Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szeretsz/szerettél szoptatni?...

Szeretsz/szerettél szoptatni? Miért?

Figyelt kérdés
Mik voltak a kezdeti nehézségek?
2023. ápr. 21. 18:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Az elsővel 8 hétig sebes volt a bimbó, fájt. Kisfiam egész nap rajta lógott. Most a másodikkal nincs ilyen gond.

Azt szeretem benne, hogy praktikus. Lehet menni helyekre, csak egy szoptatós kendő kell és meg van oldva a kisbaba evése.

2023. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elején nagyon fájt, véres volt, minden szoptatáskor sírtam. Nehezen is kapta be, nehezen indult be, de nem adtam fel. Utána azt szerettem benne, hogy nagyon könnyen el lehetett vele altatni. 16 hónapos koráig szopizva aludt el, mellette feküdtem, aztán csak kijöttem, egy álom volt.
2023. ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
17 hónapja szoptatok, az eleje borzalmas volt, mert le volt nőve a lányom nyelve. Miután felvágták, minden probléma megszűnt, azóta imádom nem kell melegíteni, kevergetni, nem romlik meg, mindig annyi, és olyan, amire épp szükség van. Éjjel is csak odafordulok, eszik, alszunk tovább.
2023. ápr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Semleges. Örülök neki, hogy képes vagyok rá, jó dolognak tartom, időt és energiát fektetek az átmeneti(nek tűnő) problémák megoldásába, de nem mondhatnám, hogy "szeretem". Nem érzek semmi különösebb érzelmi töltetet a szoptatással kapcsolatban, egyszerűen egy funkció, amit részben lustaságból (f*szomnak van kedve hajnalban 500x felkelni és tápszert kevergetni, így csak elég félálomban oldalra fordulnom, és az ügy el is van intézve), részben meggyőződésből (ha már van, akkor csak jobb, mint a porból kevert cucc), de semmi esetre sem a folyamat élvezetéből vagy szeretetéből csinálom már lassan 3 éve egyhuzamban (a nagyot 2 éves korában választottam le, de pár hónappal később megszületett a kicsi, aki most még csak 5 hónapos, szóval még egy ideig nem szabadulok :D

A nagyobbik gyereknek rövid volt a nyelvféke, ami persze csak utólag tűnt fel, így visszagondolva, így az első hetekben iszonyúan fájt a szoptatás, ki is "harapott" egy darabot a mellbimbómból (mai napig ott van egy lyukacska), a kicsinél semmi nehézség nem volt.

2023. ápr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Utáltam. 2,5 hónapig bírtam, akkor azt hittem megbolondulok tőle, azóta tápszerezünk. Mindketten sokkal boldogabbak vagyunk így.
2023. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Igen, imádtam. Az első gyerekem tápszeres volt, másodszor megváltás volt a szoptatás. Praktikus, egyszerű, gyors volt, meghittséget nyújtott, ráadásul a cici az nem olyan, mint a cumisüveg, hogy csak kaja. Szoptatott babának a cici szinte minden, és minden bajt megold. Kb. olyan volt a mellem, mint egy varázspálca. Sajnálom, hogy elsőre nem akartam eléggé.

Kezdeti nehézség pedig a rossz tanácsok miatt volt. Ha újrakezdhetném, jobban megválogatnám, kire hallgatok, nem hinnék el mindent csak azért, mert védőnő mondja pl.

2023. ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Nekünk nem ment jól, hiába a tanácsadó. Fájt, semmi motivációja nem volt a gyereknek.

Ennek ellenére 8 hónapig szoptattam. Amit szerettem benne hogy tényleg nyugtatásra nagyon jó volt egy idő után mikor már jobban belejött. De nekem ez nem adott semmilyen pozitív érzést. Mikor fájt akkor csillagokat láttam és szorítottam a fogam. Amikor épp minden jól ment akkor meg végülis arra is jó volt hogy addig kikapcsolhattam kicsit az agyam, pihenhettem.

2023. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%

Utáltam.

Ennek ellenére az első gyereket 13, a másodikat 10hónapig szoptattam.


Nem fájt sosem. Nem folyt a tej feleslegesen 1x sem. Így melltartóbetetet sem hordtam. Annyi tejem mindig volt amennyi kellett.

Más ezért ölne.


Ennek ellenére én nem szerettem. Nyügnek éreztem sokszor.

De mégis megtettem, mert ezzel úgy gondolom többet adtam nekik, mint a tápszerrel. Ennyi áldozatot képes voltam meghozni értük.

2023. ápr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
Én se éreztem ezt a nagy pozitív érzést, szoptattam, mert ez volt a természetes. Aztán miután leválasztotta magát 10 hónaposan a lányom, utána jöttem rá, hogy én megkönnyebbültem, hogy vége. Visszakaptam a testem, azt ehettem-ihattam, amit akartam, vehettem be akármilyen gyógyszert, nincs több mell fájdalom, hátfájdalom, görnyedés a szopipárna felett, ráncigált bimbók, nem kell többé vekengeni rajta, hogy miért fogy a tejem, mikor állandóan szoptatok...(volt egy nagyon nehéz időszakunk 5 hónapos kora körül). Akarok még egy gyereket, és valószínűleg őt is szoptatni fogom, de csak azért, mert előnyösebb a gyereknek az anyatej. Amúgy a tápszert választanám.
2023. ápr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem szerettem, én valahogy sosem tudtam megbarátkozni ezzel a helyzettel,bennem egy ilyen ellenérzést váltott ki mindig, valószínűleg ez is az oka annak hogy mindkét gyerkőcömet csak 4 hónapig szoptattam.
2023. ápr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!