Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki csak szoptat, hogy tud...

Aki csak szoptat, hogy tud több órára elmenni otthonról baba nélkül?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, hogy addig fejnek le anyatejet, hogy más megetesse, de olyan sokat hogy tudnak fejni, ha beállt a kereslet-kínálat? Ha meg több van, az a távollét alatt fájdalmas lehet, ha nincs ürírve a mell, nem?
febr. 18. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki szoptat állandóan. Nyilván nem egy pár napos gyerek mellől akarsz elmenni több órára. Megetettem a gyereket, 2,5 óra múlva otthon voltam. Amikor elkezdtük a hozzátáplálást és kiváltani a az étkezéseket, akkor ez az idő nőtt. De amíg 100%-ban anyatejesek voltak, addig nem tudtam fél napra elmenni.
febr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy szerintem,én nem tudtam,csak amikor fél évesen tápszeres lett. Attól kezdve lett könnyű. Azért bőven lehet elintéznivalód,ami nem 2 órás.
febr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mentem. 7 hónapos korukra simán kiváltottuk az első étkezést, onnantól szabadabb voltam.
febr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én néha a szoptatás után még fejtem, azokat a kisebb mennyiségeket gyűjtögettem és fagyasztottam.

Ettől függetlenül nem lett indokolatlan mennyiségű tejem, talán kb. 3x jártam úgy össz-vissz, hogy kicsit nedves lett a melltartóm

febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3 óránként etettem őket, szóval két etetés közt azért belefért ezt-azt elintézni.
febr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Amíg nem kezdtük el a hozzátáplálást, nem hagytam másra 1 óránál tovább.

Utána már 2-3 órát volt a férjemmel, mert ha éhes volt, meg tudta etetni (anyatejet semmi másból nem fogadott el soha, csak a mellemből)

10 hónapos volt, mikor először hagytam több órára másra. Csak az esti elalvással volt gond, azzal megvárt.

febr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sok tejem volt mindig lefejtem valamennyit és ment a fagyasztóba. Így összegyűjtöttem annyit hogy nem számított ha elmentem.
febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én fejtem, de azért 1-2 órát kibírt férjemmel akár anélkül is. Ennél többre nem mentem, csak amikor már nagyobb volt és ételt evett.
febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy. De nem is volt rá igènyem.
febr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Eszembe nem jutott másra hagyni a szoptatott babamat. Neki a szoptatasra és az anyjára van igénye, nem cumisuvegre. Én ezt valahogy éreztem belül. Nem is akartam máshol kenni, evidens volt, hogy nekem vele van a helyem. Együtt viszont mentünk bárhova. :)
febr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!