Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valaki magyarázza már el...

Valaki magyarázza már el nekem léci, miért jó a minél tovább tartó szoptatás?

Figyelt kérdés

Az első félévben természetesen nagyon fontos, de mikor a baba már eszik rendesen, akkor is hasznos az anyatej? 1 éven túl meg mire jó, amikor már mindent esznek szinte?

Bocsánat, kövezzenek meg érte, de nekem olyan morbid és groteszk, amikor egy járni tudó gyerek megy szopni, a kivitelezést már nem részletezem...


2009. ápr. 24. 12:34
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a kevesebbszer lesz beteg duma sem helytálló, mert kérdezz csak meg felnőtteket, anyatejes, tápszeren felnőtt embereket, és totál nem igaz, hogy az anyatejes kevesebbszer volt beteg. A vitamin igaz, nade vitamin ide-vagy oda, szerintem akkor is morbid, hogy egy kisgyerek az anyja cicjén lógjon. Férj mit szól hozzá?:)
2009. ápr. 24. 13:32
 12/58 anonim ***** válasza:
87%

Ha megkérdeznél egy szoptatási tanácsadót, elmondaná neked, mi a jó benne. Persze megoszlanak a vélemények...nem igaz, hogy régen rövidebb ideig szoptattak, nagyanyám a apukámat 2 éves koráig szoptatta, mert akkoriban is mindenki úgy csinálhatta ahogy akarta. Amúgy meg nem kell beszólni annak aki szoptatja a gyerekét, én 16 hónapja azt teszem, és csakis azért irok most mert feldühitettek a válaszolók. Nyomassátok csak nyugodtan a tápszert, a ti dolgotok. Fel vagyok háborodva!

13.27-esnek:én lepontoztalak, és csak a jólneveltségem tart vissza, hogy ne irjak semmi csúnyát...

2009. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, de engem nem zavart, hogy a fiam 21 hós koráig szopott, 6 hós korától csak reggel és este, a vége felé már csak este. Magától leszokott.

Nem tartottam egyáltatlán gusztustalannak, főleg mikor annyit myotyogott: anya, cici.

Egyébként nézőpont kérdése.

A láynomat sem fogom elválasztani x hónapos korában.

2009. ápr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
90%
13.27-nek:mindenki azt csinal a gyerekevel amit akar,ezert en pl. nem pontozlak le,nem szoktam altalaban,de nem ertem miert zavar az teged hogy valaki dicsekszik azzal,hogy anyatejes?Mert rengeteg no CSAK azert nem szoptat hogy az alakja es a mellei kifogastalanok maradjanak.Szerintem az zavarobb es embertelenebb.
2009. ápr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
78%
13.38-as vagyok. Szerintem meg a cumi a morbid, de izlések és pofonok. Na mindegy, nem is érdekel az egész, ilyenkor mindig eldöntöm, hogy soha a büdös életben nem nézem ezt a fórumot. Megyek és szoptatok :-)))
2009. ápr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
78%

Ja és az én anyám aki 46-ban született 2,5 éves koráig szopott, pedig akkor más világ volt, az anyja meg egy egyszerű pesti asszony, aki nem hiszem, hogy azért szoptatta olyan sokiáig, mert akkor az volt a divat.

előző voltam

2009. ápr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
67%
most már nem az előző, hanem a 13:39-es
2009. ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
84%
Én sem írok, csak megyek szoptatni!!! :P
2009. ápr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
43%
Ez aztán a jó téma! :) Nos.. egyetértek a kérdezővel én is.. (igen, mielőtt megkrditek, van gyerekem és szoptattam is!) Minap vendégeink voltak, és a 3 éves gyerek (!?) egyszercsak odarohant az anyjához, felrántotta a pulóverét és cicit kért. Kicsit meghökkentem... (erre apuka elmondta nekem négyszemközt, hogy ő ezt baromi cikinek találja...). Nem tudtam rá mit mondani :(
2009. ápr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
78%
Apuka beszélje meg anyukával hogy mennyire ciki. Amúgy el is lehet vonulni, és akkor senki se tud fanyalogni a dolgon.
2009. ápr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!