Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elítélendő? Bővebben lent.

Elítélendő? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Lányom 4 hónapos. Jelenleg szoptatok, annyi tejem van, amennyire szüksége van, egy cseppel sem több. 6 hónapos korától már csak este/éjszaka esetleg reggel szeretném szoptatni, hogy a férjem is meg tudja etetni és végre legyen időm egy kicsit is magammal foglalkozni, mert most nagyon rosszul érzem magam a bőrömben - sajnos szülés óta rengeteg pattanásom lett, és hiányzik a sport is ami ugyebár a szoptatás mellett nem ajánlott.

Szerintetek önző vagyok?


2010. nov. 18. 19:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
42%
A fiam 6 hónaposan még igényelte napközben is a cicit.Van,hogy most is" becirkuszol"érte 18 körül.Most 8 hónapos,reggel déli alvás elött este alvás elött és éjjel szopik.A lányom is így volt.
2010. nov. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Eléggé szeret a kislányom cicizni, sokszor csak pihenni egyet rajta. Akkor elképzelhető, hogy nem is tudom majd kiváltani a napközbeni étkezéseket egyhamar?

Bár a kérdésem továbbra is az, hogy önző vagyok-e, mert már most mardos a lelkiismeret, pedig még van vissza 2 hónap.

2010. nov. 18. 20:01
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Az nem önzőség, ha valaki magával akar foglalkozni, de ne tedd fix időpontra a szoptatás kiváltását. Néz meg inkább, hogy reagál majd a gyerek a hozzátáplálásra. Amúgy ha valaki szoptat rengeteg pénzt tud megspórolni a tápszeren, ez sem egy utolsó szempont. Először csak válts ki egyet, akkor 2 szoptatás között marad 6-7 szabad órád. Az szerintem elég jónak számít.
2010. nov. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
55%
egyáltalán nem elítélendő! te csinálod jól, így nem kell majd 2 évesen az elválasztással kínlódnod. 6 hónapos kora körültől már teljesen megfelelő a reggeli-esti szoptatás. éjjel meg főleg nem kell etetni már ekkora babát. de le is fog szokni róla szerintem.
2010. nov. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagy onzo.

9 honapon keresztul vigyaztal mindenre, nehogy baja essen a pociban, aztan honapokon keresztul figyelsz, hogy legyen eleg tejed es a rendelkezesere allj, amikor ehes, annak ellenere, hogy nem erzed jol magad a borodben. Van olyan, aki joelore eltervezi, hogy nem szoptatja a babajat, pedig semmi egeszsegugyi oka nincs ra. Na en az ilyenekre mondom azt, hogy onzo.

2010. nov. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Igen a 6-7 óra elegendő, mivel levelezőn folytatom az egyetemet majd tavasztól, így tanulnom is kell majd, és jó lenne ha valakire néha rábízhatnám.
2010. nov. 18. 20:13
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
miert ne lehetne sportolni szoptats alatt ?...ez pont akkora baromsag mint az hogy terhesen 2 helyett kell enni. nem vagy onzo, tok termeszetes hogy magaddal is szeretnel egy kicsit torodni. lehet hogy a babad hamar alkalmazkodik majd a szilard kajahoz es ugy tudod osztani a napodat ahogy szeretned...DE szoptatas ide vagy oda apuka most is el tud lenni a gyerekkel 2 orat amig te sportolsz valamit
2010. nov. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként imádok szoptatni, nem azzal van a baj, csak így elég nehéz bármi mást is megcsinálni mindennap, ráadásul igény szerint szoptatok, tehát nálunk nem áll fent a 3 óránkénti szoptatás.

2010. nov. 18. 20:20
 9/27 A kérdező kommentje:

Természetesen nem biztos, hogy jól tudom a spotolást a szoptatás alatt, de nem szerettem volna kísérletezni, nehogy elmenjen a tejem.

Apuka este ér haza, akkor már lusta vagyok tornázni.

2010. nov. 18. 20:24
 10/27 anonim ***** válasza:
57%

én akkor és annyit szoptattam a babámat amennyit csak igényelte. ne haragudjatok, de szerintem akkor szoptassa amikor a babának szüksége van rá. pl. ha pont szopizna mert éppen szomjas és az anyuka a futógépen szalad, akkor az egy kicsit nekem fura....

az enyém 8 hónapos koráig szopizott, autána egyik nap reggel még igen és utána nem. sajnos megjött a menszeszem és többet nem szopizott, de bár szopna. bánnám én mikor szeretne....

a sportolást nyugodtan végezheted, attól nem megy el a tejed....

2010. nov. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!