Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek a hosszú...

Mi a véleményetek a hosszú évekig tartó szoptatásról?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 23:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem kettőt láttam aki aktívan szoptat 3 évest,a többiek arról számoltak be ,hogy náluk hogy volt.
2011. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:

Soha, egyetlen szót sem hallottam magról a szoptatásról... Nem ódákat zengtek, de szinte említés se esett róla. Csupán arról tanultunk, hogy hogyan fejlődik egy kisgyerek, mi a normális és mi nem az.. Így nekem már az első gyereknél se jutott eszembe, hogy ha az öklét 3 hónaposan a szájába teszi, az valami gond, vagy ha rázza a fejét egy 8-9 hónapos, az játék és nem betegség...

Talán ezt egy anyának nem lenne rossz még a gyerek megszületése előtt megtudni, hogy ne pánikoljon, ha valami új dolog történik...

Vitázni nem akarok, mert parttalannak tartom ezt az egészet. Én leírtam, miről is szól a pszichológia, te meg támadsz... Mindenkinek szíve joga, hogy addig szoptasson,míg neki megfelel. Ha egy napig se teszi, az is az ő döntése. Ha meg sokáig szoptat, akkor pedig a gyerekéé és az övé. Ebbe nem kell belekeverni a szexualitást, meg hasonlókat, mert itt nincs helye. Olyan,mintha amikor anyuka az újszülött kisfiát pelenkázza, annak merevedése lesz (mert bizony,megtörténik!)... akkor hagyja a pelenkázást, mert az is perverz? Ugyan már...

2011. febr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 xStefix ***** válasza:
100%
"Sok pszichológus és házassági tanácsadó számol be arról, hogy a mai tinédzserek és felnőttek egyik leggyakoribb problémája, hogy nehezen tudnak igazán bizalmas és meghitt kapcsolatot kialakítani másokkal. Játékmackók és cumisüvegek segítségével sikerült olyan nemzedéket felnevelnünk, amely leginkább élettelen tárgyakhoz kötődik."
2011. febr. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
Utolsó elöttinek.Garatula ezt jól megmondtad.
2011. febr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
0%

érdekes,én egy percet nem szoptam egész életemben,sok más ismerősöm,barátom is csak 1-2 hónapot (ez nem követendő példa,csak abban az időben ennyire volt lehetőség) ,és anyukámhoz kötődök a legjobban a világon,Mindennap bezsélünk telefonon,ha találkozunk megölölelem még igy felnőtt fejjel is bármikor kisírhatom a vállán magam.

Mindent megosztok vele gyerekkorom óta,tinédzserkoromban sem volt másképp..

Na akkor ezt,hogy lehet megmagyarázni? tudta valaki akkor,mi az a kötödő nevelés szerintetek?

Az anya-gyerek kapcsolat nem attól lesz bensőséges,hogy minél tovább lóg a gyerek szájában az anyja melle.. nem erről szól az anyaság sem a gyereknevelés.

Másrészről egyszerűen gusztustalannak tartom,mikor az unokahúgom 3 éves kisfia a mellét puszilgatja,meg a bimbóját morzsolgatja az unokahúgomnak esténként..ugye ti sem gondoljátok komoylan,hogy ezzel lehet a legintimebb kapcsolatot kialakitani a gyerekkel?????????

2011. febr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
Ez most már kezd unalmassá válni.Ti még nem unjátok?
2011. febr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, valakinek elkezdte csípni a szemét, hogy kezd normális hangneművé válni ez a "beszélgetés", és újraszította az indulatokat. Lelke rajta.

Egy dolgot azonban elértünk mi lenézett, hosszan szoptatók. A kérdező rájött ugyan, hogy többen ellenzik, mint támogatják a dolgot, de a mi álláspontunkat is átlátja és megérti már.

És ez bizony eredmény.

Én már csak egy dologra lennék kíváncsi. Mit szólna bármely ellenző, ha én nyilatkoznék valamilyen számukra kedves, és meghitt dologról hasonló stílusban, mint Ők teszik ezt velünk. Gondolok itt a "belegyömöszöli a mellét a gyerek szájába", vagy a "Fogdossa a gyerek a csöcsét", esetleg a "Kidobja a mellét az ünnepi asztalra"

Mert - és ezt nyugodtan elhihetitek nekem - ez nem így működik.

2011. febr. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
Tudjátok nekem mi az undorító?Mikor fertőtlenítés céljából a kedves anyukák a földről felvett cumit lenyalják." napja töprengek azon,hogy miért lenne undorító egy 3 évest szoptatni.Hosszan szoptatók,bíztos jobban tudjátok,hogy szoptatás alatt a "mell" fogalom egészen mást jelent.Bíztos vagyok benne,hogy miközben"gyömöszöltök" nem a szexre gondoltok.
2011. febr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 A kérdező kommentje:

Hát én már nem kívánok vitázni, mert semmi értelme. De pszichológiát tanultam, és azért ne ilyenekkel jöjjünk már, hogy megvédjük magunkat, sokéves gyereket szoptatók. Mit magyarázkodtok ilyennel?? :D Ne már tankönyvből kelljen bizonyítani, hogy nektek ez így tetszik és kész. Ez már sokkk!

Rousseau pl. 2 évet javasol emlékeim szerint... Én elolvastam a főiskolai évek alatt az Emil, avagy a nevelésről című könyvét, szerintem sok jó dolgot ír, másnak is ajánlom, olyan mint egy regény... :)

Node, nem kéne szakemberekkel jönni, hogy megvédje magát a két tábor.

Senkinek sem kell pszichológus, mert nem pártolja az ovis gyerek szoptatását, lehet, hogy a pszichológusok többsége sem támogatja ezért, azért. :)

A kötődés sem a szoptatáson múlik. Ne bántsuk már a tápszeres babákat is ezzel.

És az enyém ugyan szopizott, akkor is volt sokszor náthás. Nem a több éven át tartó szoptatáson múlik az egészsége, ezt már rég megcáfolták a szakemberek is. De ugye köztük is megoszlik a vélemény. Nem lehet mindenkit beskatulyázni.

A lényeg, hogy a gyereket szeretettel vegyék körül, törődjenek vele, és fejlesszék, a szoptatás meg jó, de nem kötelező.

Az a gyerek, akinek az anyukája meghalt szülésnél, vajon most mit szólna ehhez? Meg akinek gyógyszer miatt kellett abbahagyni a szoptatást? Vagy akinek a gyereke maga válaszódott el, 2 éves kora előtt. Senkivel semmi baj nincs.

Csak ne hősködjön senki, hogy a 4 éves nagy gyerekét szoptatja, mert hogy az milyen jó. Elég, ha magában büszke erre, a gyerekének kell megfelelnie, nem másoknak.

2011. febr. 17. 12:26
 60/71 anonim ***** válasza:
Tehát amikor valaki erről a témáról kérdez - mint Te most -, akkor húzzuk meg magunkat, és ne is válaszoljunk? Mert ha leírjuk a tapasztalatainkat, gondolatainkat, akkor hősködünk? Érdekes hozzáállás. Akkor miért is tetted fel a kérdést? Mert eddig azt hittem, értelek. Ráadásul ha visszaolvasol, rájössz, hogy nem pszichológust javasolt a válaszadó az ellenzőknek, hanem a pszichológiáról, mint tanulandó témáról írt mindannyiunknak.
2011. febr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!