Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kapom a megvetést azért...

Miért kapom a megvetést azért mert nem tudtam szoptatni?

Figyelt kérdés

A baba 2 és fél hónapos koráig tudtam szoptatni, de a kezdetektől tápszert is kapott. Azt hiszem 2 hónaposan értem el azt a szintet, hogy naponta maximum 2 dl tejet tudtam adni a babának. Hiába próbáltam az összes praktikát, szoptatási tanácsadót, megannyi kérdést írtam ide is. Egyszerűen nem sikerült többet adnom, aztán egy idő után elapadt. Nagyon sokáig tartott az önmarcangolás, míg végül a férjem térített észhez.

A rokonok állandóan kérdezgetik, hogy szopik-e még (most 5 hós) és ha nem akkor miért nem? És erre milyen válaszok jönnek?

-Én még tejleadó is voltam, annyi tejem volt.

-Pedig az anyatej aranyat ér, sokkal jobb mint a tápszer, jobb lett volna szoptatni (?)

-Hát pedig Kati még mindig tud szoptatni, a gyerek már 4 éves


2023. febr. 18. 09:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%

Sza.d le. Ha szoptatnál, akkor is kapnád az ívet, csak más lenne a szöveg. Én 15 hónapja szoptatok, az eleje nehéz volt, mert nyelvféke volt, fel kellett vágni. Én akkor voltam sza.ranya, mert hagyom, hogy megcsonkítsák. Szerintem meg akkor lettem volna szr, ha nem vágják fel, és később emiatt lenne beszédhibás.

Aztán akkor is szr voltam, mikor bölcsibe adtam 13 hónaposan. Mert szegény gyerek, minek szültem... Nem jókedvemből mentem vissza dolgozni, egyszerűen szükség van a keresetemre, mert ilyen árak mellett nincs más lehetőség. Mellesleg a gyerekem imádja a bölcsit, reggel már pizsamában indulna, hétvégén is örül, ha a bölcsi felé megyünk, és be akar menni.

Más meg azért kapja az ívet, mert gyed után is otthon marad gyesen, hiszen az semmire nem elég.

Bármit csinálsz, mindig lesz, aki beszól.

Hozzátáplálásnál is. Miért most, miért nem korábban/később, miért püré, miért blw, mivel kezded, miért azzal, mennyit eszik, az sok/kevés, adsz cukrot/nem adsz cukrot...

Mindig lesz,aki megkérdőjelez, és jobban tudja.

2023. febr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem biztos, hogy be akarnak szólni. Te fogadod el nehezen, hogy nem tudsz szoptatni és ezért mindent beszolasnak fogsz fel. Én sem tudtam szoptatni, de hamar elfogadtam és nem sertodtem meg ha valamelyik barátnőm szoptatta a 3 éves gyerekét, vagy beszélt erről és nem is irigykedtem emiatt.
2023. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 kajitani ***** válasza:
78%

Nem olvastam el az összes választ,a saját élményemet mesélem el.

Volt tejem,de nem sok. Hiába tettem rá a mellemre a kisfiamat minden lehetséges pillanatban, hiába éltem a szoptatási tanácsadással,ittam a csodateákat, ettem a csodaételeket,fejtem...

Pár hete voltunk itthon,amikor annyira sírt éjjel,hogy azt hittem, hogy komoly baja lesz ennyi sírás után. Hiába cincáltam a mellemet,semmi nem jött belőle.

Akkor lett elegem.

Az elővigyázatosságból felírt és kiváltott tápszert adtam neki,megitta és azonnal elaludt.

Szoptattam,ameddig tudtam, talán fél éves korában fogytam ki teljesen.

És tudod mit? NEM ÉRDEKEL MÁSOK VÉLEMÉNYE. A barátnőm kisfia csak anyatejet ivott fél éves koráig,semmi mást, mégis kéthetente beteg volt és most is beteges( illetve jóval kisebb, mint a korabeli gyerekek, bár ez lehet csak azért van,mert anyja-apja alacsony).

Én is megkaptam,hogy nem vagyok igazi anya,nem kötődik úgy a gyerekem,meg ezt a szokásos utálatos szöveget... Hát akkor gondolja így, mit bánom én. Akkor és ott az volt a fontos,hogy a kisfiam jól lakjon.

Most ikreket várok, fogalmam sincs,hogy most hogy fog menni a szoptatás. Mivel sem anyunak,sem a mamának nem volt elég teje, félek hogy így,hogy kettőt kellene táplálni, főleg nem fog menni. De már készítem magam lelkileg,hogy akkor ők is esznek tápszert. Inkább,mint hogy zokogjanak az éhségtől.

2023. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
79%
En nem is akartam szoptatni. Fejtem neki tejet amíg volt, aztan nem volt és kész. Viszlát. Magánügy. Azért piszkálnak vele, mert látják, hogy lehet. Nekem alapból olyan volt szerintem a témához a hozzaallasom hogy soha senki bele se kezdett a hulyesegeibe. Jelentem nem betegebb a gyerekem, mint barmelyik másik a bolcsiben. 3 éves, stramm kiskölyök. A tied is rendben lesz. Szarj le mindenkit magasról.
2023. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%
Én se tudtam szoptatni. Ha érdeklődött valaki, hogy "mizu" a szoptatással hamar rövidre zártam. Semmi köze se a családnak, se a szomszédnak, se a közértes néninek, hogy hogyan táplálod a gyereked. Engedd el a füled mellett. Úgy csinálod, ahogy azt te jónak látod. Amúgy meg ha nem a szoptatásba kötnek bele akkor másba...
2023. febr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerűen fogalmuk sincs, min mentél keresztül. Ahogy azt sem tudják, hogy ami emberileg megpróbálható, azt megpróbáltad.


Lehet, hogy azért nem ment, mert valamire nem gondoltál? Igen. Számít ez? Nem.


Csak a szociális kapcsolatok úgy működnek, hogy kérdezni kell, arra mondani kell valamit stb. Nyilván vannak tahók és gonoszok is, de jóindulattal, esetleg kis tájékozatlansággal is bele lehet nyúlni ilyenbe.


Erősítsd meg az önbecsülésed, jó anya vagy! Beleteszed a szükséges erőfeszítéseket, ez a fontos. Ebből valami jó fog kisülni.


Nem a tejen mérik az anyák értékét. Mondom ezt úgy, hogy speciel én is tejadó anya voltam.

2023. febr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom, ha szoptatnál, akkor azért kapnál mindenféle okos beszólást ;). Egy anyukába mindig bele lehet kötni valamivel.
2023. febr. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne gyötörd magad emiatt. A kisfiam, bármit csináltunk, nem akart szopni. Ezért fejnem kellett folyamatosan. Ez persze nem volt megfelelő módszer, hogy elegendő tejem legyen. Mellette kellet pótolni is. 4,5 hónapos korára el is apadt.


A rokonok kérdései és példálózásai a szokásosak. Nem téged vádolnak, csak szerencsésx eseteket említenek.


Az emberek ilyenek. Látod, nekem is most a saját esetem jutott eszembe.


Abszolút ne foglalkozz ezzel. Sokan vannak így, klf okok miatt. Attól te még nagyon jó anya vagy!

2023. márc. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!