Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S. segítségre lenne...

S. O. S. segítségre lenne szükségem! Kezd elmenni a tejem?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám, és kb. egy hete azt vettem észre, hogy valami megváltozott az evése körül. Eszik,majd egy idő után hátrafeszíti magát, ordít, és nehezen bírom megnyugtatni.Utána ha próbálkozom cicivel, nem fogadja el, és nem tetszik neki, ha vízszintesben van, csak függőlegesen.Majszolja a kis öklét, közben jönnek a büfik, a bukásokkal együtt:-(

A héten voltam vele a védőnőnél, és a doktornőnél, elmondtam nekik mindezt, valamint hogy nem-e lehet, hogy a hasa fáj, vagy a foga jön.... a fogzást kizárták.

Ma felhívtam a védőnőt, mert szeretnék mérleget kölcsönözni, azt mondta, szerinte nem elég neki a tejem, és tápszert kell majd adnom neki.

Délután hozza át a mérleget....

2620-al jöttünk haza a kórházból, és most szerdán 5220 volt a súlya.

Szerintetek ez lehet a gond, hogy nincs elég tejem?

3-4 óránként eszik, így igényli. Az igaz, hogy az utóbbi napokban zöldesebb volt a kakija.

Mit gondoltok mi lehet szegénykémmel?:-(


2010. okt. 15. 12:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3-4 óránként eszik a gyerkőcöd, akkor elég valószínűtlen hogy kevés a tej. A sírásából már tudnád, hogy éhes-e.

Nem értem hogy lehet tápszert ajánlani egy olyan gyereknek, aki majdnem 1 kg-t hízik havonta. Az enyém fél kilót hízott, mégsem mondták soha, hogy alultáplált lenne. Ha megkapod a mérleget, akkor se mérj minden szopit, mert van olyan csöppség aki 3 hónaposan 200ml-t akar enni, és van amelyik 100ml-el is elvan 3 órát (mint az enyém). És mivel neked nincs viszonyítási alapod, nem tudhatod, hogy amit majd mérsz, az jó-e? Ha mégis minden szopit mérni akarsz, várj pár napot, hogy kiismerd a babát, de én inkább a heti egy mérést javaslom, ami a gyarapodását mutatja meg.

A fent leírtak alapján én azt mondanám inkább, hogy sok a tejcsi, és gyorsan benyeli, attól fájdul meg a poci. Úgy tudom a babák inkább akkor buknak, ha túl sokat ettek. Írod, hogy a cicidet sem fogadja el, akkor mégsem lehet annyira éhes.


Egyébként szoktad figyelni amikor eszik, hogy nyeldekel-e? Mennyi ideig szopizik alkalmanként?

2010. okt. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

13:13-as vagyok!

Lehet, hogy valóban a mohó étkezés során pocakba került levegő a ludas! Büfiztesd többször! Tápszert semmiképpen se adj!

Ébred még éjjel enni? Ilyenkor nem szokott feszíteni?

Egyébként ha éhes lenne, mert kevés a tejed, akkor rengeteget sírna, kevés kakis és pisis pelusa lenne, s éjjel is sokszor kelne enni.

2010. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Az evési idő olyan 20-30-40 perc között szokott lenni, és hallom főleg az elején, hogy nagyokat nyel, meg mintha azt is hallanám, ahogyan elkezd enni, időnként a hasából kortyolós hangot hallok:-)

Köszönöm a linket, máris írok!!!

2010. okt. 15. 13:38
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem egy mondat fogott meg, az, hogy, zöldes a kakija. Az én fiamnak is ilyen volt, kicsit aggódtam, mondtam a gyerekorvosnak. Ő mondta, hogy ez az emésztetlen fehérje jele. Vagyis annyit eszik, hogy nem bírja teljesen megemészteni. Szóval kizárt, hogy kevés lenne a tejed.
2010. okt. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!