Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem akarok (már) szoptatni! (? )

Nem akarok (már) szoptatni! (? )

Figyelt kérdés
Elegem van az egészből.A melleim kikészültek (2 óránként szopik a babám 45 perceket) ráadásul hasfájós lett,egész nap jóformán csak ordít (1,5 hónapos) az orvos,védőnő nem tud semmi értelmeset mondani.Én is szenvedek,a babám is szenved,abba akarom hagyni.Volt még valaki így?
2011. jún. 10. 09:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én császáros voltam és nekem nem volt sokáig tejem (elsőhónapban rengeteg másodikban épp elég harmadikban 10-15 mili fejésenként... :-S) ami egy rakás érzékenységet váltott ki a gyerekben, a tápszertől kijött neki tejcukor érzékenység 3 hétig napi!!! 8-9 alkalommal volt hasmenése ántsz vizsgálta a székletmintát fenyegettek a kórházzal (mintha így hamarabb rájöttem volna mint az orvosok hogy mi baja) hogy megy a gyerek kórházba infúzióra mert kiszárad, ne adjak neki csak tápszert mert lehet hogy a felnőtt kajában van neki a baj (közben a tápszertől volt hasmenése). Eldurrant az agyam mert a gyerek nem volt jobban semmitől azt adtam neki amit mi ettünk láss csodát elmúlt a hasmenés... 9 hónaposan befejeztem a tápszerezését és azóta ette amit mi... A tápszertől olyan laktóz intoleranciát váltottunk ki hogy egy szelet milka csokitól múltkor 3 napig fo.sott görcsölt és visított mert úgy fájt a hasa... Ami a poén hogy mivel ez gyomorból induló betegség és a candida is a gyomorból indul februárban annyira elgombásodott a gyerek teste hogy több mint 27 ezret költöttünk azóta különböző krémekre és még most se oké a dolog a kilencedik krémet kenem rá és nem használ. Nem gagyi tápszere volt a gyereknek mert milpua és humana tápszert kapta. Ez Elég drága betegség havi plusz kiadásba (laktózmentes tej 1 liter 379, túrórudi 90, 18dkg túró 650 forint stb stb...) minnél tovább szopizik annál kissebb az esélye hogy beteges lesz nem a Te kényelmedért van hogy tudsz szoptatni (aminek örülj hogy van rá esélyed) hanem mert a gyerek a tejeddel megkapja a védekezőképességet nagyon sok mindennel szemben! Remélem egy kicsit sikerült meggyőzni hogy van kiért csinálni még ha fáj is és tiszta seb a melled (én is meg még sokan szerintem sírva szoptattunk mert kidörzsölte fájdalmas volt és már rettegtem hogy kel a gyerek és megint szétmarcangolja a mellem de ha lehetne inkább adnám neki most is az anyatejet!) Nem kioktatni akartalak csak gondoltam elmesélem hogy mi van velünk hogy tisztán láss nekem nem volt választásom, neked van ha tudod szoptasd minnél tovább alkalmanként egyik mell 10 perc a másikra 5 és így váltogatva elöbb utóbb belejön ő is hogy mit kell csináljon!

2011. jún. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%
Kiérezhető a kérdésedből, hogy nagyon el vagy keseredve! Előfordulhat, hogy a rossz lelki állapotodat egy szülés utáni enyhe depresszió is erősíti. Ülj le és nyugodj meg egy kicsit! Szerintem te is a babád érdekeit tartod a szemed előtt és valljuk be az anyatejnél nincs jobb! Fontos, hogy a melleidet ápold! Használhatsz rá kenőcsöt (Garm...), de azt ne felejtsd el lemosni szoptatás előtt! Jó megoldás lehet, ha néhány csepp anyatejet rászárítasz a felázott, berepedezett mellbimbódra. Néhány nap alatt jobb lesz. A hosszú ideig tartó szoptatás és így látatlanba a nem megfelelő mellretétel okozta a problémáidat! Jó lenne, ha valaki megtudná mutatni neked, hogy milyen a helyes mellretétel. Leírok ide néhány dolgot, amire érdemes figyelned. Helyezkedj el kényelmesen! Mindig a babát húzd magad felé (fontos, hogy akkor, amikor nagyra tátotta a száját), és ne fordítva! A baba ajkainak kifelé kell fordulniuk, a nyelve c alakban a melledre kell, hogy tapadjon, így tud jó vákumot képezni. Fontos, hogy a melledből ne csak a bimbót kapja be, hanem a mell jó nagy részét! A szoptatás idejét fokozatosan csökkentsd! Legyen rendszer a szoptatásban! (Ha te is össze-vissza eszel, akkor neked is fáj a hasad!)Szoptatás után, esetleg közben is büfiztesd meg a kicsit, mert így csökkenteni tudod a hasfájását! A levegő, ha nem fentről jön ki, akkor bizony alul távozik, ezzel kellemetlen perceket szerezve a babának. A hasfájásra jó módszer, ha tornáztatod egy kicsit (lábait a hasához tolod, majd kinyújtod), hasra fekteted (felügyelettel), masszírozod a hasát körkörösen (jobbról balra). Pihenjetek sokat! Ne add fel!
2011. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Hátha segítenek.

2011. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Minden anya nevében mondhatom, hogy a legnehezebb korszakot éled most! Minden anya ismeri az aggódást, hogy vajon eleget evett a pici, a fájdalmat, amely a mellekben van, amikor begyulladnak, vagy felreped a bimbó! Ám a kisbabádnak most ezzel a szoptatással alapozod meg a jövőbeli egészségének egy részét! Nem vagyok szoptatási fanatista, de másfél hónaposan még nem szabad abbahagyni a szoptatást! Az anyatejes minden cseppje egy ÁLDÁS a pici babának, mert neki most rád, és a tejedre van a legnagyobb szüksége!!! Kitartást, és minden jót kívánok!!!


7 hós szopós baba anyukája!

2011. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónapban a babák nagyon sokat ordítanak, sajnos ezt túl kell élni. Szerintem ne szoptasd 45 percig, csak 20-ig, és közben büfiztesd meg, majd a végén is. Próbáld hason altatni, vehetsz cseresznyemag-párnát a hasára vagy infacolt. Nekem pl. a szoptatós teát nem bírta a gyerek. A cumi sem az ördögtől való, hátha elfogadja, kísérletezzél vele. Ha ilyen sokáig szopik, akkor gyakorlatilag egész nap rajtad csüng, így meg fogsz őrülni.
2011. jún. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Bevallom arra számítottam,hogy rengeteg lecseszést fogok kapni.Tudom,hogy igazatok van,de nem gondoltam volna hogy ennyire nehéz a szoptatás.Sokan amiatt aggódnak,hogy elcsúnyúl a mellük,ami engem egyáltalán nem érdekel,de azt sose gondoltam volna,hogy ennyire fáj,hogy akár kínszenvedés is lehet,és bár nem akarom,és itthon van a tápszer,de valami visszatart,és nem adok neki csak anyatejet.Köszönöm mégegyszer,remélem lesz erőm megállni,és folytatni a szoptatást amellett hogy néha nekikeseredek.
2011. jún. 10. 13:04
 17/22 anonim ***** válasza:
Itt is bocs még egyszer! Azért linkeltem be hogy ha érdekli eltudja olvasni hogy milyen az ha netán nem jut anyatejhez a pici... Nem törvényszerű de ha 10 ből 1 nél így alakul annak az 1 picinek késöbb nagyon sz.r
2011. jún. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, szerintem sokan elkeseredünk, de aztán új erőre kapunk.

Én is fel akartam már adni, pedig még 3 hetesek sem vagyunk :-(

De kitartok, és napról napra jobb! Próbálkozzunk, amíg bírjuk :-)

2011. jún. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
71%
Én ugyan így voltam, teljesen kikészültem lelkileg, amit a baba is megérzett. Kénytelen voltam átállni a tápszerre, és attól a naptól kezdve minden rendbe jött. Gondolom most sokan le fognak húzni, de megértelek, és nem szabad, hogy rámenjen az egészséged és ettől te is depressziós legyél. Akkor inkább tápszer, ne stresszelj!!!!
2011. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Nekem is szörnyű volt az eleje. Kirepedezett a bimbóm, vérzett. Annyira fáj a szoptatás hogy csillagokat láttam! Aztán hozattam a párommal bimbóvédőt, és 1 hét alatt begyógyult a cicim, utána bimbóvédő nélkül sem lett már gond. Sokan ellenzik mert cumizavaros lehet a baba tőle de hálisten nálunk nem lett gond. És én is túléltem. Kitartás!
2011. jún. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!