Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek mennyit szopizik a...

Kinek mennyit szopizik a gyereke 5hónaposan, csak anyatejes babák?

Figyelt kérdés
az én kislányom 5600gram és napi 440-480között van és havi 400gramot hízik. fejni mellé még tudok 50-60milit naponta és ezt elkezdtem mellé hozzáadni fecskendővel. 6-9 szopi és nappal minden alkalommal utána fejek naponta reggel többet eszik este kevesebbet. van hasonló anyuka akinek ilyen keveset eszik a babája és így fejlődik. 2900grammal született. kicsit aggódom mert 1hetes kora óta ennyit eszik, és ha sűrűbben szoptatom nem gyűl a tejem minden kipróbálva, ami szaporíthat.
2011. ápr. 21. 15:16
1 2
 1/12 xStefix ***** válasza:
64%

Ha a babád egyébként kiegyensúlyozott, nem látsz rajta semmi aggasztót, pisi-kaki rendben, akkor szerintem nincs különösebb okod aggódni.

Elképzelhető, hogy ő ilyen kis étkű baba, aki lassabban is gyarapszik. Még ti is benne vagytok a 6 hónapos duplázási limitben; amit egyébként szintén nem kell kőbe vésettnek venni! Nem egy olyan piciről tudok, aki totál rendben volt, mégis csak fél éves kora utánra duplázta meg a súlyát, tehát elvileg már "kilógott a sorból"...

Szóval szerintem ez alapból nem jelent nagy gondot - leginkább csak akkor, ha emellé láthatóan rosszul is érzi magát, nem fejlődik (mozgásában, kommunikációjában stb.) eléggé a babád.

2011. ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ez jó hízás,semmi gond vele.Nem egyformák a babák,nem egyformák az anyatejek.Én kb. napi 8-9 x szoptatok(igény szerint),de nem mérem mennyit(sosem mértem)és az első két hónapban többet hízott,de azután már ő is havi400-500 grammokat.5 hónapos fiú
2011. ápr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az enyém se evett meg annyit, mint amennyit a védőnő mondott. 3400g-al született, s másfél hónaposan kellett volna napi 500-600 ml megennie, s ő 400-550 között evett. Védőnőm keveselte, de annak ellenére szépen fejlődött. 2 hónaposan volt 670g. Most már nem mérjük. 3 hónapos lesz, s 5125 grammnál tartunk. Bár mostanában nyűgös marad szopik után, hiába kinálom, nem mindig akarja a cicit elfogadni. Csak cumival tudjuk lenyugtatni, de azt is próbáljuk minnél kevesebbet adni neki, míg elalszik vagy lehiggad. Bár már 2 napja nem nagyon alszik. De ha foglalkozunk vele, beszélünk neki, vidám baba. Mozgásában szépen fejlődik. Olyanokat csinált már 2,5 hónaposan amit majd csak 3 hónaposan kell csinálnia védőnő szerint. Nézegeti a kezét, tv, stb. leköti a figyelmét. Mosolyog mindenkire, ha épp nem sírós kedvében van, de ha foglalkoznak vele, abba hagyja a sírást. Szépen elbeszélget magának a maga nyelvén. Kiemeli magát nem is kicsit A kezeit, lábait elkezdte felfedezni.
2011. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 xStefix ***** válasza:
Ennyi munka mellett nem csoda, ha így pörögnek az anyatej-kalóriák! :)
2011. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia!Az enyém 5 hónapos lesz,csak anyatejes és 7 kg felett van a súlya,2,5 kg-mal született/5 héttel korábban/.Hamar abbahagytam a mérést,egyszerűen láttam,h jóllakott és kész.A második hónapban 1,5kg-mot hízott,aztán 1-et,aztán 70dkg-ot,most fél kilót.Reggelente sokat eszik,este kevesebbet,Bőven van tejem,de ha úgy éreztem,épp növekedési fázisban vagyunk segítettek a homeós bogyók-2-3 nap és növekedett a tejmennyiség.Nekem sem gyűlt a tejem,ha 2 óránként evett,ezért mi a 3-4 órára álltunk be,de csak napi 5 szopi van már.Szerintem a babád súlya teljesen megfelelő,a gyerekorvos biztos mondaná,ha nem így lenne!
2011. ápr. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. A babám teljesen jól érzi magát, már van két kis foga és már hason kúszik a szobában, jókedvű folyton mosolyog és én úgy látom hogy elégedett de a gyerekorvos azt mondta hogy kicsi a súlya majnem egy kilóval, mert szerinte 750 gramot kellene hogy hízzon havonta a második hónaptól kezdve. A tejport nem fogadja el semmilyen formában de a lefejt anyatejet igen, nurofenes adagolóval nyomom a szájába de félek adni nehogy emiatt majd ne akarjon hatékonyan szopni, mert látom rajta hogy mostmát elkezd tüntetni ha nem jön úgy a tej. De ha nem pótolok be napi 50-60 milit akkor meg nem hízik .Most az ötödik hónapban is 200gramot hízott amig el nem kezdtem pótolni. Nagyon köszönöm mindenkinek aki írt mert megnyugtató a válaszotok hogy nem vagyok egyedül. A környezetemben mindenki rágja a fülemet hogy kezdjem el a hozzátáplálást mert nagyon fejletlen, szerintem meg csak vékonyka. De én szeretném legalább 6hónapig csak szoptatni, még 3hét van addig, remélem addig kihúzzuk valahogyan. Ha viszont elég az is hogy megduplázza a súlyát 6hós. korára az meglesz. De itt ahol én lakom másképpen számolják a hízást, de akkor szerintem nekünk is jó ez így. Csak plusz stressz mindenkitől hallgatni hogy kellene mát ezt azt adni neki mert azért nem hízik, és folyton azt súlykolva belém hogy milyen rosszúl bánok a gyerekel
2011. ápr. 25. 11:39
 7/12 A kérdező kommentje:
Stefix köszönöm hogy te is írtál mert szoktam olvasni ezeket az oldalakat a szoptatásról és nagyon tetszenek a válaszaid.
2011. ápr. 25. 11:41
 8/12 nacebee ***** válasza:
nálunk is az volt a gond h megállt a gyarapodás és nekünk a főzit mondta a doki.inkább azt mint a tápot.csak tejjel 2óránként evett éjjel nappal most már csak egyszer ébred éjszaka.
2011. ápr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xStefix ***** válasza:

Kérdező, igen, ez sajnos gyakori félreértés. Az eüsök (és sokan mások) szerint is a hízás az egyetlen és legfontosabb mércéje a megfelelő fejlődésnek, holott ez csak egyetlen összetevő. Nem lényegtelen, de csak egy dolog - és pont a testalkat az, ami totál egyéni mindenkinél.

Persze segít, hogy vannak bizonyos mércék, irányok, amik megmutatják, hogy milyen az átlag, mert ezzel támpontot adnak. - De a másik oldalon nagyon fel is tudnak idegesíteni, ha a saját gyerekünk valamiért épp kilóg a sorból. És sokszor még ez a kilógás is normális, és felesleges az aggódás...


Simán menni fog, már csak pár hét, azt már simán "kibírjátok"! ;)

2011. ápr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lányom 4 kg-val született, 5 hónaposan 7,5 kg volt. Ha a hajnali etetést is beleszámoljuk 6 szor szopizik egy nap, éjszaka még mindig felkel enn, nagyon kiegyensúlyozott vidám kiscsaj, forog mindkét irányba és kúszik is. Grammokat nem tudok írni, soha nem mértem, de szerintem nálatok abszolút jó a helyzet, ne aggódj!!!
2011. ápr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!