Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valaki magyarázza már el...

Valaki magyarázza már el nekem léci, miért jó a minél tovább tartó szoptatás?

Figyelt kérdés

Az első félévben természetesen nagyon fontos, de mikor a baba már eszik rendesen, akkor is hasznos az anyatej? 1 éven túl meg mire jó, amikor már mindent esznek szinte?

Bocsánat, kövezzenek meg érte, de nekem olyan morbid és groteszk, amikor egy járni tudó gyerek megy szopni, a kivitelezést már nem részletezem...


2009. ápr. 24. 12:34
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy annyira vagyok irigy, amennyire te normális és együttérző.
2009. ápr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
86%

Hát igen, nem véletlenül lett nullára lehúzva!!!

Az én mellem is sebes lett az első gyermekem szoptatásánál kezdetben, de összeszorítottam a fogamat és szoptattam tovább. Nem szabad kényeskedni, a gyerek az első, az ő igényeit kell figyelembe venni. Tudtam jól, hogy hamar "bejáratódik" a cici, vagyik hozzászokik az igénybevételhez és minden rendben lesz. Lám így is lett, immáron 2 éve. És ha úgy alakul, hogy a kicsim 3 évesen is szopizni akar majd este elalváshoz, nem fogok neki nemet mondani.


"Csodálatos és természetes képességünk, hogy saját testünk bölcsőjébe befogadjuk, életképesen világra hozzuk, majd anyatejjel tápláljuk, védjük és vígasztaljuk gyermekünket."

2009. ápr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 A kérdező kommentje:
Igen, levontam a tanulságot a válaszokból! Rettenetes milyenek a nők! Mindenki csak azt szajkózza ami a saját egyedülálló tapasztalata, lesz@rja mit csinálnak mások. Igaz, hogy mindenki azt tegyen és úgy ahogy jónak látja, de attól még nem kéne nekiugrani másoknak, akiknek nem ugyanaz a véleménye. Hisz mindenki más, és másképp gondolkodik, és ez így van rendjén. De azért nem kéne ebből a szülés, szoptatás ügyből kihozni azt, hogy vannak a HŐSÖK,akikre mindenki büszke, meg a hülye modern anyukák, mert béna akinek nem sikerül 1-2-3 évig szoptatni! Empátiás készség sajnos nulla sokaknál.
2009. ápr. 28. 16:51
 44/58 anonim ***** válasza:
67%
En rolad mar akkor levontam a kovetkeztetest amikor meglattam a kerdest es azon belul azt a szot hogy"leci".
2009. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
62%
Csatlakozom az utolsóhoz!!! :)))
2009. ápr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 A kérdező kommentje:
ha levontátok a következtetést, akkor minek írtok választ ha haszna nincsen? Irogassatok akkor más kérdésekre!Bocs mindenkitől aki megbántódott egyes válaszokon, nem akartam háborút szítani, naív voltam, nem gondoltam, hogy ez egy ilyen indulatokat szító kérdés lesz!
2009. ápr. 28. 17:22
 47/58 anonim ***** válasza:
59%
Imádom az ilyen kérdés ki írókat! Miért nem lehet a kérdést /le/ pontozni?????
2009. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
42%
Azok, akik 2-3 évig szoptatnak nem érzik úgy, hogy csak egy fejős tehenek?
2009. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
63%
És aki ilyet kérdez, azt milyen állathoz hasonlítsuk?
2009. ápr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
67%
A 21.34-es vagyok, és a következők miatt kérdeztem ezt. Nekem 2 gyermekemn van, az egyiket 25, a másikat 26 hónapig szoptattam. Megmondom őszintén, nagyon megterhelő volt ez a számomra, de megtettem azért, mert a gyermekeim ezt igényelték, és a férjemmel azon a véleményen vagyunk, ha a gyerekek fejlődését szolgálja valami, akkor nekünk, mint szülőknek, azt muszáj megadnunk nekik, márha az anyagiak is engedek. De ugye a szopi az nem kerül pénzbe :). Viszont számomra testileg (16 kiló plusz volt rajtam végig a szoptatás alatt) és lelkileg is nagyon megterhelő volt ez a hosszú szoptatás, és akkor sokszor úgy éreztem, hogy én csak egy "lény" vagyok, aki azért eszik, iszik rengeteget, hogy legyen elég teje, de sajnáltam volna a gyermekeimet hamarabb elválasztani, hagytam, hogy ők döntsenek úgy, hogy most már elég.Megmondom őszinté, hogy a 3. gyerek vállalásától ez tart vissza nagyon, hogy nem biztos, hogy még egyszer tudnám vállalni ezt a hosszú szoptatást.
2009. ápr. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!