Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek a hosszú...

Mi a véleményetek a hosszú évekig tartó szoptatásról?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 23:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem beteges egy kicsit, 2 éves kor után főleg... Ez az én érzésem. Én nem élveztem soha a szoptatást, így nem tudom megérteni, ha valaki élvezetből csinálja ennyi ideig. De az ő dolguk, nem akarok ítélkezni, de nem tudom, mennyire jó, ha valaki emlékszik arra, milyen volt szopni... Én nem szeretnék.
2011. febr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
58%

A lányom 12 éves, és vannak halvány emlékei róla. Ő azt mondja, még most is emlékszik rá, milyen jó volt ez az érzés. És már most természetesen kezeli a kérdést. Gyakran beült hozzám, amikor a testvérét szoptattam, nem volt kínos számára 10 évesen sem.

Ha megengedtek egy megjegyzést: aki nem tudja elképzelni, hogy a 3-4 éves gyerekét szoptatja, az talán fél túl közel engedni magához a gyereket, és inkább más formáját választja a szeretet megnyilvánulásának. Nem baj ez, csak fogadja el, hogy más számára ez a legtermészetesebb dolog.

Sokaknak az a véleménye, hogy egy nagyobb gyereknél csak az anya erőlteti a szoptatást. Hát én nem tudom, hogy lehetne rávenni egy 4 évest erre, ha nem akarja, amikor egy 10 hóst sem lehet, ha el akarja választani magát.

A másik az, hogy milyennek képzelitek el egy ekkora gyerek szoptatását. Mert sokan írják, hogy az anya a gyerek szájába tömi a mellét. Pedig ez mennyire nem így van! Empatikus hozzáállás kellene ide, semmi más.

2011. febr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 xStefix ***** válasza:
94%

Szia Ismerős. :)

Pont ugyanezekről a dolgokról írtam én is a minap egy másik kérdésben. A többségnek teljesen sablonos és fals elképzelései vannak arról, hogy a hosszan szoptatók miért és hogyan csinálják azt, amit...


És pontosan azért kellene meggondoltabban fogalmazni (mindkét oldalon), mert az írott szó nem száll el, hanem sokkal maradandóbban bevésődik!!!

2011. febr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
95%

23 hónapos lányomat szoptatom.

Fiam 21 hónapig cicizett.


Senkinek semmi köze hozzá!

2011. febr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
Utolsó miért vagy ilyen ellenséges?????
2011. febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
xStefix: Azt írtad hogy az emberek elutasítják az újat, bezárkóznak, rugalmatlanok. Lehet hogy ilyen is van de én speciel ezen az oldalon is több hasonló témájú kérdést és a válaszokat végigolvastam és elgondolkoztam rajta. Az első megrökönyödésemre aludtam egyet, átgondoltam, nem utasítottam el azonnal de nem tudtam más következtetésre jutni, nem tehetek róla de egy 4 éves szopó gyerek számomra visszatetszést kelt és akkor finoman fogalmaztam. Nem zárkózóm el az újtól, a mástól de ez számomra taszító. Nyilván senkinek semmi köze hozzá hogy ki mennyi ideig szoptatja a gyerekét de ha már megkérdezik akkor elmondom a véleményemet, de senkit nem akarok támadni vagy megsérteni.
2011. febr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 xStefix ***** válasza:
Muszáj vagyok általánosítva fogalmazni időnként. Akinek nem inge, tudod...
2011. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:

Én sem értem,aki nem ért ezzel egyet,leírja KÚLTÚRÁLTAN (amire sokan nem képesek !!) a véleményét róla,akkor miért kell rögtön azzal jönni,hogy csak azért mert nem csináltam?

Szerintetek erről lehetetlen,hogy negativ véleménnyel legyen valaki,egyszerűen azért mert helytelennek tartja? Én teljesen jólinformáltnak tartom magam szoptatás és anyatej terén mégsem szoptatnék 4 éves gyereket.

Ezzel csak arra akartam rávilágitani,hogy a hosszú szoptatás sem tartozik az "abszolút tökéletes" kategóriába,nyilván ti meg vagytok róla győzödve hogy ez a legjobb,sokan mások meg arról,hogy nem jó.Nem csak azért gondolhatja valaki,hogy nem jó,mert hiányosak/tévesek az információi.

2011. febr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
32%

Én például ha írhatok még véleményt egy nagy népbutító hülyeségnek találom az egész "kötődő nevelés","suttogó" stb maszlagokat.

Egyrészt megpróbálják újként eladni ami mindigis nyilvánvaló volt mióta világ a világ. Másrészt "taktikákat" fejlesztettek ki a szülők számára,hogy hogyan tudják kényük szerint idomitani a gyereket ( és az biztos,hogy nem tudsz rávenni egy 4 évest a szopásra,de ha ezt szokta meg,+ félálomban a szájába dugdossák az anyukák a mellüket,nehogy leszokjon róla a gyerek,akkor továbbra is szopni fog-ez nem jelenti egyértelműen azt,hogy jó is)

Az altatással sem értek egyet többek közt,meg még sok mindennel.Nem tetszik,hogy visszafelé kell fejlődni,természeti népek igy,állatok úgy ..Közben fingjuk nincsen az egészről,1 hét alatt éhenhalnának az annyira ajnározott természeti népcsoportjukban,vagy meglátják milyen ott az élet. Idióta divathullámnak tartom az egészet. Menjen vissza az időben,vagy a 3. világba aki középkori meg nomád körülmények közt akar gyereket nevelni,de a civilizált társadalomban már más normák alakultak ki.nem beszélve arórl,hogy ami afrikában életbevágó lehet,azon itt már rég túlléptünk és semmi szükség rá.

Ezzel senkit nem akartam megsérteni,csak gondoltam akkor kifejtem kicsit az én nézőpontomat is.

2011. febr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
100%

Hát, gyerekek, én már válaszoltam, és azt írtam, hogy számomra is elképzelhetetlen, hogy a négyévesemet szoptassam. Én sem azért írtam ezt, mert fogalmam sincs a szoptatásról, hál' Istennek volt szerencsém megtapasztalni, milyen csodálatos dolog is, hogy én táplálhatom a kisfiamat hónapokon keresztül. Csakhogy az én kicsim úgy döntött 11 hónaposan, hogy nem hajlandó tovább szopni. Mindent elkövettem, és bevallom, kicsit belehaltam, hogy vége lett egy csodálatos korszaknak. Ez a példa meg is cáfolja azt, hogy egy gyereket lehet "kényszeríteni" a szopásra, én is próbáltam félálomban is, de teljesen hiábavaló volt minden próbálkozásom. Szóval ilyet kár is írnia bárkinek, hogy a hosszú ideig szoptató anyukák beletömik a mellüket a gyerek szájába. Igazából nem volt kitűzött "célom", hogy meddig szeretnék szoptatni, de az egyéves kort mindenképpen tartani akartam, nem sikerült. De bármennyire is szerettem szoptatni, akkor is elképzelhetetlennek tartom, hogy a négyévesemet még szoptassam, de ez persze az én véleményem. Ugyanakkor nem tartom betegesnek, sem perverznek, aki ezt teszi, lelke rajta. De egy valamire felhívnám a válaszolók figyelmét, szerintem csak el kell olvasni xStefi és még néhány gyakori hozzászóló kommentárját (pl. a kérdését belinkelőét is érdemes), és az írásaikból szerintem nagyon is kitűnik, hogy intelligens, okos emberekről van szó. Akik a hosszas szoptatást támogatják, mind ilyen emberek, legalábbis én csak ilyeneket ismerek, és ismerek jó néhányat. Ezzel csak arra akartam utalni, hogy éppen ezért nem is kell(ene) leszólni őket, főleg nem esetlegesen minősíthetetlenül és szinte sértetten, hogy hogy mer valaki ilyet csinálni. Én is úgy gondolom, mindenkinek magának kell eldönteni, hogy meddig szoptat, nem hinném, hogy a gyereknek ártana vele, hiszen semmi ártalmas dolog nem történik. Ha mindkettőjüknek jó (márpedig a gyereknek is jó, ha nem utasítja el, ebben teljesen biztos vagyok), akkor nem látok benne semmi kivetnivalót. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy az ilyen nagy gyerekek szoptatása már sokkal intimebb kell, hogy legyen, tehát én sem szívesen néznék meg egy négyévest szopizás közben. Valahogy ez úgy rögzült az emberekben, hogy babáknál természetes.

Lényeg a lényeg: ki így gondolja, ki úgy, nem kell senkit pocskondiázni, az első perctől tápszerező anyát se szólja le senki, mert nincs hozzá joga, de a sokáig szoptatót sem szabad megdobálni, mert ahhoz sincs joga senkinek. Persze, véleményt lehet írni, de lehetőleg úgy, hogy ne legyen sértő, hiszen emberek vagyunk, és ráadásul már nem az őskorban.;)

2011. febr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!