Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kapom a megvetést azért...

Miért kapom a megvetést azért mert nem tudtam szoptatni?

Figyelt kérdés

A baba 2 és fél hónapos koráig tudtam szoptatni, de a kezdetektől tápszert is kapott. Azt hiszem 2 hónaposan értem el azt a szintet, hogy naponta maximum 2 dl tejet tudtam adni a babának. Hiába próbáltam az összes praktikát, szoptatási tanácsadót, megannyi kérdést írtam ide is. Egyszerűen nem sikerült többet adnom, aztán egy idő után elapadt. Nagyon sokáig tartott az önmarcangolás, míg végül a férjem térített észhez.

A rokonok állandóan kérdezgetik, hogy szopik-e még (most 5 hós) és ha nem akkor miért nem? És erre milyen válaszok jönnek?

-Én még tejleadó is voltam, annyi tejem volt.

-Pedig az anyatej aranyat ér, sokkal jobb mint a tápszer, jobb lett volna szoptatni (?)

-Hát pedig Kati még mindig tud szoptatni, a gyerek már 4 éves


2023. febr. 18. 09:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
A tápszer miatt is elapadthatott a tejed. Sajnos ezt a hibát sokan elkovetik,azt hiszik nincs elégezérttápszerrel pótolják emiatt ténylegelkezd apadni hisz a test úgy érzékeli nem kell annyi tej. Nem alakul ki így a kereslet kínálat. Viszont most már elapadt, ezzel nem lehet mit tenni. Amíg egészséges mindegy hogy tápszer vagy anyatej.
2023. febr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Most mondd már meg nekem kedves 1. válaszoló:

jobb lett volna, ha hagyom éhen halni a gyerekemet? Mit egyen akkor, ha csak rángatta az üres mellemet és nem jött belőle semmi?

2023. febr. 18. 10:08
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Engem szoptatott az anyukám, az öcsém kb az első pillanattól tépszeres lett. Nem látom, hogy annyival egészségesebb lennék nála. Engedd el magadban, bunkók mindig is lesznek, de tudd, hogy nem csináltál semmi rosszat.
2023. febr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Anyaként mindig kapja valamiért az ember ívet. Én ezért nem is tárgyalok senkivel gyerektéma kapcsán, kizárólag 1-2 közeli, megbízható ismerőssel. A világon senkinek semmi köze hogy hog szültem, mivel etetem a gyereket. És őszintén szólva embert nem ismerek, akibe nem lehetne belekötni gyereknevelés kapcsán. Mégsem teszem soha, mert nem egy igaz út van.


Tl;dr: Sz.....rd le hogy ki mit mondd és ne tárgyald meg.

2023. febr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Aki olyan az mindenbe bele fog szólni. A gyereknevelés amúgy is olyan témakör amiről mindenkinek van véleménye és egyesek úgy érzik csak úgy jó ahogy ők csinálják.

Nekem is nagyon sok nehézséggel indult a szoptatás, de a gyerek részéről, mert tejem az volt első naptól, de a gyerek mégsem akart enni. Elfogyasztottunk több szoptatási tanácsadót, védőnő is adta a tanácsokat, barátnőm, nővérem is mondta, hogy úristen el fog apadni, ha tápszert adok. Én adtam neki tápszert, ha nem sikerült mellből megetetni és egy percig nem éreztem emiatt magam rosszul, mert láttam hogy a gyereknek így jó. Azt se bántam volna ha átáll teljesen tápszerre de nem így alakult.

Állandóan próbálkozott nálam anyukám, anyósom és a nővérem is, hogy "van-e még(!) tejem", "biztos azért sír, mert nem elég a tejed", "el fog apadni, ha nem kelek éjjel fejni", "el fog apadni, ha tápszert adok", "cumizavaros lesz" stb.

Jelentem 5 hónapos most és még mindig szoptatom, ha pedig szükséges kap pótlásnak tápszert.

Engem is rosszul érint mikor beszólogatnak, nem hiányzik senkinek hogy megkérdőjelezzék az anyaságában. Nyilvánvalóan mindenki a lehető legjobbat próbálja a gyereknek megadni.

Nem szabad felvenni az ilyet, tudom nehéz, de le kell rázni. Arra kell gondolni hogy ez az ő fájdalmuk, nem a tied. Valamiért őket érdekli túlzottan (hiszen nem az ő gyerekük), hogy mit eszik a gyerek. Lehet hogy ők sem tudtak számukra elég ideig szoptatni, vagy utálták minden percét, de muszáj volt vagy bármi ami miatt ez bekattant nekik. Vagy akár az is lehet hogy veled van bajuk és itt találtak fogást rajtad, mert máshol nem tudtak. Ebben az esetben ne add meg nekik az örömöt azzal hogy felveszed.

Egyébként ha nagyon nem állnak le, meg lehet mondani egyszer hogy ezt a témát legyenek szívesek mellőzni, mert már kezded azt gondolni hogy téged akarnak bántni ezzel.

2023. febr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

Amugy a legnagyobb ellensége a szoptatásnak, hogy az elején a legtöbbször az egy 0-24 es műszak és mivel sok helyen második baba vagy az anyukák magukra vannak hagyva nem tudják megoldani, vagy sok ellentétes információ miatt nem merik hagyni, hogy ennyit legyen cicin a baba.

Engem azért szekáltak mert szoptatok már a végén ott tartottam, ha még egyszer valaki azt mondja abba ne hagyjam megszülök megint, senkinek semmi köze ahhoz hogy táplálom a gyerekem. mindegy mit csinálsz anyaként ugyse leszel jó mindenkinek a legfontosabb, hogy magadnak jó legyél és a gyerekednek.

De szerintem te ezt nem tudod feldolgozni látszik, hogy még most is bántásnak veszed és magadra és megsértődsz rajta ahelyett, hogy elengednéd a füled mellett. Nagyon sok ilyen dolog lesz még én a helyedben felkeresnék egy pszichológust. Mert 1 senkinek semmi köze hozzá mit csinálsz 2 nagyon magadra veszed a dolgokat.

2023. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Azért, mert megvetést, megszólást kisbabás anyaként elkerülhetetlen kapni. Én is kaptam, mert két hetesen tápos lett a gyerekem. Utána meg azért kaptam, mert a másodiknál szoptattam. Ne gondold, hogy aki szoptat, az nem kap kritikát. Dehogynem.

Ugyanez várható a hozzátáplálás során, hordozás során stb.

Megfigyeltem azt is, hogy mikor nem adtam a gyerekem bölcsibe, avval jöttek, hogy jaj, pedig milyen jó lenne neki a gyerektársaság. Most, hogy a másik bölcsis, hirtelen azt hallom, jaj, én nem adtam be, én magamnak szültem.

Ne ostorozd magad a szoptatás miatt, szólj vissza az ilyen rokonoknak. Mondd meg nekik nyugodtan, hogy semmit nem számít, ki volt tejleadó, meg meddig szoptat a szomszéd nő, mert most rólad és a te babádról van szó, és mindenki más tök irreleváns.

2023. febr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Attól még sokan köztük én is azt hittem nincs tejem. Aztán kiderült nagyon is van, csak a gyereknek is meg kellett tanulni szopni. Kifejve kevés volt,de a mérleg azt mutatta nagyon is van tejem,mert a gyerek szopi után gyarapodott szépen. Csak ugye beparáztattak hogy jaj ha ennyit fejek akkor nincs tejem ,ha sokszor eszik azért van mert éhezik stb én is majdnem a tápszerhez nyúltam,aztán rájöttem van tejem hisz q baba gyarapodott.

Viszont neked most már elapadt nincs mit tenni, a lényeg hogy a baba egészséges legyen. Ha tejjel ha tápszerrel, a lényeg hogy gyarapodjon.

2023. febr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Mert A magyar emberek ilyenek, nagyot rúgnak abba akibe tehetik tisztelet a kivételnek. Három gyerekem van,a legnagyobb abszolút nem volt hajlandó szopizni,kértem mibdenhonnan segítséget nem ment,így lefejt tejwt kapott 3 hónapos koráig aztán elapadt. Másodiknál annyira nagy volt az igénye hogy kb 2 hetes korától pótolnom kellett, nem volt más választásom mindent próbáltam, ő is kb 3 hónapos koráig kapott tejet aztán teljesen tápszeres lett,a legkisebb két hónapos jelenleg 50% az anyatej,amit tudtam megtettem ez van nem mindenkinek megy, ettől még ugyanúgy jó szülő vagyok,szeretem a gyerekeim és egészségesek. Én is kaptam megjegyzéseket, de aztán megtanultam, milyen témák nem tartoznak másra. Ne foglalkozz senki véleményével de tényleg!
2023. febr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Hát láttad volna azokat az arcokat mikor közöltem hogy nem vagyok hajlandó a mellem a gyerekem szájában tömni 🙈

Sajnálom nekem nem megy...mindkét gyerekem tápszeres volt, a 3. is az lesz.

Hozzá tettek azt is ha nem tetszik akkor itt fejezzük be a társalgást és mindenki mehet amerre akar. A védőnő 3 gyerekes anyuka de még Ő is képes volt felfogni.

És nem, nem azért mert féltem hogy lógni fog a mellem, ettől sokkal rosszabb már nem hinném hogy lehetne 🤣

2023. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!