Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adtatok a nagyobb tesónak...

Adtatok a nagyobb tesónak anyatejet?

Figyelt kérdés

Pár napos a 2.gyermekunk, fejni kell még kicsit a mellemet, hogy megkönnyebbuljon. A nagylanyunk 2,5 éves lesz és elkerte a lefejt tejet és nagyon ízlik neki, nemrég konkrétan rám rakta a szivot, hogy adjak még neki.

Ti adtatok az idősebb tesónak hasonló módon tejet?



ápr. 1. 17:00
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
37%
Nem
ápr. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
65%
#12 vagyok - én nem tudtam soha mennyiséget fejni, azért a 10-20ml-ért meg nem jön ki senki, amit egy nap(!) összesen(!) le tudtam fejni, az nem annyira pocsékolás szerintem a lefolyóba. Müzlit nem eszünk, tejet max kávéba öntök, de azt is csak én, és az valahogy sosem akkor kellett volna, amikor éppen lefejtem. Ez tényleg az a 3-4 korty, amit ha a nagy kért, akkor egy pohárba átöntöttem neki, ha nem, akkor ment a lefolyóba.
ápr. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
28%
#12 szerintem nem kell magyarázkodnod ez miatt.
ápr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
66%

Budapesten 200 ml-ért jönnek ki, ha az anya ki van vizsgálva, be van regisztrálva, plusz sterilen fejt. Sajnos a random lefejt 20 ml-t nem tudják hasznosítani.


Bizony volt, hogy én is kiöntöttem, mert az én tejem egy pár óra állás után pocsék ízű lesz (valami zsír átalakul benne elvileg), és fagyasztva is rossz ízű. Ha frissen fel tudtam használni valamire, akkor felhasználtam.

ápr. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
31%

Nyilván ha nem lehet használni, akkor nem lehet, ezért senki nem ítél el.

De meg kell próbálni, ha lehet. Végső esetben bármilyen ételbe mehet.

ápr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
41%
25# hát nem tudom, nekem valahogy perverz lenne elfogyasztani a saját tejemet pl egy palacsintaban, kokuszgolyoban, el se tudom képzelni, hogy a saját mellembol lefejem, aztán én felnőtt fejjel azt eszem/iszom meg...de akinek van gusztusa hozzá, hajrá:D
ápr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
36%

Én bizony egy csomószor használtam a tejem főzéshez. Tehéntejfehérje érzékeny volt a fiam, és a bolti tejhelyettesítők elég vacakok szerintem (nyilván ízlések és pofonok, nekem nem jöttek be, pláne mikor az árat és az összetevők listáját összehasonlítottam: lisztes, olajos aromás víz ennyiért?)


Szóval amikor konyhatechnikailag praktikus volt, inkább egy kis anyatejet használtam. Dietetikailag semmi értelme elfogyasztanom a saját tejem, de néha a receptek működéséhez segít.

ápr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
67%

Tök érdekes, hogy a saját tej az fujfuj, de más állatok teje meg oké. Miért más a tehén, a kecske vagy a juhtej?

Amúgy én sem szórakoztam sosem, hogy annyit fejjek, hogy mennyiséget tudjak eltenni. A fürdővízbe viszont esténként beleöntögettem. Ha a nagyobb kért volna, mert meg akarja kóstolni ő is, vagy féltékeny, vagy bármi, hát fejtem volna neki simán. Aki szerint nem oké, az meg tudja magyarázni, hogy miért nincsen rendben szerinte? Nemrég még ő is azon élt.. Nem utasítom el a nagyot csak azért, mert lett egy kicsi. Márpedig ő ezt, főleg ha emlékszik is, hogy szopott, elutasításként élheti meg. Nyilván nem az 5 éves. De a 2 éves meg igen. Utána az ő kis lelke is megnyugszik, hogy még mindig fontos, jár neki is ha akarja, ügyesen, pohárkából, mint a nagyok.

ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
74%
28# ha az én kommentemre reagalsz, félreértesz. Nagyobb gyereknek szerintem is simán lehet lefejt tejet adni, de EN felnőtt fejjel nem fogyasztanek anyatejet, a sajatomat meg pláne nem, mert nekem perverz.
ápr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
32%
28# Ha már a tehéntejhez hasonlítjátok, akkor szerintem nyugodtan a családi ebédhez főzelékbe apukával is megehetitek kettesbe. Hisz csuda egészséges még 100 éves korba is. Miért öntötted a vízbe inkább.
ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!