Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adtatok a nagyobb tesónak...

Adtatok a nagyobb tesónak anyatejet?

Figyelt kérdés

Pár napos a 2.gyermekunk, fejni kell még kicsit a mellemet, hogy megkönnyebbuljon. A nagylanyunk 2,5 éves lesz és elkerte a lefejt tejet és nagyon ízlik neki, nemrég konkrétan rám rakta a szivot, hogy adjak még neki.

Ti adtatok az idősebb tesónak hasonló módon tejet?



ápr. 1. 17:00
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
56%
Én lefejtet adnék neki pohárban
ápr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
58%
"rég leszokott 2,5 éves" haha :D A lányom 2 év 4 hónapos volt, amikor megszületett a kistesója, az a rettentő "rég", amikor leszokott a szopizásról, az 2 hónappal szülés előtt volt. Amúgy nem akart már szopni, a mellem nem kérte és én nem adtam neki kéretlenül, de a lefejt anyatejet simán. Miért ne? Jól mondja valaki, a tehén tejét ihatja, de ami pár hónappal, de akár csak évekkel korábban is táplálta, az már 2,5 évesen túlzás? Hagyjuk már. Amúgy én nem raktam el anyatejet későbbre, a kicsi is már 16 hónapos, még mindig van tejem, de ugye ezt előre sejtettem, hogy nem lesz gond, tekintve, hogy ugye a nagynál sem okozott problémát soha a mennyiség. Szóval amit lefejtem, az a lefolyóba ment alapból, de ha éppen kérte a nagy, akkor inkább neki adtam. Még mindig többet ér neki, mint a fehérre színezett víz, amit a boltokban lehet kapni, és egy totál más emlősállattól származik. Plusz azért a testvérféltékenységen nálunk tuti rontott volna (és nincs szükség további rombolásra, elég vacak kettejük kapcsolata így is), ha a kicsi kap valamit, amit a nagy szeretne, de ő meg nem kapja. Főleg, hogy emlékszik rá, hogy nem olyan régen kapta ő is.
ápr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
56%
Lefejve simán adnék a nagynak. Viszont én szoptatni nem szoptatnek már egy év feletti gyereket se.
ápr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
68%
Tesóm adott a 2 évet épp betöltött nagynak, akit korábban elválasztott. Jellemző, hogy a nagy újra kéri. Nyugodtan nemrt lehet mondani, de igent is ugyanúgy lehet mondani, és a lefejt tejtől de lesz baja. Ahogy az anyának a legmegfelelőbb. Sokaknak fagyasztva ihatatlan ízű lesz a teje, pl. az enyém is, így az nem feltétlenül opció.
ápr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
86%

12# Oké, igazad van. De miért dobtad a lefolyóba pocsékolni? Tehéntejhez hasonlítjuk, akkor viszont mehet mindenbe, müzlihez, süteménybe, stb. A tehéntejet is megissza a család többi tagja. Helyette mehetett volna ez is. :D


A rég leszokottnál meg nyilván nem tudhatom mikor, nem írta, közöm sincs. Tipp volt. Nálam már ekkor mindent is ettek. De ezek mi vagyunk. Én a picinek azért raknám el, mert bármikor jöhet egy kórházba bármi, aminél jól jöhet a lefejt tej pl.

ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
56%
Simàn. Sokan ennyi idős gyereket mèg szoptatnak, mèg úgy is hogy van kistesó.
ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
22%

Anyatejet kiönteni?

Jól vagy?

Bármibe betehető, vagy megiható - de ha mégsem akarod, akkor add oda az ellátásnak: annyira értékes, hogy még ki is jönnek érte!

Sokaknak nincs teje, és ez az egyetlen lehetőségük!

ápr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
55%
Nyugodtan adjad neki. Nálunk is 2,5 év van köztük, én akartam adni, de nem kellett neki, pedig 2 évig szopott 🤷🏼‍♀️🤣 Tele van immunanyagokkal, örülj ha issza. 😊
ápr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
58%

Nem azért mondom... kiöntöd az anyatejet, és helyette drága pénzért veszel tehéntejet, ami nem is igazán jó a pici, pár éves gyereknek, puffadhat tőle, és egyébként is fel van vizezve, kivontak belőle szinte minden értékes anyagot... míg az anyatej nem csak tökéletes táplálék neki, de tele van immunanyaggal is, védi a betegségektől.

Ezt semmilyen más étel nem csinálja meg!

Nem is értem, hogyan gondolkodnak itt néhányan.

Ha nem akarod szoptatni, amitől amúgy semmi baja nem lenne - akkor fejd le előbb.

A fagyasztás meg itt nem az igazi, az csak egy szükségmegoldás.

Tényleg nem értem, mi van itt.

ápr. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
67%
2,5 eves miert ne kaphatna anyatejet ? En ilyenkor meg boven szoptattam.
ápr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!