Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek a hosszú...

Mi a véleményetek a hosszú évekig tartó szoptatásról?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 23:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 A kérdező kommentje:

Ebből is látszik, hogy most mennyire nagy hangsúlyt kapott a szoptatás... Szó szerint a csapból is ez folyik. Engem inkább az zavar, hogy azt sulykolják a tényleg szakértők, hogy addig kell szoptatni, míg a gyerek el nem választódik magától. Csak éppen nem mindenki szeretne 3 éves korig várni a végével, és nem azért mert önző, akkor bele se kezd talán...

Valóban túlzás, hogy ennyit van foglalkozva a témával, miközben egy nagyon természetes, és nagyon bensőséges dolog, ami babára és anyura tartozik. De mióta van a net, mindenki szóhoz jut a véleményével. És mivel egyre több káprázatos mendemonda kering a világban, az ember szeretné elmondani a saját véleményét a hallottakról, látottakról.

Én itt le is zárom a témát. A sok-sok válaszból egyrészt megerősítést kaptam, hogy nem vagyok egyedül, aki még furcsának találja nagy gyerkőc szoptatását, másfelől sokkal jobban torelálom most, hogy kedves, nem dicsekvő anyukák is elmondták, mit gondolnak, mit tapasztaltak.

Hát nem lehet két ember egyforma, a vélemények mindig, mindenből megoszlanak... De mindenki csinálja a maga dolgát belátása szerint, és csinálja úgy, ahogy ő a legjobbnak látja. Nekem sem volt szívem elválasztani a gyermekemet, hisz szüksége volt rá. De 2 évesen már simán elválasztanám, ha ő nem is akarja, mert van élet a cici után is, és sokkal könnyebben elfogadja ezt egy gyerek, mint az anyuka. Aki még mindig szoptat, az meg ezt nem tudja... Hogy a gyerek nagyon könnyen túl jut rajta, csak anyuka fél igazából. Ezt meg a gyerek is érzi, s persze rögtön még ragaszkodóbb. Én meg ezt láttam, mikor befejeztük a szopit... És a világért nem vártam volna vele még éveket...

2011. febr. 16. 00:22
 42/71 xStefix ***** válasza:
100%

1: Aki egy mondatban írja le a kötődő nevelést és a Suttogót, annak vélhetően fogalma sincs arról, mi a különbség a kettő között. Körülbelül ég és föld.

Lehet őket divathullámnak meg trendnek nevezni, de aki így tesz, az megint valamit nem tud szerintem..


2: A hosszú távú szoptatás / hordozás / kötődő nevelés sajátos szemléletmódot feltételez és kíván. Ugyanúgy, ahogy mondjuk az alvástréningezés, a szoptatni nem akarás, abortusz támogatása és társai is. Mindkettőnek megvannak az okai, a magyarázatai és a követői.

Az, aki nem ezt ( a hosszútávú szoptatást) tartja követendőnek, valószínűleg nem is ismeri (behatóbban), hogy miről szól ez az egész. Ez persze nem baj és ettől mindenkinek lehet véleménye, és mindenki azt csinálja, ami neki tetszik stbstb. - de közben mindenki tudatosítsa magában, hogy most épp olyasmiről vési kőbe a nézetét, amiről ő maga "nem tudja a tutit".

(Ugyanúgy nekem is megvan a véleményem a második 3 példáról, de amikor véleményezem, egyben azt is tudom, hogy csak töredék-infók alapján teszem/tehetem ezt.)


3: Én nagyon azt látom, hogy kétféle anya van: az egyik képes kinyílni és belelátni ezekbe a "divathullámokba" (akármit is lát meg benne), a másik nem. És ez megint nem baj. Egyszerűen csak lehetetlen olyanoknak beszélni erről, akik nem akarnak hallani róla. Mintha más nyelven beszélne a két csoport...

Én már régen feladtam azt, hogy bárkit bármi ilyenről meggyőzzek. Ha lesz valaki, aki nyitott erre, az úgyis megteszi, aki meg nem, annak (egy bizonyos pont után már) felesleges magyarázni.


4: És pont az ilyen fórumokon is olvasható hozzászólások miatt támogatnám nagyon, hogy pszichológiát is oktassanak az iskolákban, kötelezően!!!

Sokan a legalapvetőbb információkkal sincsenek tisztában.

2011. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi de most mi köze van ennek az egésznek a pszichológiához? Szerintem tök normálisan leírta mindenki a véleményét, nem is értem mit kell ezen ennyit rágódni. Mi az hogy átlátok-e a divathullámokon meg hogy nem is tudom miről szól ez az egész?... Nem kell ezt agyonkomplikálni, nekem nemes egyszerűséggel taszító egy nagy, óvodás korú gyerek szoptatása és kész. És vagyunk ezzel még így páran de emiatt nem kell pszichológushoz küldeni minket. Erre a kérdésre is tök normális válaszok érkeztek.
2011. febr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten minden pszihológián alapszik.aki nem hiszi járjon utána.Az az anya aki nem vállalja a hosszú szoptatást,az szerintem a vele járó kötöttséget nem viseli el,nem magát a szoptatást.Ez az én észrevételem a közvetlen környezetemben.Van közeli ismerősöm,aki 4 hónapot szoptatott,az biztos,hogy a lakása mindig rendben,van ideje a férjére,jön-megy,bármikor bármilyen órában,elmegy nyaralni gyerek nélkül.De nem azért mert nem szoptat,hanem azért nem szoptat mert ezekről a dolgokról nem tudott lemondani.Lehet ö csinálja jól.Másik ismerősöm 3 évesen még szoptat,soha semmire nincs ideje,nagyobb a gyerekhez való kötődés mint elöbbinél.Jelen kell lennie ébredéskor felkeléskor éjjel nappal,mert a cicit nem hagyhatja otthon.Nem megy nyaralni gyerek nélkül,de nem azért mert szoptat,hanem mert le tud mondani azokról a dolgokról a gyerek érdekében amiről az elöző nem.Talán ö csinálja jól,nem tudom.Én csak a 2 gyerek viselkedése között látom a kűlönbséget.a hosszan szoptatott kiegyensúlyozottabb,nyugodt gyerek,a másik akaratos ,hisztis,nem bírnak vele.A nem szoptatott gyerektől el kell szökjön az anyja,mert másképp baj van,a másik pedig megérti,hogy anya ha elmegy ,mindig visszajön.A hosszan szoptatott egy náthán 2 nap alatt túl van,a másiknál biztos hörghurut lesz belőle.Ez csak egy észrevétel a közvetlen környezetemből.
2011. febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológia,mint iskolai tantárgy koránt sem jelenti, hogy pszichológushoz küldtek... Csupán esetleg annak a megértését, megismerését segítené, hogy hogyan is fejlődik a gyermek (sajnos ezzel sokan nincsenek tisztában!), mik a fejlődés mérföldkövei, milyen lelki-testi-fizikális folyamatok játszódnak le egy kisgyerekben megszületésétől a felnőttkorig és akár tovább. Aki soha nem tanult ezekről, bizony nagy hátrányban van...
2011. febr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
0%

Na itt álljunk meg. Én több mint egy éves koráig szoptattam a fiamat és finoman szólva sem volt egy fáklyás menet, minden nap egy küzdelem volt. Ezek után aki azt meri mondani nem vagyok elkötelezett azt megruházom. Annak hogy nem szoptatom 4 éves koráig semmi köze ahhoz hogy mennyire vagyok elkötelezett mert én szoptatás nélkül is évek óta nem voltam nyaralni, minden nap, minden reggel, minden éjjel itt vagyok a gyerek mellett, mindenemet odaadom neki, ennyit a kötöttségekről.

Az pedig hogy a hosszan szoptatott 2 napig beteg, a másik pedig sokáig az egyenesen marhaság.

2011. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
0%
16:29-es: Ja, biztos ódákat tudnának zengeni arról milyen roppant fontos és hasznos is egy 4 éves gyerek szoptatása a fejlődése szempontjából. Kössz én nem kérek ebből.
2011. febr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
Elnézést,én csak arról írtam amit látok nap mint nap.Az ,hogy mennyire marhaság,hogy hamarabb meggyógyul,arról inkább írjanak azok akik témában vannak,vagyis akik jelenleg hosszan szoptatnak.Miért mondja minden hosszan szoptatott gyerek anyukája ,hogy megérte.Na erre tud valaki válaszolni?
2011. febr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
Nem számoltam mennyi a pro és mennyi a kontra.Azt észrevettem ,hogy több a hosszú szoptatás ellenes komment.szerintem van egy magyarázat erre is.Nekik van idejük sokat netezni és mivel tele vannak energiával mert az éjszaka az övék,így sárba lehet taposni szebbnél szebb hozzászólásokkal a másik tábort.A szoptatósok pedig ebben az órában épp gyömöszölik a mellüket a 3-4 évesük szájába ezért nem tudnak itt lenni,hogy legalább megvédjék magukat.
2011. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nézd meg jobban kiknek a kommentjei a leghosszabbak...
2011. febr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!