Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Ha estére már nem elég a tejci, de semmi mást nem fogad el a baba?

Figyelt kérdés
Van éjszakáról lefejt tej, már egyszer próbáltam, de se pohárból, se üvegből nem fogadja el...
2011. júl. 19. 19:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Rakd vissza cicire , ha ismét sír. Esetleg adhatsz neki görcsoldót, lehet a pocakja fáj.

De az is lehet h valóban csak a közelségedre vágyik. Nálunk ugyanez volt, én is ringattam 9 hós koráig. Én mindig úgy csináltam, h ha elaludt, akkor nem rögtön raktam le aludni, hanem még ringattam kb. 10 percig. Így mélyebb lett az alvása és nem ébredt fel arra, h leraktam.

2011. júl. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Ismerős helyzet, mármint a "kézbenalszommintabundadehaleteszelazonnalsírok"... egy 22 hósom és egy 10 heteském van itthon. A naggyal nem emlékszem, hogy lett volna ilyen, ringatni kellett, de ha egyszer bealudt, akkor nyugodtan letehettem. No, a pici lánykámat lehet ringatni órákig, letenni azt nem. Érdekes módon egészen vasárnapig még nappal sem aludt csak a karomban (így nem sokat aludt nappal, hisz nem lehet mindig a kezemben), este viszont 3-4szeri felvesz-letesz után bealudt és reggelig alszik. Két napja vizsont kicselezem, párnát veszek a kezembe (ált. a szopipárnát), azon altatom el és azzal együtt rakom le valami biztonságos helyre. Így szuperül alszik. Persze nem lehet otthagyni nagyon, mivel mégis csak egy párnán alszik, legurulhat, belefúrhatja a fejét, stb, de legalább alszik. Este persze nem megoldás.

No, sokat segítettem... inkább csak azért írtam, hogy lelket öntsek beléd. 2 gyerkőcöt fürdetni és altatni együtt nem egyszerű, mi is szenvedünk, ha apa nem ér haza (általában), de a végén úgyis elalszanak. :)

Ja, a cici kérdés...én nappal 1 ciciből szoptatok (igény szerint), de este mindkettőből (váltogatva). Így este is jóllakik.

Kitartás! :)

2011. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem 1,5 éves a nagyobbik. Kitartás! Egyedül csinálom én is. Nekem a fölvesz-letesz módszer bevált. 5 percig hagyd csak sírni, nézd az órát, aztán vedd fel. Ha megnyugodott, akkor tedd le. Ezt addig csináld, amíg el nem alszik. 5 perc alatt a másikkal is tudsz ezt-azt tenni. Amíg fürdik a nagy, addig tedd ki hordozóba a kicsit, mert az nem 5 perc.
2011. júl. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem ismerem ezt a felvesz-letesz módszert! Hol olvashatok róla pontosan?


Egyébként azt vettem észre, hogy ez a hosszan siratás nem jó. A baba sem alszik el, csak teljesen felhergeli magát. Meg én is végig sírom. 3 hetes sincs, de 180 fokot fordult a kiságyban sírás közben...


Végül tegnap kivettük, mellébújtam, és elaludt. Vártunk fél órát, és csak utána tettük a helyére. Ma megpróbálom így... De ha nem is teszem a helyére, tudni fogja, hogy mos jön az éjszaka, és most kell nagyot aludni?


csajok, köszi nagyon a válaszokat!!! Lelket önt az emberbe!

2011. júl. 20. 08:54
 15/18 anonim ***** válasza:

(fili)

Próbáltad hason fektetni? Nekünk nagyon bevált mert feltudja húzni a kis lábait és egészen össze gömbörödött.

Első alkalmakkor így is sírt de vsz. rájött, hogy így nagyon jól esik feküdni.

Most 8 hónapos és nem hajlandó csak hason aludni

(kb. 1 hetes korától).

Kitartás:))

2011. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Persze, hason altatjuk már jó ideje :)
2011. júl. 21. 08:32
 17/18 anonim ***** válasza:
pólya? nálunk bevált az elején, estére megnyugtatta. Amúgy nekem este azért sírt, mert nem jött ki neki a büfi, én kb 35 percig büfizettem. persze le le tettem, és mikor feszengett felvettem. de ha hason altatod, akkor úgy kijön neki. ÉS csak este volt ilyen problémánk, nappal sose. Nem is értem a mai napig:-)Volt olyan is, hogy csak a babakocsiba aludt el, 5,6 alkalommal aludt abban is éjjel, mert ha kiságyba tettem sírt, de a pólya megoldotta , abba "bezártság" érzése volt.
2011. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
hát pólyánk nincs, mert itt mindig nagyon meleg van :S (4. emelet, panel)
2011. júl. 21. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!