Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valaki magyarázza már el...

Valaki magyarázza már el nekem léci, miért jó a minél tovább tartó szoptatás?

Figyelt kérdés

Az első félévben természetesen nagyon fontos, de mikor a baba már eszik rendesen, akkor is hasznos az anyatej? 1 éven túl meg mire jó, amikor már mindent esznek szinte?

Bocsánat, kövezzenek meg érte, de nekem olyan morbid és groteszk, amikor egy járni tudó gyerek megy szopni, a kivitelezést már nem részletezem...


2009. ápr. 24. 12:34
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes véleményed van, fejőstehén!

Abszolút nem kell rengeteget enni és inni, hogy szoptatni tudj, csupán egészségesen kell élni.

Azt nem értem, miért nem választottad el őket előbb, ha megterhelő volt számodra a szoptatás. Ha nem okoz örömet, akkor minek??????



Egy nem fejőstehén, 2 gyereket ÖRÖMMEL szoptató édesanya, akinek így kerek a világ.

2009. ápr. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
100%

08:27-es!

Ezt a gyermekeid SOHA meg ne tudják!!!!!

Ha az én anyám lennél, most nagyon szomorú lennék...

2009. ápr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
83%
Ne haragudjatok,de itt az kap 100 %-ot,aki fejőstehénnek nevezi egy embertársát??Az illető hölgy pontosan azt írta le,hogy annak ellenére,hogy neki nehézséget és fájdalmat okozott,a gyerkőcök miatt mégis vállalta..szóval inkább büszkék lesznek majd ezek a gyerekek a mamájukra és nem fordítva!A szoptatás hosszúsága meg mindig egyéntől függ,ahogy az is alkati kérdés,hogy egy nő képes-e akár fizikálisan(van-e elég teje),vagy lelkileg a hosszú szoptatásra!Nem beszélve a körülményektől,mert hány olyan anya van,akit otthagy a terhesség alatt a férfi,és szeretne ugyan sokáig szoptatni,de pl.muszáj néhány hónap után újra dolgoznia..ezek a nők hogyan oldják meg,hogy évekig szoptassanak,ha közben el kell tartani a picit!!Lányok,nem szabad egymást ennyire támadni,a kérdező a véleményekre volt kíváncsi,és nem arra,hogy egymásnak essetek!Hát ennyi!!Sok boldogságot mindenkinek a babákhoz!! :)
2009. ápr. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
53%
Már megbocsáss, de ha figyelmesebben olvasnád a hozzászólásokat, akkor észrevetted volna, hogy éppen ő nevezte saját magát fejőstehénnek. Egyáltalán nem ugrottunk egymásnak, csak leírjuk a véleményünket erről a dologról. Ennyi.
2009. ápr. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim válasza:
51%

Ha az állatvilágot vesszük alapul, és úgy számolunk, ahogy minden más emlős fajnál szokás, akkor a gyerek 6-7 éves koráig csak szopnia kéne...

uh erről ennyit...

2009. máj. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
52%

Ugyan már, miért kellene az állatvilágot vennünk alapul?!

Baromságokat ne írjatok már!!!

2009. máj. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
74%
Csak saját példa: Az egész családunk nagyon beteg lett. Gennyes mandula, 38 fok feletti láz, stb. Én is elkaptam a fertőzést és a babám is. Én alig bírtam felkelni az ágyból és nyelni, a babám meg csak köhécselt picit. Ő volt a családban az egyetlen, aki vigyorogva ment keresztül a betegségen,torokfájás és láz nélkül. A gyerekorvos azt mondta, hála annak, hogy szoptatom. A kicsi ugyanis kész ellenanyagokat kapott a tejjel. Azt is mondta a doki, ha nem szoptatnám, biztos nem úszta volna meg kórház nélkül (na meg persze, ha én nem kapom el).
2009. máj. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
100%
13:10-esnek uzennem, hogy ne itelje el azokat a fejo edesanyakat, akik honapokon keresztul azert fejnek, hogy a babajuk megkaphassa azt a keveske tejuket is. En 8 honapja fejem magam, es hidd el, ez nem kenyelem, de inkabb probald ki, vagy talan mar kiprobaltad es ezert irsz olyan marhasagokat, hogy egyes anyukak kenyelembol adnak fejt tejet a babajuknak? Az en babam nem hajlando csak ejszaka szopni, maskor csak a cumisuveg kell neki, ez azert, mert az elejen alig volt tejem, es ha hiszed, ha nem, orankent fejtem azert, hogy eleg legyen a kovetkezo etetesnel, meg ejjel is fejtem...na szerinted akor kenyelmes anya vagyok? Mas mar reg hagyta volna elapadni, de en megegyszer leirom neked, hogy 8.honapja igy adom a babamnak, es kb.a 3 honaptol eleg volt a napi 4x-i fejes, mert a sok fejes beinditotta a tejtermelodest rendesen, es fagyasztoba is tettem el, es a multkor egy beteg kisfiunak adtam oda! Egy szoval, en buszke vagyok magamra, mert szerintem te, kenyelembol, ezt nem tetted volna meg! Igy kerlek maskor ne itelkezz konnyelmuen!
2009. máj. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!