Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, akik nem tudtak...

Anyukák, akik nem tudtak szoptatni vagy csak kevés ideig:nem is volt olyan fontos, vagy úgy érzitek, hogy mindent megtettetek a siker érdekében, de nem sikerült?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 20:49
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
54%

A szoptatott babák nem alultápláltak,hanem a táposok vannak túl felfújva.


Szerintetek nagyanyáink gondolkoztak sokat azon,hogyan kell szoptatni?Olvastam,hogy a nőknek nagyon kevés százaléka nem tud anatómiai okok miatt szoptatni.Mi van a többivel?

Jól működik a tudatalatti.Senki ne vegye személyesnek ezt a kijelentést,de van rá 2 konkrét eset az ismerőseim köréből.


Első.Az anyuka nagyon akart szoptatni,volt is teje ,büszke volt rá 2 hónapig.Aztán kezdte mondogatni,hogy énagyon nehezen szervezi meg a napját,mert ha kilép valahova,akkor a szoptatás miatt haza kell menni.És képzeljétek kezdett apadni a teje,de tényleg ,ott voltam és láttam,nem volt elég.Aztán 3 hónaposan kapott először tápszert de csak pótlásként.4 hónaposan csak reggel szoptatott és este,hogy gyűljön a tej estére.Aztán lassan az is elmaradt.


Második.Orvos az anyuka,szülés elött mondogatta,hogy több mint 9 hónapot nem tud otthon ülni a babával,abban az esetben,ha lesz teje,akkor kihúzza 1 évig.Képzeljétek el,mikor 8 hónapos lett a bab,elapadt a tej,és visszamehetett dolgozni.


Miről beszélünk?Nem a gondolatok teremtő hatalmáról?Akinek van teje,és 2 hétig tud szoptatni,annak hogy apad el?Ezt nem értettem soha.

2011. márc. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
27%

Utolsó! Te mindenkinek elhiszel mindent? Elapasztotta és kész!

Másik: Mi az hogy nincs vizes tej? Akkor ezek szerint védőnő, gyerekorvos mindenki hülye, szerinted!

Nincs alultáplált gyerek? Miről beszélsz te? Kórházi adjunktus szájából hallottam,hogy nem elég tápláló a tej, mert túl vizes, nem lesz elég a gyereknek=nincs megfelelően táplálva!

Ja, és valóban láttam már tápszertől felfújt gyereket, valószínű nem megfelelőt kapott, normális gyerekorvoshoz kellene hordani a gyereket és nem történne ilyen.

Érdekes arra senki nem írt semmit,hogy beteges lesz az a gyerek, akit az anyja nem megfelelő minőségű tejjel táplál.

Egyébként meg aki tud szoptasson, aki meg nem az meg ne érezze, hogy ez szégyen lenne. /írta: aki az anyjára hallgatott, és már nem vágja szét az ideg a történtek miatt/

2011. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Anyukák akik tudtok szoptatni!

Minden rosszindulat nélkül mondom, hogy nem fogtok Nobel-díjat kapni, azért mert x ideig szoptattátok a gyereketeket!!! (bármennyire is örülnétek neki)

És Kedves Anyukák akik nem tudtok vagy tudtatok szoptatni!

Nem fogtok bitófára kerülni, sem pedig szégyentáblára, amiért nem sikerült valami okból kifolyólag szoptatnotok, amúgy is lehetnek egészséges, jófejű, okos gyerekeiteket!

Egy nő aki nem tudott szoptatni, pedig akart!

2011. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
45%
Mondja már meg valaki,hogyan kell tejet apasztani,mert nekem sehogy sem akar összejönni.
2011. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Nekem egyik nap van tejem ,másik nap kevés. na erre varrjatok gombot! Most is alig evett a kis lurkóm, de úgy kidőlt, mint a fa!


Kedves Kérdező!

Én úgy érzem nem teszek meg mindent a szopizásért, mert nem akarok rajta görcsölni. Néha kevés a tejem, akkor picit elszomorodom, és meghúzom a vizesbutykost, gondolván biztos keveset ittam.


Amúgy én sem értem,mire ez a feszültség. Nem értem, hogyan lehet egy kérdéstől ennyi ember ennyire békétlen.

Nekem ezekből a veszekedős emberekből van elegem, hogy normálisan nem tudnak válaszolni, meg szapulják a másikat, meg idegeskednek. Sokszor tapasztalom már itt ezt.


Amúgy tápos gyerek voltam, mert anyukám nem tudott sokáig szoptatni, de ezen soha senki nem feszengett, se én nem gyűlöltem érte, sem ő nem hisztizett, nincsenek traumái, sem más meg nem bélyegezte.


Semmit ne vegyetek magatokra, ami nem "ingetek"!

2011. márc. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

"Amúgy tápos gyerek voltam, mert anyukám nem tudott sokáig szoptatni, de ezen soha senki nem feszengett, se én nem gyűlöltem érte"


Hát ez az. Gondolom, ma sem gyűlölöd. Itt olvasok olyat, hogy annyira fáj, hogy bőg az anya szoptatás közben. Hát ha én azt megtudnám, hogy én ezt csináltam anyámmal, tuti átkozottul rosszul érezném magam. Ezzel tehert raknak a gyerekre a "hősanyák", mert a gyerek később simán megtudhatja,mondjuk, ha ő készül szülni. Főleg, ha nem kezeli az anya diszkréten a szoptatást.

2011. márc. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Hát igen,túl sokat agyalnak azon amin nem kellene.Már terhesség alatt felmerülnek a kérdések"vajon lesz tejem,vajon fogok tudni szoptatni".Pedig ez a világ legtermészetesebb dolga kellene legyen.Azon senki nem görcsöl,hogy vajon fogja tudni,hogy kell gyereket csinálni.
2011. márc. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Inkább azon görcsölnétek, hogy hogyan lesz normális ember belőle. Mert az a rohadt nehéz.

Az, hogy szopik-e, lefejt tejet kap, vagy tápszert, teljesen és totálisan mindegy. Nem lesz egészségesebb senki az anyatejtől, vagy betegebb a tápszertől.

A nevelésen görcsöljetek. Annyi vacak ember van a világon, az anyja meg lehet, hogy totál büszke magára, mert szoptatta, közben egy szart nevelt fel.

A jellem persze nem csak nevelés kérdése, de az is.

2011. márc. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Na látjátok, itt vannak azok "hősanyák", akik már alig várják, hogy nem szoptató társaik /akik vannak olyan jó szülők,mint a hősök/ szégyent érezzenek, hogy ettől kevesebbnek érezzék magukat, de nem kell így lennie, senki ne szégyenkezzen aki megpróbálta de nem ment. Valóban inkább a továbbiakra tessék koncentrálni, a nevelésre, ugyanis az anyatejjel nem szívott magába még senki kultúrát, értelmet, bármilyen jó is lenne.
2011. márc. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
A tápos gyerekből lett felnőttnek üzenem, hogy senki nem idegeskedne, ha ilyen kérdések egyesekben fel sem merülnének, ha nem bélyegeznének folyton meg,hogy nem tudtam szoptatni. Egyébként én is tápos voltam, a gyerekem is az, és nincsenek traumáim emiatt, de felháborodni már csak lehet nem?! A felháborodott válasz is válasz.
2011. márc. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!