Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akik nem tudtak...

Anyukák, akik nem tudtak szoptatni vagy csak kevés ideig:nem is volt olyan fontos, vagy úgy érzitek, hogy mindent megtettetek a siker érdekében, de nem sikerült?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 20:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
31%
Én nem csináltam belőle lelkiismereti kérdést!Olyan hülye világ van,hogy mindenhol azt súlykolják beléd,hogy nem vagy jó ,ha nem szoptatsz!Ez akkora marhaság!
2011. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
65%
Én a 4 gyerekemből egyet tudtam 1-2 hétnél tovább szoptatni, de az is csak 1 hónapig ment. Nem mondom, hogy nem volt fontos, mert persze az. De hiába álltam volna neki keseregni, attól még nem indul meg a tejem...nem lett semmi bajuk, egészségesek, szépen fejlődnek. Nem ezen múlik.
2011. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Hogyan próbáltátok, hogy sikerüljön? Úgy értem, hogy legyen esetleg tej. Szerintetek miért nem sikerült?
2011. márc. 9. 20:58
 4/34 anonim ***** válasza:
48%
Ne haragudj,hogy ezt írom,de már a kiírásodon is látszik,hogy kétségbeesetten vágysz arra,hogy szoptass.Ez a merev görcs semmiképpen sem segít!!!!Először is egyél igyál jó ízűen pihenj sőt aludj akár együtt a babáddal az megnyugtat ellazít.Gondolj a picikére örömmel,ne úgy,hogy "istenem mindjárt szopi most mi lesz",mert néha elég csak ránézni a picire és csorog a tejcsi.De ha mégsem csorog,sőt porzik az a cici,akkor adj neki tápszert és mond el magadnak,hogy te is egy vagy a legjobbak közül hiszen nem hagyod a picurkát éhezni.És amikor az üvegből eszik nézz csak a szemébe szinte megköszöni.Nem mindíg az számít,hogy honnan jön és mi az a fontos,hogy ki adja.
2011. márc. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Nem értem, hogy miről beszélsz. Kétségbeesetten vágyom arra, hogy szoptassak?

Ezt miből szűrted le?


Én szoptatok, szerencsére gond nélkül, 8 hónapja.

A kérdést azért írtam ki, mert ma éppen erről a témáról beszélgettem a barátnőimmel, hogy rengetegen vannak, akik nem szoptatnak, mert nem tudták igazán, mit kell csinálni, ha szoptatási gond van és annyiban hagyták a dolgot. Kíváncsi vagyok véleményekre, ennyi.

2011. márc. 9. 21:15
 6/34 anonim ***** válasza:

én bátran elmondhatom hogy mindent az égvilágon megtettem a több tejért,elolvastam, megettem, megittam, megvettem mindent amit erre kitaláltak, fejtem is, szoptattam éjjel nappal, mégsem lett több :( már a 2. héttől kellett tápszer pótlást adnom, kihúztuk úgy 4 hónapig, hogy csak délután, este pótoltam tápszerrel, na a 4. hónap végén totál megcsappant, a legnagyobb baj az volt, hogy a mellszívóra már nem indult be a tejleadó reflex, innentől kezdve nem tudtam fejni, aztán még 2 hónapig kapott reggel este anyatejet

én nagyon nagy problémát csináltam ebből magamnak, teljesen belekészültem, de most már máshogy látom kicsit, rájöttem hogy a tápszertől is fejlődik normálisan, nem is beteges, szóval a legközelebbi babánál is mindent megtennék a szoptatásért, de ha nem fog menni, nem fogom magam így kikészíteni

2011. márc. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Ilyesmit vártam:)
2011. márc. 9. 21:43
 8/34 anonim ***** válasza:

köszi :)

Még annyit, hogy én is ismerek pár csajt, akiknek nem ment, nem kaptak / kértek segítséget és így abbahagyták.

De tapasztalatom szerint ebben hibázik a szakma is, ugyanis nekem is mindenki mást mondott az elején, a védőnőm pl azt hogy max 5 percre ! tegyem a mellemre a babát, a mellszívót meg sem említette, stb (nálunk az elején volt hogy 30-40 percig tartott egy szopi, mert állandóan bealudt)

és megmondom őszintén ezt az oldalt ebben az időben kezdtem el behatóbban olvasgatni, és innen (meg a javasolt linkekből) tudtam meg igazán, hogy a mi a szoptatás titka

2011. márc. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Én minden csodabogyót, teát, more-milket, fejést, folyton cicire tevést, masszírozást kipróbáltam szoptatási tanácsadó segítségével. Tejcsatornaelzáródásaim 3 naponta visszatértek, szörnyű poklokat éltem át, és mellette láttam ahogy fogy napról napra a babám és sír éhesen. Az első 6 héten egy grammot sem hízott, néha visszajött a születési súlya, aztán megint csökkent. Akkor döntöttem, úgy, hogy tápszert is kap, bár ne tudd meg ki és minek hordott le... és a babám akkor aludt 4 órán keresztül (előtte ilyen nem volt), majd attól a naptól mosolygós volt minden nap. Végig szoptattam mellette, 4 hónapig éltem át a kínok kínját, úgy hogy sírva emeltem fel a kisbabám, könnyes szemmel játszottam vele, de csináltam a szoptatást, mert ugye ez a legjobb... aztán hirtelen elmúltak a tejcsatornaelzáródások, a tejem kevesebb lett, de ami volt, azt kiszopta. Most 6 hónapos, és utál szopizni. Minden nap többször erőltetem, de hisztizik, rúgkapál stb.

És igen, minden nap még egy hónapig erőltetem, de utána kész, végeztünk. Magam miatt szenvedtem, amíg ő élvezte a szopást, de így már semmi értelme.

Kézzel fejéstől és elektromostól is bedurran a mellem, így nem is fogom ismét erőltetni, mert szerintem az nem érdeke a babábnak, hogy egy síró anyukája legyen mellette, aki nem tudja se átölelni, de örömmel puszilgatni...

Amúgy lelkiismeretfurdalásom van persze, és hibáztatom magam, nem tudok semmit, amit nem próbáltam volna.

Ha következő babám lesz, egyet biztosan tudok: nem hagyom 6 hetes koráig szenvedni...

2011. márc. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Utálom amikor olyan kérdést tesz fel valaki, amivel mást ezzel cukkol, akinek nem jön össze valami. Érződik, hogy neki összejött, és ez milyen remek. Akinek meg nem, az vagy túltette magát rajta, és most így ismét sz.r neki, hogy felelevenítik ezt, vagy sose volt gondja, de most ismét kérdőre vonják... Amúgy az előző voltam, aki megindokolta, hogy miért nem jött össze, és most csak azértis rossz hangulatom lett a dolog miatt, pedig már rég elfelejtettem a negatív lelkiismeretfurdalós érzéseim.
2011. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!