Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan oldjátok meg a szoptatá...

Hogyan oldjátok meg a szoptatást házon kívül?

Figyelt kérdés
Én elég szégyellős vagyok és nem szívesen szoptatok máshol, csak a 4 fal között. De hát mennem kell a nagyobb gyerekkel pl. játszótérre, ha ott jön rá a picire az ehetnék, akkor hogyan oldjam meg? Egyszer a férjemmel már kipróbáltuk, ott volt mellettem és segített. Hát egy kész katasztrófa volt, nem tudom egyedül, hogy fog menni. Először is,hogy takarjam el magam? Felhúzom a pólómat, kicsatolom a melltartót, addig, hol a baba? Képtelen vagyok megcsinálni anélkül, hogy ne lássanak be. Hangsúlyozom, engem tényleg nagyon zavar ez, szóval légyszi ne írjatok olyat, hogy ne foglalkozzak vele....azok írjanak, akik tudnak valami jó megoldást. Köszi!
2011. jún. 12. 22:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon zavar, így játszón nem is szoptatok, hanem csak olyankor, amikor egész napos programunk van. Úgy időzítek, hogy szopira fel érjünk. Pl. 9-kor szopizik, akkor 11, fél 12-kor már indulunk fel, úgy is nagyon meleg van.

Egyébként, én úgy szoktam csinálni, hogy fogom a babámat és ráfektetem a combomra. A póló alatt kikapcsolom a melltartómat. Akkor már szabad a cici, itt már csak a pólót kell fel, vagy lehúzni. Egy textilpelust a vállamra terítek, alá bújtatom a babár. Ráhelyezem és mehet is.

2011. jún. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Vannak kimondottan szoptatós pólók, melltartók, ezek használatával teljesen diszkréten tudod szoptatni a babát, egyáltalán nem lát senki semmit a melledből. Teríthetsz magatokra egy textilpelenkát, bár ilyen melegben a baba nagyon beizzadhat alatta, hisz a szopizásba is meg szoktak izzadni. Bizony, egy nagyobb mellett nem mindig lehet megoldani, hogy otthon etesd a picit...
2011. jún. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is próbálok úgy időzíteni, hogy csak otthon kelljen, de még csak 4 hetes a pici, nem álltunk be egy rendszerre, eszik, ha éhes. Van, hogy 1,5 és van, hogy 3 óránként....teljesen változó még.
2011. jún. 12. 23:11
 4/14 anonim ***** válasza:
7%
Én írattam tápszert és pl iylen alkalmakkor azt kap a babám.
2011. jún. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is a tápszerre, de csak azért adjak neki tápszert mert nem tudom megoldani? Pedig tejem van, tehát feleslegesnek tartom. Azt hiszem inkább nekem kell megoldani valahogy..:)
2011. jún. 12. 23:13
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Igen, nagyon nehéz beállni a napirendre, tudom. De ha nagyon nem megy, akkor nincs más választás, haza kell menni. A másik gyerkőcnek is elég a más fél óra játszó. Jah és én is nagy mellett csináltam (első válaszoló). Nekem nem izzad be a textil pelus alatt, mert csak ráterítem, nem szorosan van rajta és azért az elég szellős.
2011. jún. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz tápszert, akkor lefejt tej? Talán ez még megoldás lehet.
2011. jún. 13. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]


Na ezt először felcsatolod, aztán előszeded a cict, aztán jöhet a bébi. szerintem, mert még nem próbáltam, de szerintem fogom, mert nálunk is van már egy nagyobb. De míg pici volt, egyedül, emlékszem, hogy nagyon nehéz volt megoldani még a sétát is. Végül tápszeresek lettünk, és mennyivel egyszerűbb volt... Én szerintem még így is rosszul érezném magam a játszin...

2011. jún. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én meg csak fekve tudtam szoptatni,mert annyira nagy a mellem és középen van a bimbóm,hogy sehogy nem tudta bekapni a babám csakis ha melléfeküdtem.Így mi mindig hazamentünk,egyszerűen muszály volt.De egyébként sem akartam sehol máshol szoptatni,csakis otthon vagy a mamánál...
2011. jún. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én a melltartómat is csak felhúztam az adott oldalon, nem bajlódtam a kapoccsal. És erre a problémára egyetlen darab textilpelenka tökéletes megoldás.
2011. jún. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!