Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak ha a kisfiam...

Mit csináljak ha a kisfiam még szopizik, de jön a kistesó?

Figyelt kérdés
Igazából a kérdés nem arra irányul, hogy hogyan szoktassam le. Nekem nem lenne ellenemre a tandem szoptatás sem, viszont nagyon félek attól a pár naptól amit a kórházban kell töltenem majd, hogy mi lesz a nagyobb fiammal addig?! (2 éves, a kicsit nyár közepére várjuk) Volt valaki ilyen helyzetben, hogy szopizott a nagyobb gyerek még akkor is mikor szülni ment a kicsit? Milyen megoldást találtatok rá, hogy meg legyen anya és a cici nélkül arra a pár napra? Cumizni sosem cumizott, és mostmár nem is szeretném rá szoktatni.
2023. febr. 19. 13:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Családi szoba apával és a kistesóval, otthonszülés, ambuláns szülés, vagy csak addig nem cicizik, és imádkozol, hogy utána elfogadja megint
2023. febr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a ponton ez neki már csak komfort, tehát ha van más is, aki meg tudja nyugtatni (pl apja), akkor teljesen jól ellesz abban a pár napban is. De az is lehet, addig magától elválasztja magát, a körülmények miatt. Én is azt hittem, a fiam sose fog leszokni, aztán pont második terhesség alatt gondolt egyet, hogy elég volt. Én se erőltettem az elválasztást.
2023. febr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a pár nap ilyen idős gyereknél nem para, általában már elég nagyok, hogy ne hiányozzon a cici, ha nincs ott anya. Érdemes egy kis ún. átmeneti tárgyat adni neki, ha még nincs (nyunyó, rongyi, kispárna, plüss, stb), amihez tud kapcsolódni, érzelmi biztonságot meríteni, amikor te nem vagy vele. Ha ez van, akkor a cici nélküli időt is kibírja.


Van FB-n egy csoport direkt erre (valami olyasmi a neve, hogy teherbeesés, várandósság szoptatás alatt), ott sokan várták így a babát, majd szoptattak tandem, tőlük tudsz kérdezni.


Én is tandem szopit terveztem, de úgy a 20. hetek környékén elapadt a tejem, ami persze a lányom nem zavarta, cumizott tovább rendületlenül, de nekem így már nagyon kellemetlen volt, ezért a 24. hét tájékán, pont egy héttel a második szülinapja előtt végleg elvettem tőle. Nem hiányzott neki, sőt, azóta hiába kínáltam fel újra a cicit, nem kéri. Bevallom, annyira nem bánom a dolgot.

2023. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Nyárig még hosszú az idő, addig bármi lehet, minek elészaladni?

Egyébként onnantól hogy egy-egy este, nap kimaradt, még több mint fél évig kérte a kisebbikem, hogy szopizhasson. Ilyen idősen már nem zavar annyira be.

2023. febr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk elhagyja? Elég nagy már 2 éves szoptatása inkabb az anya igénye nem a gyereké
2023. febr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is abba fogja önként hagyni, több ismerősöm van akinél elutasította a nagy az anyatejet még a szülés előtt. Ha még nem, akkor 2,5 évesen már van rá esély hogy amúgy is leszokik (nálunk így volt), vagy ha ez sem akkor próbáljatok áttérni nyár elején arra valahogy hogy apuka altat esténként.
2023. febr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazság szerint napközben már annyira nem igényli, ritka mikor eszébe jut. Tényleg inkább az altatás amikor kell neki. 5ös: egyáltalán nem az anya igénye, hidd el ha rajtam múlna rég nem cicizne, de őt nézem, és ha neki kell, akkor nem érdekel, hogy nekem ez jó e vagy sem. Bízom benne, hogy nyárig ez még változik, csak reméltem valaki tud valami biztatót mondani ezzel kapcsolatban. Egyébként abban sem vagyok biztos hogy van egyáltalán még tejem, arra gondoltam mivel nem cumizik, a cicivel helyettesíti. Na mindegy, köszönöm mindenkinek. 😃
2023. febr. 19. 18:19
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Jajj ez az anya igénye duma.. Nyilván. Ma gyereknek nem kell már de mi tesszük bele a szájába csak azért is.

En fiam 3 múlt, még mindig cicizik. Egyáltalán nem megnyugtatasra. Elmondja, hogy nagyon szereti, finom, jó érzés neki és nem akar leszokni. Nem ezen alszik el, ovis is már de napkozben is simán van rá igénye meg lefekvés előtt is aztán mese stb.

Én is meg lennék ilyen esetben ijedve, mert amelyik gyerek nagyon szereti annak tuti nehéz.

2023. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon lelkesen szopott még a terhesség elején a fiam, de a 4. hónap körül valószínűleg a tejem is elapadt és ő sem kérte már, így első kézből nincs tapasztalatom. A szomszédom viszont tandem szoptatott, de nem mondta, hogy gond lett volna abból, hogy pár napot a kórházban töltött. Azt viszont emlegette a nagyobbik gyereknek, hogy köszönje a kistesónak, hogy megint van sok tej (az első gyerekkel az elején nagyon sokat küzdött először azért, hogy legyen teje, majd a mellgyulladás miatt, így szerintem teljesen érthető a tandem szoptatás).
2023. febr. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Két évesen nem kicsi már.Ki fogja bírni.Szopnia sem kellene már ekkora gyereknek!
dec. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!