Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adtatok a nagyobb tesónak...

Adtatok a nagyobb tesónak anyatejet?

Figyelt kérdés

Pár napos a 2.gyermekunk, fejni kell még kicsit a mellemet, hogy megkönnyebbuljon. A nagylanyunk 2,5 éves lesz és elkerte a lefejt tejet és nagyon ízlik neki, nemrég konkrétan rám rakta a szivot, hogy adjak még neki.

Ti adtatok az idősebb tesónak hasonló módon tejet?



ápr. 1. 17:00
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
28%

Ismerek olyat, ahol a 4 éves gyerek is "cicizik" néha, mert a kicsi nyilván szopik és "nem lehet tőle sem megtagadni".

Szerintem undorító, én fejve sem adnám, de a ti életetek.

ápr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
62%

Az a perverz, aki itt sorra lepontozza a jó válaszokat. Nem is értem, sportból, vagy mi?

Nyilván értelme nincs, ha a saját tejed iszod, de ha csinálsz belőle egy normális ételt, azt már bárkinek adhatod.

És még egyszer: ELLENANYAGOK! Kis gyereknek is ideális, nem csak csecsemőnek.

ápr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
89%
32# hát én például nem ennek olyan sutibol, amiben más nő teje van, már ha azt mondod, bárkinek lehet adni😂
ápr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%
33# Én se. :D
ápr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
20%

"én például nem ennek olyan sutibol, amiben más nő teje van"

És tehéntejből megcsinálnád?

Mert lényegében ugyanaz a kettő, csak a tehén teje annyira nem jó az embernek, más az összetétele, nem ideális - az anyatej sokkal jobb.

Tehát, ha azt gond nélkül megiszod, akkor a fejedben van valami probléma.

ápr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
66%
35# Húha, jóétvágyat. Ne zavarjon, hogy az anyatej nem a felnőtteknek van kitalálva, hanem a kisbabájuk táplálására. 20/20 ismerősöm kihányná, ha közölném, hogy amit most megettek süteményt húsvétkor abba belefejtem a tejem csak úgy. :D Akkor sok ember fejében van gond. Hozzád se mennék vendégségbe... és hagyjuk már ezt a tehéntej hasonlatot, nálad csak ez a két verzió létezik? Szerintem a tehént se itatják meg a saját tejével egyébként vagy a macskát a sajátjával. 34# voltam.
ápr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
55%

Már ne haragudj: a tehéntej felnőttnek van kitalálva?

NEM!!!

Kb. 10e évvel ezelőtt, amikor elkezdtük a tehenet háziasítani, rendesen meg is járták vele az emberek, sok volt emiatt a halálozás. Nem azért, mert mérgező lett volna, hanem egyszerűen nem lehetett megemészteni, mindenki laktózérzékeny volt (a felnőttek), és a sok hasmenés kikészítette őket.

Aztán pár ezer év alatt szépen csak azon az emberek maradtak élve (legalábbis Európában), akiknek tovább működött a laktáz enzim, és bírták a tejet.

De még egyszer: ELVIEKBEN semmi különbség a kétféle tej között, csak a tehéné nem igazán nekünk való!


Amúgy Amerika meghódításakor az indiánok ugyanígy jártak, volt is belőle sok háború, mert azt hitték, a fehérek megmérgezték őket.

Jó lenne előbb tájékozódni, meg gondolkodni, és csak utána öklendezni.

Nyugodt lehetsz: ha úgy szoktattak volna, hogy megidd, akkor semmiféle problémád nem lenne vele.

Az egyedüli ok, hogy nem isszuk - az, hogy egy tehén ad naponta 20-30 litert, egy nő meg jó esetben egyet... meg mondjuk a Riskát nem zavarja, ha egy legény megragadja a tőgyét, aztán megfeji, a Mariska meg jó esetben 2 pofont ad neki ilyenkor.

ápr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
20%
Én általánosságban kérdeztem, nem célozva senki kommentjére. A gyereken kívül másnak nem főznék vele. Magamnak sem, a férjemnek sem, távolabbi ismerősnek főleg nem, mert attól ez még egy olyan intim dolog, ami csak a gyerekeimnek jár. Mondjuk az is igaz, hogy ha úgy lennénk szocializálva, nem fujjognánk rajta felnőtt fejjel sem. Egyébként megkóstoltam a sajátomat, mert szeretem tudni, hogy milyen az, amit a gyerekem eszik. Amikor direkt nyúlt a popsikrémbe, hogy villám sebességgel a szájába vegye direkt, azt is, ugyanez a popsitörlővel is, mert abból is sportot űzött. Nyugtáztam, hogy fura az ízlése a babának ilyen téren, aztán ugyanúgy nem engedtem neki, csak néha gyorsabb volt. Ez ilyen. Azóta a nagy már fényevő évek óta, pedig jól főzök. A kicsi egyelőre nem válogat. Majd elromik ő is, a legtöbb el szokott.
ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
38%
37es Kicsim,olvasd vissza a kommentem, hol írtam olyat, hogy a tehéntej felnőtteknek való? :) Értem, ha vegán vagy, de ne itt pörögj már ezen a tehéntej témán. Igyad tőlem az anyatejet, itasd a férjed, unokáid is. Nem az én dolgom. 36# vagyok.
ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
70%
38# komolyan megkostolod a popsikremet, meg torlot?😂😂 Nyilván a babák, kisgyermekek mindent megkostolnak, de hogy te felnőtt fejjel belenyaltal a popsikrembe, hogy tudd, mit eszik a babád...ezen kiégtem, bocs:D amúgy még mindig azt írtam, kisgyereknek én is adnék lefejve tejet, csak felnőttnek nem, mert AZ a perverz, de úgy tűnik, nem jött át.
ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!