Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jól csináltam hogy pótlásként...

Jól csináltam hogy pótlásként tápszert is adok neki?

Figyelt kérdés
6 hetes a babám.Kízárólag szopott,de lassan 2 hete csak szenvedünk.Igény szerint szoptattam,de egyik napról a másikra állandóan sírt ha mellre raktam,ha pedig elértem hogy végre elkapja akkor 20-20 perc (néha tovább is) után sír sehogy nem tudom megnyugtatni és nappal kb.1-2 órát alszik de ezt is úgy hogy szakaszosan.Eddig nagyon szépen gyarapodott. Mióta adok neki tápszert is azóta nem igen van gondom vele.Mindig cicivel kezdek,ha elfogadja hosszú "harc"után akkor utána ha végzett kínálom tápszerrel 30-60 ml-t is megiszik és alszik.Csak azért aggódom mert nem tudom hogy mondjam meg az orvosnak hogy kevesebb a tejem mert nagyon kiakadt amikor a kisfiamnak is adtam 3 hónap kizárólagos szopi után.
2011. júl. 24. 13:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Amióta kap tápit is azóta legalább a kajával nincs gondunk.Egésznap sír alig alszik valamit és elég nehéz a 2.5 éves fiam mellett még így is.Eléggé hasfájós vagy én már nem is tudom mi a baj:(Félek hogy nem is a pocijával van gond..vagy az ennyire nehéz ha fáj a pocijuk?Estére dög vagyok mellettük..
2011. júl. 26. 08:18
 12/15 alaszka ***** válasza:
A hasfájás is lehetett a baj, az enyém 5 hetes, minden nap fáj a hasa, nem mindig ugyanakkor, és olyankor nagyon ijesztően tud sírni, ilyenkor nekem csak cicire nyugszik meg, de képes 2 órát is ordítani. Nehéz, mert nekem 3 éves a nagyobb, de meg kellett vele értetnem, hogy most a kicsi az első, és ha szopizik, nem tudok neki ugrálni. Mostmár kezdi elfogadni, nem haragszik a kicsire.
2011. júl. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Nekem 3 hetes a kislányom és hasonló gondokkal küzdök. Mindig cicire rakom, nekem el is fogadja, viszont 10 perc után elalszik és így miután lefektetem, 1-1,5 órával felkel, mert éhes. Próbáltam ráhagyni, de üvőlt egy idő után. Így hűtőből kivett, megmelegített anyatejet adok neki, mert a cicit már nem fogadja el pihi után. Mivel a kórházban nem volt nagyon tejem, ezért anyatej mellé tápszert is adtam neki, és akkor aludt 3 órát is. Mostanában sokszor gondolok erre vissza, hogy lehet, hogy újra tápszerezni kellene. De én is tartok a védőnőktől, akik folyton a szoptatásért rágják a fülemet. Viszont én már sokszor nagyon kivagyok emiatt.
2011. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 xStefix ***** válasza:
Előző, pedig teljesen normálisan működik a babád..!
2011. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 alaszka ***** válasza:
30%
Ameddig egy csepp anyatej is van, én addig azt erőltetném. Nem akkor teszünk neki jót, ha jól megtömjük tápszerrel hogy utána minél hosszabban aludjon. Szerintem helyes, hogy a védőnők erőltetik a szoptatást, végre eljutott ide az ország. Én 6 hete szültem a második babámat, a mi kórházunkban azt sem nézték jó szemmel, ha valaki cumisüveget vitt be a babának, tápszert meg egyáltalán nem adtak, mindenkinek beindult a teje. Kinek előbb, kinek később. Az első pár hónap arról szól, hogy mi nem sokat pihenünk...ez van.
2011. aug. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!