Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek a hosszú...

Mi a véleményetek a hosszú évekig tartó szoptatásról?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 23:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
60%

Én max. 2 éves koráig szoptatnám,az még úgy bele fér,de tovább szerintem nincs értelme,semmi tápláló nincs már abban a tejben.Más módja is van a szeretet kimutatásának,kötődésnek.

Egy rendezvényen,szoptatós helyiségben együtt szoptattam egy anyukával,aki kb. 4 éves gyerekét szoptatta.Maga a tény,hogy 4 éves gyereket szoptat engem ugyan nem zavart volna,az ő dolga,de ahogy csinálták.... Majdnem rosszul lettem.A gyerek félmeztelenre vetkőztette az anyját,amíg az egyik cicit szopogatta,a másikat a kezével fogdosta...Hát inkább hasonlított egy erotikus jelenetre,mint szoptatásra...

2011. febr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
68%

Ha te ezt erotikusnak látod, akkor veled van baj:( Nyilván vannak normák, amit az ember betart, ha sokáig szoptat, de nem értem, hogyan van joga bárkinek felülbírálni az én értékrendemet, ha azzal nem ártok senkinek! Az általad említett anyuka sem a parkett közepén követte el szörnyű bűnét, hanem egy erre kijelölt helyen. Én személy szerint jobban undorodom a bolt közepén hisztizve édességet követelő gyerek látványától.

Azt sem értem, hogyan tudtok ilyen kiforrott véleményt alkotni egy olyan dologról, amit sohasem próbáltatok.

2011. febr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
79%
Rosszul tudjátok! Az anyatej évek múltán (tehát 1,2 éves gyereknél is) ugyanazokat az anyagokat tartalmazza, amire a gyereknek szüksége van, csupán abban az összetételben, amire akkor szükség van. A tej nem úgy termelődik, hogy egyre kevesebb benne a tápanyag... Igaz,akkor már szükség van a vegyes táplálékra, de ha a kicsi igényli és az anya is szívesen csinálja, akkor miért ne?
2011. febr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
28%
10:52! Olvastad a kérdést? Ha kiforrott, ha nem, másoknak is van véleménye, még ha nem is egyezik a tiéddel. A legtöbben ráadásul nem ítélik el, csak másképp csinálják, mert nem értenek egyet a hosszú ideig való szoptatással. Nehogymár ez baj legyen. :)
2011. febr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
0%
Kattints rá az 1. oldalon található linkre, és megérted, miért akadtam ki ezen a kijelentésen. Még hogy nem ítélik el?!
2011. febr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 xStefix ***** válasza:
79%

Én már nem megyek bele jobban ilyen parttalan vitákba, mert nincs értelme, csak két dolgot jegyeznék meg:


Előttem is írta alaki, ami szerintem is nagyon elgondolkodtató: olyan témá(k)ról ítélkeznek itt néhányan kőkeményen, csípőből és gyakran másokat megbántva, minősítgetve, amiről a (mondhatom) többségnek valószínűleg fogalma sincs! Személyes, átélt, főszereplős legalábbis biztosan.

Az nyilván nem baj, ha valaki előre gondolkodik és véleményt formál. Egy számunkra ismeretlen dologról is képesek vagyunk és jogunk is van állást foglalni, nem kell és nem is tudunk mindent mi magunk is megtapasztalni. - De hosszú távon nem biztos, hogy olyan jó lesz, ha az ember bezárkózik és teljesen rugalmatlan, érdektelen a számára "új" dolgokkal kapcsolatban. Nem kell könyvből nevelni és arra hajlani, amerre a szél fúj; de ha valaki meg sem hallgatja a másikat / kicsit sem gondolkodik ez azon, amit a másik mond, akkor esetleg sok érdekes, értékes és akár hasznos információtól is eleshet. Ki tudja előre, hogy mire lesz még szükségünk a jövőben..? Rugalmasságra biztosan, szülőként!!!


A másik pedig egy kis "reklám": akiket érdekel egy hosszan szoptató anyuka szemlélete és tapasztalatai, nemsokára olvashat erről a honlapomon.

2011. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
79%

Szia xStefix!

Mi már találkoztunk ebben a témában egymással, és nagyra becsülöm a szemléletedet.

Részemről a legtöbb amit elvárok, a nyitott szemlélet lenne, de a legritkább esetben találkozom vele.

Megértem, ha valaki nem akar sokáig szoptatni, ezer oka lehet erre, de a támadások, szidalmak továbbra is felfoghatatlanok számomra.

Mesélj még sokat a saját tapasztalataidról! Annyira szépen le tudod írni az élményeidet, hogy ha mást nem is érsz el vele, csak annyit, hogy megértsenek minket, sokáig szoptató anyukákat, már akkor is megérte.

2011. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
74%
Megnéztem a kérdésedet is, de ez a kérdés nem a tiéd. Az itteni válaszolókra gondoltam az előbb és amúgy se értem, miért hoztad fel a sajátodat. Ez a téma felesleges indulatokat kelt enélkül is. Az én véleményem továbbra is az, hogy addig nem zavar ki mit és hogyan csinál, amíg nem érint személyesen, és nem erőszakolja rám a saját elképzelését. Elhiheted, a legtöbben így gondolkodnak, legfeljebb inkább azok válaszoltak a kérdésedre, akik könnyebben ítélkeznek.
2011. febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
57%
Bocsi, csak tudod, a beteges és az erotikus jelzők nálam mindig kiverik a biztosítékot:(
2011. febr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
Ok, azt nem is csodálom. Bár szerintem a válaszoló csak rosszul fogalmazott.
2011. febr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!