Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség! Fogy a tejem!...

Segítség! Fogy a tejem! Akinek hamarabb fogyott el a teje, mint a babája szerette volna, az hogy csinálta?

Figyelt kérdés

8 hónapos múlt kislányom, szóval nem tragédia, ha most elfogy, de egyre jobban fogy (higyjétek el, tudom, hogy fogy, a babám jelzéseiből tudom) Annak ellenére, hogy napi 6-8 alkalommal szopizik, ami furcsán hangzik, és én se hittem volna. A probléma a reggeli és esti szopival van. Reggel még hagyján, lenne benne, de ő többet szeretne. Pár perc után már cserélni kell a cicit, mert jelzi, hogy kifogyott, aztán hiába rakom vissza, abba már nincs (a babám jelzi, hogy nincs). Soha nem volt nagyétkű, talán ezért is van egyre kevesebb, mert kicsiket szopizik. Este meg pláne nem elég, szomjas marad, szoktam neki vizet adni szopi után. Kap már többször is, most megint kap reggelit, ebédet uzsonnát és vacsorát szilárdat, de szopik is közöttük. 7-8. hónap között szinte felhagyott a szilárd étel fogyasztásával, előzőleg 6-7 hónapos koráig annyit evett, mint most.

Kezdjem el bevezetni a tápszert, hogy szokja? Mert próbáltam neki adni 2 nappal ez előtt, és nem nagyon itta. Cumisüvegből és csőrös pohárból ráadásul nem tud inni. Nem tudja mit kell csinálni a cumisüveggel. Cumizni se cumizik. Pohárból adom neki a vizet, és a tápszert is abból próbáltam két napja, de csak 10ml-t volt hajlandó meginni. Ennyit szokott kábé vízből is inni. Olyan 10-20ml-t.


2011. ápr. 2. 13:23
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Szokott reklamálni, igen, este már nem tudok mit csinálni, folyamatosan jelzi, hogy "ebbe már nincs" ki-ki köpi, de bekapja újra. Első mellel mikor ezt csinálja, és átrakom a másikra, akkor megint folyamatosan szopizik, majd mikor abból is kifogy, ugyanúgy jelzi, hogy abból is kifogyott. Ilyenkor kispohárból mohón kortyolja a vizet. Napközben nem nagyon van gond, csak este és reggel. Reggel szeretne nagyon sokat inni, hisz akkor ébredt, nagyon szomjas, este pedig lehet, hogy kevesebb kell neki, mint reggel, viszont nincs már annyi a ciciben. Ha annyi lenne este benne, mint reggel, akkor este nem lenne gond...szerintem.

Már nagyon várom, hogy kibújjon a foga, mert nagyon szenved szegény, hisztis, na persze nem az ő hibája, mert legtöbbször a foga miatt van. Néha van, hogy hirtelen elkezd úgy sírni, mintha megütötte volna magát nagyon, pedig nem, ekkor arra gondolok, hogy biztos hirtelen elkezd fájni a foga. Nem úgy néz ki, mintha ki akarna bújni, mert már 1 hónapja így néz ki neki. Fehérlik, dudorodik, még a kis pofija is meg van dagadva az egyik oldalról. Most meg még a fejlődés miatt is hisztis, most tanult meg felállni, mászni és felülni. A felüléssel az első pillanattól kezdve nincs gond, ahogy felült először, azóta könnyedén felül. Viszont mászni néha sírva mászik, (kéri a segítségem, de nem szoktam nagyon segíteni, hogy minél hamarabb menjen, már sokat javult), felállással kapcsolatban meg nagyon makacs. Azért is, minden áron fel akar állni állandóan. Egész jól feláll már, de még azt is gyakorolnia kell, mert csak pár napja tud felállni. Szóval szerintem ezért is nyügi lehet, na persze ennek nem sok köze van a tejemhez:D Ha csak az nem, hogy néha azért arra gondolok, milyen jó lenne rajtuk egy kikapcs gomb:D Lehet az is baj, hogy néha nem jó kedvel indulok neki a szopinak.

2011. ápr. 6. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!