Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyucik, teljessn el vagyok...

Anyucik, teljessn el vagyok keseredve, miért nem nő a babám?

Figyelt kérdés

15 hetes és még nem érte el az 5kg. 2590 grammal született. Egész jó fejlődött december közepéig amikor tüdőgyulladásos lett. Itt mintha megállt volna a növésben. Most újra influenzás.

Elég nehezen megy neki a kakilas is, van hogy egy héten egyszer sikerül és mire azt hiszem hogy megment 200 gr, jön egy kaki és kiderûl hogy majd semmit nem hízott. Próbálom nagyon gyakran mellre tenni, de hiába. Éjszaka nagyon jól alszik, ha felkoltom szopizik egy két percig, aztán elalszik és sehogy sem sikerül rávdnno hogy egyen még. Máskülönben egész nap jókedvű, kacagos baba, ezért nem tudom ha valami betegség áll a háttérben vagy csak ebben a ritmusban fejlődok ő. Tapasztalt már valaki hasonlót?


2023. jan. 5. 01:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
17%

"Fél éves korra kell duplázni a születési súlyát"


Nem KELL duplázni, ez csak átlag, de az égvilágon semmi nincs abban, hogy egy baba nem duplázta meg a súlyát 6 hónapos korára, ne sulykoljátok már ezt mindenkibe ti is.

2023. jan. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
22%
De szoptatas utan merd meg elotte. Hogy mennyit szopott. Hany grammot. Eszik egyeltalan rendes mennyiseget? Ha igen, akkor ne aggodj. Ne nem eszi az elvart ml t akkor potolnam tapszerrel.
2023. jan. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Bele estem abba a hibába hogy más anyucik babaihoz hasonlítom az enyémet és már magamat okolom hogy biztos én nem csináltam valamit jól hogy nem hízik. Az az igazság hogy a hosszúsagat behozta, mert 47 cm-vel született és most most 60.

Én nagyon próbálok figyelni az étkezésre, iszok sok folyadékot, Kamilla teát, hátha atmegy a tejbe és segít. Nekem nincs gond a székletemmel.

2023. jan. 5. 08:43
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A kamilla szárít. Székrekedést is okozhat.

Miért máshoz hasonlítod? Minden baba egyedi, a saját ütemében fejlődik. Az egyik gyorsan hízik, a másik gyorsan nő, a harmadik gyorsabb a mozgásfejlődésben, a negyediknek hamarabb nő foga.

Töltsd le a child growth tracker alkalmazást, abban diagramokon tudod követni a babád fejlődését magához mérten.


De komolyan nem tudom mit vársz, mikor ilyen picin már kétszer is volt beteg.

2023. jan. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg az itt leírt módszerrel rásegíthetsz picit:


[link]


Segít, ha nagyon hamar elalszik a cicin. Jobb szerintem, mint ébresztgetni. De egyébként semmi baj sincs a babád súlyával, 3 és 6 hó között szoktak duplázni. A tied beteg is volt, ezt bele kell számolni.

2023. jan. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
89%

13-as kérdező, ne más gyerekekhez hasonlítsd, hanem önmagához. Az tökmindegy, hogy Kovács Gizike 12 kilósan született, attól még a te gyereked nem abnormálisan kicsi 3 kilósan. Érted.


(Szerintem lehet egyébként haszna a méregetésnek, HA az ember aggódik, egyébként csak plusz stresszfaktor. Pár napig mérd szoptatás előtt és után is, és meglátod, mennyit eszik. Van a neten egy csomó táblázat, hogy a megfelelő gyarapodáshoz kb. mennyi kell fogyjon egy étkezéskor, ezek jó támpontok lehetnek.)

2023. jan. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!