Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valaki magyarázza már el...

Valaki magyarázza már el nekem léci, miért jó a minél tovább tartó szoptatás?

Figyelt kérdés

Az első félévben természetesen nagyon fontos, de mikor a baba már eszik rendesen, akkor is hasznos az anyatej? 1 éven túl meg mire jó, amikor már mindent esznek szinte?

Bocsánat, kövezzenek meg érte, de nekem olyan morbid és groteszk, amikor egy járni tudó gyerek megy szopni, a kivitelezést már nem részletezem...


2009. ápr. 24. 12:34
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
73%
Bocs az off-ért, de Te szoptattál már??????
2009. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
73%
én szerintem nagyobb (>1év) gyereknél ez már csak lelki szükséglet v megszokás.. más kérdés hogy a gyerek vagy az anya részéről. nekem is fura amikor tizeniksz hónapos gyerek húzkodja az anyja pulcsiját mert szopni akar... bár ha nekik így jó tőlem csinálják.
2009. ápr. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen egyet értek a kérdezővel. Én 8 hónapig szoptattam, szép volt, jó volt, de köszönöm szépen elég volt! Én kifejezetten gusztiustalannak tartom, amikor 1 évnél idősebb gyerekek még lógnak az anyjuk mellén. Az első 6 hónapban nagyon fontos a szoptatás, de szerintem utána meg kell kezdődjön a leválasztás. Nem hiszem, hogy az évekig tartó szoptatás miatt fog jó lelki kapcsolat kialakulni gyeremek és anya között. Azt szerintem máshogyan kell építeni.
2009. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
71%

második vagyok.

a gusztustalan kicsit erős, de a többivel egyetértek. én is max 8 hónapig fogok szoptatni (utána visszamegyek dolgozni, ezért nem tudnék tovább). nagyon szeretek szoptatni, amúgy, imádom közben nézegetni a picúrt, tündéri ahogy nyammog, de 8 hós korára már lesz akkora, hogy jobban érdekelje a világ mint anya cicije... addigra én is megbarátkozom a gondolattal, hogy 'megnőtt' és már nem függ tőlem teljesen. szerintem ez így van rendjén.

2009. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
70%
Amikor a lányom 1,5 éves volt örültem hogy szoptatni tudom beteg lett és nem evet ivott semmit csak szopizott ha nem kapta volna a cicit kiszáradhatott volna! le lehet pontozni,de szerintem ti a modern anyukákhoz tartoztok akik inkább lefejik vagy nem is szopiztatják a babájukat mert nyűgnek tartják. Nem tudom de a kérdezőnek van babája?
2009. ápr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Én 9,5 hónapig szoptattam, nem hullajtottam könnyeket, amikor egyik napról a másikra nem kellettem a gyereknek. A világon az egyik legcsodálatosabb szoptatni, de ennyi elég volt.

Egyszer olvastam egy cikket, hogy sokkal kevesebb a lisztérzékeny baba azok a babák közül, akik anyatejes védelem mellett kezdtek el glutén tartalmú dolgot kapni. És ugyanez vonatkozik a tejtermékekre is.

2009. ápr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:
igen, van babám, én is szoptattam közel 6 hónapig, mert sajnos kevés volt a tejem, iszonyat sokat kinlódtam, hogy több legyen, mindent beszedtem ami fellelhető, megcsináltam amit mondtak, szóval én a szoptatás mellett vagyok, nem kell félreérteni. Nade amikor nyáron a barátnőmékkel kint voltunk a strandon, egyidős 14 hónapos babákkal, az én kislányom mindent evett már szinte, a kisfia meg még inni sem hajlandó, csak a cici....szerintem ez már nem az egészsége fejlődését szolgálja. Az utolsó előtti válaszolónak meg szerencséje volt, hogy a beteg babát tudta szoptatni. Nade ebben a korban max esti szopi szerintem...és nem vagyok modern, mert a régieket is megkérdeztem, és nagymamám is azt mondta, hogy max 1 évig szoptattak.
2009. ápr. 24. 13:24
 8/58 anonim ***** válasza:
88%

Azért érdemes minél tovább szoptatni (nyilván nem iskoláskorig...), mert az anyatej rengeteg minden ellen védettséget ad a skacnak. Sokkal kevesebbszer lesz beteg, ellenállóbb lesz az immunrendszere, stb.

Itt nem gusztustalanságról vagy kényelmességről van szó, hanem szimplán annyiról, az anyatejben sokkal több vitamin, stb. van, mint bármely más élelmiszerben.

2009. ápr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Kérdező!

Nekem is herótom van ettől a "szoptassunk minél tovább" dumától ami párosulhat a "az én babám csak anyatejes" szöveggel. Ez csak egy új dili, régen sem volt így, csak pár elvetemült vegetáriánus jógacica lihegi túl a dolgokat. Ez csak az én véleményem, jöhet a lepontozás...

2009. ápr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
92%
En egy eves koraig szoptattam.Harom eves koraban kohogott eloszor,most 11 eves.Eddig osszesen kb ketszer volt lazas,haromszor hanyt es kb.ugyanennyiszer ment a hasa.Mindezt a szoptatasra fogom.Hat honapos koraig csak anyatejet kene kapjon minden gyerek(persze ha van tej es akarat,ambicio)es meggyozodesem hogy sokkal egeszsegesebb felnottek valnanak beloluk!!!
2009. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!