Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elítélendő? Bővebben lent.

Elítélendő? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Lányom 4 hónapos. Jelenleg szoptatok, annyi tejem van, amennyire szüksége van, egy cseppel sem több. 6 hónapos korától már csak este/éjszaka esetleg reggel szeretném szoptatni, hogy a férjem is meg tudja etetni és végre legyen időm egy kicsit is magammal foglalkozni, mert most nagyon rosszul érzem magam a bőrömben - sajnos szülés óta rengeteg pattanásom lett, és hiányzik a sport is ami ugyebár a szoptatás mellett nem ajánlott.

Szerintetek önző vagyok?


2010. nov. 18. 19:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
58%
semmiképp nem elítélendő, de nem is érthető. Ha csak reggel este szoptatsz, ugyan úgy fennállnak azok a negativ dolgok, amiket mondasz, mint most ahogy fennállnak. Most is meg tudná etetni a párod, ha lefejed a tejet. Sportolni meg azért nem szoktak, mert az izomláz tejsavat termel ami megérződik a tejen, másrészt a méreganyagok amik felszabadulnak, a babádba ürülnek. Szerintem a szoptatást soha többé nem lehet bepótolni. Ha elapasztod a tejet, tápszer kell 1 éves kor előtt. Annál azért csak jobb az anyatej, ha már van. Más pénzért veszi feketén a tejet, hogy legyen a gyerekének... szerintem a szoptatást nem lehet és nem is szabad naptárhoz igazítani,
2010. nov. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Sajnos fejni nem tudok, mert mindig üresre szívja. Nem abba hagyni akarom a szoptatást, csak a napközbenit kiváltani, és nem tápszerre, hanem zöldségekre/gyümölcsökre.

A sportolást úgy tervezem,, hogy a reggeli szoptatás után futok 1 órát, gondolom az már az esti szoptatást már nem befolyásolná. De lehet én gondolom rosszul.

2010. nov. 18. 21:14
 13/27 anonim ***** válasza:

Nyugi, szerintem sem vagy önző!

De arra azért készülj fel, hogy a gyerek diktál!!

Én se bánnám, ha legalább egy étkezést sikerülne kiváltani, de a kislányom, aki hat hónapos és már négy foga van, szívesen kóstolgat, de minden alkalommal kér tejet is, a lefejt tejet nem issza meg, a cumi látványától is öklendezik. Én meg nem fogom kényszeríteni, ha akar "nagylányosodni", majd jelez, ahogy mindig szokott.


Amúgy miért ne sportolhatnál??

2010. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Az előbb leírtak alapján, az izomláztól ÁLLÍTÓLAG más lesz a tej íze. Lehet naívnak fogok tűnni, de nem akartam tornázni, nehogy csökkenjen a mennyiség.

Ha még csak nem is igaz, pszichésen el tudom képzelni, hogy befolyásolta volna a mennyiséget.

2010. nov. 18. 21:33
 15/27 A kérdező kommentje:

A 6 hónapot nem úgy értettem, hogy akkor pontosan, csak kb. onnantól szeretném elkezdeni átszoktatni más ételekre. Nyilván erőszakoskodni nem fogok, ha nem szeretne mást, akkor marad a szoptatás napközben is.

Amúgy nagyon fura lesz, elég sokat foglalkozok ezzel a kérdéssel.

2010. nov. 18. 21:35
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy önző. ha így érzed jól magad és a babád is akkor minden okés
2010. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
64%
Nem vagy önző, szuper, hogy eddigis szoptattál, neked is jár ennyi. Azért szerintem kicsit túlzás, hogy ahelyett, hogy szoptatna, a futópadon lóg. Semmi baja nem lesz a gyereknek sem a tápszertől, sem attól, ha más eteti. Ne keltsünk már lelkifurdalást benne, csak azért, mert nő is szeretne lenni, és a szoptatás és gyereknevelés mellett magára is szánna időt!Szerintem ez irreális. Bátran menj futni, és add át apának a feladatot!
2010. nov. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Tényleg nem erről van szó, hogy mindenáron le akarom szoktatni a szoptatásról, csak jó lenne már, ha nem ebből állna az egész nap. Szeretnék elmenni kozmetikushoz/fodrászhoz, de mivel falun élünk így a legközelebbi valamire való fodrász a 30km-re lévő városban van. (persze, most lehet mondani, hogy ne válogassak.) Egyszerűen nem tudok elmenni, mert nem megszokott időközönként eszik.

A sportolás meg hiányzik, aki sportolt a babája előtt, gondolom tudja miről beszélek. Illetve nem a megmaradt 10kg súlyfelesleg is zavar. Az egyetemet meg muszáj folytatnom tavasztól, ha elmegyek egy napra amikor konzultációk lesznek, jó lenne nem azon stresszelni, hogy mit fog enni, ha napközben addigra elfogadna mást is cicin kívül, az nagyon jó lenne ebből a szempontból is.

2010. nov. 18. 22:18
 19/27 A kérdező kommentje:
Kicsit kesze kuszán sikerülnek a hozzászólásaim, bocsánat, csak már kicsit fáradt vagyok.
2010. nov. 18. 22:20
 20/27 anonim ***** válasza:
Èn 4,5 hónapos korától a fiamnak hozzátáplálok.& hós korára szépen kiváltottuk a tízórait és uzsit.....Alvás elött akkor is szopott.9 kor és 17.30 kor.Majd az ebéd jött,viszont a déli alvás elött is szopik....Mostanra szopik kora reggel,12.30 kor alvás elött,(így alszii el)majd 20.00kor szintén alvás elött.Èjjel még ébred.Nem én szeretném etetni éjjel,hanem a babám magától kel,és csak cicivel alszik vissza......Most múlt 8 hónapos.
2010. nov. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!