Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig volt a babátok csak...

Meddig volt a babátok csak anyatejes? Meddig nem kapott semmiféle pótlást?

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 12:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap és egy hét. Utána sajnos kellett a tápszer, most 5 hónapos és már gyümölcsöt is eszik.
2009. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még csak anyatejes, és jövőhéten lesz 5 hónapos. Már próbálnám adni neki a tápszert, mert kevésnek érzem a tejem, de egyenlőre semmit nem akar elfogadni a tejemen kívül.
2009. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapig, szinte napra pontosan. Utána pépet írt fel az orvos pótlásnak és próbálgattuk a gyümölcsöket, de nem nagyon volt feldobva tőlük, inkább csak a tejecske ment volna. Aztán egyszercsak megörült az őszibaracknak, aztán az almának is, ma már mindent szeret és öröm nézni. Nálunk az átmeneti időszak siralmas volt, cirka másfél hónapig tartott az átállás, sok sok türelem és kínálgatás kellett, hogy minden OK legyen.
2009. máj. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapig, akkor kezdtük el a gyümit kóstolni, de kellet 1 hónap, mire kiváltottunk egy szopit.
2009. máj. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
6 hóig. Utána pont úgy voltunk mint az utolsó két válaszoló:) kinálgattam de nem kellett neki.7 hósan már a barackot azért megette:)
2009. máj. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

4 hós koráig, sajna elapadt a tejem és nem sikerült visszahoznom.

4,5 hós koráig még kapott a fagyasztott tejemből + tápszer, aztán 5 hós korától csak tápszer és elkezdtem a gyümik kóstoltatását. Nagyon szívesen fogadta, a mai napig szereti az új ízeket, már 7,5 hós és rengeteg mindent megszik.

2009. máj. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Öt és fél, hat hónapos koráig csak szopizott a fiam. Akkor viszont úgy éreztem, kevés a tejem (megjött a mensim és pár napig tényleg kevesebb volt). Láttam szegénykén, hogy olyan csalódottan engedi el a cicit, inkább elfáradt, mint jóllakott.

Gyermekorvos tanácsára nem tejpépeztünk és tápszereztünk. Sütőtökpürét, almát kóstolt először. Pár alkalom volt a kóstoltatás, el is fogadta, csak nem tudta, hogy hogyan kell enni, forgatta a pici szájában. De egy-két hét alatt megszokta (közben meg tejcsi is lett, úgyhogy nem erőltettem, csak kínáltam neki, de nem fő étkezési időben, hanem délelőtt 10 körül ill. délután uzsonna időben).

Most 9 hónapos. Reggel és este (elalvás előtt) szopizik, meg előfordul déltájt is (de ha ez elmarad, nem csinál belőle gondot). Amúgy eszik: sütőtököt, almát, répát, vegyesen gyümölcsöket pépesítve, csirke-pulyka husit, burgonyát, de már előszeretettel kunyerált virslit is vacsorakor).

2009. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos koráig. Sajna szopizni nem akart, igy fejtem mint az őrült, de az meg nem volt elég neki. Utána napi egy pótlást kapott. 4 hós korától kostolgatta a gyümiket. Azért 6 hónapos koráig kapott anyatejet legalább napi kétszer, utána meg egyik napról a másikra elutasitotta.
2009. máj. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
7 hós korig. 6 hósan én is elkezdtem kínálgatni a gyümiket, de nem kellett Neki, egy hónap múlva volt hajlandó a kanál láttán kinyitni a száját. Az első gyermekemnél is 6 hó volt, Ő azonnal elfogadta anno. Most a 3. babámat várom, most is a 6 hósig való kizárólagos szoptatást szeretném elérni, remélem most is lesz elég tejem hozzá.
2009. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2009. máj. 7. 12:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!