Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kell naponta szopjon...

Mennyit kell naponta szopjon egy 2 hónapos gyerek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy amennyi jól esik neki, de érdekelne a hivatalos adag, 5x150, vagy valami hasonló. De mennyi is pontosan?
2009. jan. 30. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy hivatalosan mennyit kellene, azt nem tudom (bár hallottam olyat, hogy testsúlykilogrammonként 150-et kell megennie naponta egy babának); nálunk 2 hónaposan 6-7 alkalommal evett, alkalmanként különböző adagokat (60-150 között), és naponként is változott a teljes elfogyasztott mennyiség.

2009. jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Anyatejes babaknal nincs ilyen!

A tej osszetetele a baba eletkoraval es napszakonkent is valtozik. Reggel vizesebb, higabb, ezert tobb is, este surubb es kevesebb. Attol sem kell megijedni, hogy este kevesebb, mivel akkor egyben zsirosabb is a tejed, sokkal laktatobb, pont azert, hogy a baba at tudjon aludni egy nagyobb idointervallumot.

Mivel allandoan valtozo, ezert nem is lehet es nincs is ertelme merni, hogy mennyit evett a baba. Hetente 1x eleg lemerni a sulyat meztelenul, abbol lathato, hogy gyarapszik-e. Ha igen, es van eleg nedves pelenka, akkor nincs miert aggodni, eleg neki a tejcsi!

2009. jan. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Nem érdemes ezzel stresszelned magad! Ha a baba nem sír éhesen, és gyarapszik hetente (nálunk kéthetente mérték már ennyi idős korában), illetve van 5-6 pisis pelenka és minden napra jut legalább egy kakis, akkor nincs gond.

Én egyáltalán nem mértem otthon a gyereket, csak az orvosi tanácsadáson mérték meg mindig. Barátnőim többen is méregették, és mindig minden a mennyiségek körül forgott. Az egyiküknek kevés volt a teje, én adtam neki pótlásnak, de amikor abbahagyta a méregetést, a tej mennyisége is megnőtt, mert már nem stresszelt annyira.


Amúgy azt olvastam valahol, hogy egy csecsemő átlagosan 600-800 g-ot szopik egy nap. Volt, hogy le kellett fejnem, és ilyenkor cumisüvegből kapta, ha jól emlékszem ebben a korban 80-140-eket evett így. De meggyőződésem, hogy üvegből többet esznek, mert nem kell úgy megdolgozni érte :)

2009. jan. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
57%

"Biztos lehet benne, hogy csecsemője elegendő tejet kap, ha:


* Hat-nyolc nedves pelenkája vagy kettő-öt székletürítése van naponta. Idősebb csecsemők esetében a székletürítések száma emelkedhet, de előfordulhat az is, hogy csak három-négy naponként van. A vizeletes pelenkák száma jelzi, hogy elegendő-e a tejmennyiség.

* A súlynövekedése átlagosan 100-120 gramm hetente vagy legalább 450 gramm havonta. A csecsemők átlagos heti gyarapodása 100-120 gramm, mértéke egyénenként változik. Egyik héten többet, másikon kevesebbet híznak, és ez teljesen normális.

A csecsemője első ellenőrzésekor gondoljon arra, hogy a szülés után az újszülöttek veszítenek a súlyukból. A súlygyarapodást a súlyesés mélypontjától kell számítani, nem pedig a születési súlytól. Néhány csecsemő csak két-három hetes korra nyeri vissza születési súlyát.

* A csecsemő gyakran szopik, minden két-három órában vagy nyolc-tizenkét alkalommal egy 24 órás periódust tekintve. Ez az átlag. Néhány csecsemő ennél kevesebbszer, mások többször szophatnak. A ritkább szoptatás nem probléma addig, amíg a csecsemő megfelelően gyarapszik.

* Egészségesnek látszik, a bőr színe és a bőr rugalmassága jó, hurkás, hossza növekszik, élénk, aktív és az izomtónusa jó."


forrás: La Leche Liga Magyarország, [link]

2009. jan. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!