Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért stagnál a baba súlya?

Miért stagnál a baba súlya?

Figyelt kérdés

Dec. 25-én hoztam világra a kisfiúnkat. Minden rendben ment, én is és ő is egészségesek vagyunk a vizsgálatok alapján.

Dec. 28-án engedtek haza bennünket.


A születési súlya: 3270g

Hazaengedési súlya: 3150g

Hossza: 49 cm


Dec. 30-án meglátogattuk a doktornőt akivel egyeztettünk, megvizsgálta a babát, mindent rendben talált ő is. A súlya itt 3080g volt.

Tegnap (jan. 1) voltunk ismét és a súlya ugyanannyi volt mint az első látogatásunkkor. (3080g)

Azaz nem hízott, stagnál a súlya.

A doktornő ugyanazt elmondta, hogy 2-2.5 óránként szoptassam. Ez eddig is így történt, egyszer csúsztam el 1 órát.

A pici könnyen rákap a cicire és nagyjából 4-5 percig szopizik. Néha kell neki az ébresztgetés, mert van hogy elszundít rajta, de ezt a doktornő az újszülöttkori sárgaság margójára írta.


A büfiztetés nála valamiért nem akar összejönni, eddig 2x sikerült, naponta talán 2x pedig szopi után pár perccel magától feljön neki egy minimális tej 3-5 ml körül.

De nem tudom hogy a büfizés összefügg e a súlygyarapodásával, neten azt olvastam, hogy a gyomorgörcsök és társai ellen jó kiszabadítani a levegőt büfiztetéssel. Illetve naponta 2x-3x csuklik, elég mohón tud enni. Az alvással nincs gond, nyugodtan alszik vagy a kiságyban vagy közöttünk az ágyon.

A pelusok száma naponta 5-7 között, kakival és pisivel.


A kérdésem az lenne pontosan, hogy volt e már valakivel hasonló és ha igen akkor mi a tapasztalata?

Én nagyon aggódom, hogy valamit esetleg rosszul csinálok...előre is köszönöm a válaszokat. 😊



2023. jan. 2. 01:36
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

13-as, erto olvasas ?


Igeny szerint, azaz ne pontosan 2,5-3 orankent, hanem surubben !! Egy ujszulott a pici gyomraval joval surubben ehezik meg.

2023. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!