

2022. júl. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
29%
Csak segíteni próbálnak, jót akarnak, persze ilyenkor nehéz, fáradt is az ember, nem könnyű.
2022. júl. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
62%
Itt érdekütközés állhat fenn: a babának az anyatej a legjobb táplálék, az anya viszont nem feltétlenül akar szoptatni. Vagy van nála egy határ, azon túl nem akar többet tenni. A kórházban nyilván nem rosszindulatból nyomják a szoptatást, hanem mert inkább annak az előnyeit veszik figyelembe. Nehéz igazságot tenni, mert lehet, hogy valaki sehogy nem tud kiegyezni a szoptatással, de mást átsegít a kezdeti nehézségeken, ha ki kell tartania, mert nem adnak első szóra tápszert.
2022. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!