Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenki véleményét várom....

Mindenki véleményét várom. Mitől lassulhat le egy napon a tejtermelés és mitől gyorsulhat? Az alábbiak közül.

Figyelt kérdés

Takarítás, nagy séta, alvás, olvasás, netezés, fürdés, vasalás, főzés, stb. stb.


Gondolok itt arra, hogy ha nagyon aktív vagyok egy nap, akkor estére érezhetően kevesebb a tejem, mintha egész nap csak úgy lazulnék. Mik azok a tevékenységek, melyektől lassul és mik azok a tevékenységek, melyek segítik a tejtermelést, ami nem igényel nagy fizikai igénybevételt és marad a testnek energiája tejet termelni.


Köszönöm szépen a válaszokat, nem pontozok le senkit.


2011. jún. 14. 09:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a La Leche Liga honlapját, ott is a "Téves aggodalmak" alatti felsorolást. Belinkeltem alulra.

NAGYON JÓ HONLAP (LLL a legprofibbak minden szoptatási kérdésben, telefonon is adnak tanácsot, ha kell...)


[link]

2011. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 xStefix ***** válasza:
Az én szentháromságom az igény szerinti szoptatás + pihenés, nyugalom (alvás) + folyadékbevitel. Ha ezek közül valahol komoly bibi volt, akkor azt hamar megérezte a tejem - ellenben ezeken kívül semmi más nem tudta befolyásolni a mennyiséget (hatékonyan).
2011. jún. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Mennyiszer ajánlott naponta pihenni? Reggel a kb. 6 órás etetés után még alszom kb. 8 óráig (van, hogy 9-ig).

Utána már nem tudok aludni, max ledőlni és pihenni, de nem alszom el. Ez is elég? És ebből egy óra kb.?


bocsánat


Ami miatt még aggódom, hogy amikor két órás útra megyünk autóval, akkor azalatt az idő alatt sem csinálok semmit az autóban, csak ülök, ez is pihenés? (mert úgy érzem, nem)

2011. jún. 15. 09:38
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, el is olvasom
2011. jún. 15. 09:38
 15/15 xStefix ***** válasza:

Kérdező, figyelj, ez már túlpara ám! :)

Nem kell/lehet semmit sem kicentizni, a szoptatásnál sem. Nem az a lényeg, hogy órára pontosan mennyit pihensz egy nap, hanem az, hogy amikor lehetőséged van rá, élj vele. Ha van időd reggel, tedd meg, de ha nincs időd délután, azt meg ne bánd utólag. Nem telik minden nap ugyanúgy, legyél te is ehhez mérten rugalmas. És akkor biztos lehetsz benne, hogy jó úton jársz. Ne görcsölj rá ennyire, mert a visszájára fog csapni az egész, hidd el. Csak lazán!

Tudom, hogy az eleje mindenkinél ilyen, én is átestem ezen. De akkor fog simán menni a szoptatás, ha "csípőből" csinálod, mint a világ legtermészetesebb dolgát. Ne agyalj rajta túl sokat, tedd meg, amit lehet és a többit bízd a babádra meg a természetre. Ennyi a titok.

A legnehezebb dolog egyébként az, hogy megnyugodjunk és higyjünk saját magunkban. De ha sikerül, az hatalmas előrelépés! :)

2011. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!