Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sajnos nem elég a tejcsim,3...

Sajnos nem elég a tejcsim,3 hónapos elmúlt a kisfiam, milyen pépeket csinálhatok neki? recepteket is várok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 14:23
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
85%
Ezt gyorsan felejtsd el! Persze, hogy kevesebb lett a tejed, hisz fejéssel soha nem fog annyi kijönni, mintha a baba szívná. Emellett egy vagy két mellből fejsz egy etetésre? Ha nem eléág egyből, fejj a másikból is! Ettől a köv. etetésre nem lesz kevesebb... A bébiételt meg felejtsd el gyorsan! Ilyet nem csinálunk! Mész a saját fejed után és hibát hibára halmozol! Nem tudja a baba bekapni a bimbót? Hát, használj bimbóvédőt vagy fejj ki egy keveset szopi előtt, akkor nem lesz a melled annyira beduzzadva! Keress egy szoptatási tanácsadót, szerintem még visszahozható a tej mennyisége és a babád ehetne anyatejet! Az, hogy ész nélkül kutyulsz, csak a picinek árt, előrébb nem leszel semmivel!
2012. jan. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
hát a védőnő nem mondta hogy baj amit csinálok,most jól megilyesztettél akkor most mit tegyek tápszerezzem?
2012. jan. 17. 15:27
 23/46 anonim ***** válasza:
Felejtsd el a főzelékeket, és igen, tápszerezd!
2012. jan. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nyugodj meg! :) Tényleg, mély levegő.

Hívd fel a gyerekorvost, kérdezd meg, mikor tudnátok legkorábban elmenni hozzá tanácsadásra. Méresd le a babát, nézzétek meg eleget hízott-e, ha nem, a doki úgyis felírja a HA tápszert (hipoallergén). Ha rendben a súlya, de te úgy érzed, nem elég neki a tejed, mondd el ezt is, kérdezz tőle bátran, úgy látom nem kaptál elég infót, és elbizonytalanodtál. El fog mondani mindent, továbbá ajánlom a la leche liga honlapját, van telefonszám, hívd fel őket, segítenek a szoptatási gondokban!

Ne adj neki semmi szilárd ételt (a pép szilárd ételnek számít :)) csak anyatejet ha van, és a tápszert.

Kérlek ne itt kérdezz ilyen fontos dologban, hanem fordulj a szakemberekhez, védőnőhöz, orvoshoz, ők értenek hozzá, ez a munkájuk!

2012. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
hát ha nem adnék neki plusszt tudod hogy orditana,tuti nem nőne mert érezteti hogy neki ez rohadt kevés lenne,kiköpi a cicimet nem kell neki
2012. jan. 17. 15:45
 26/46 anonim ***** válasza:

Hát gratulálok a védőnődnek is, hogy nem magyarázza el, hogy mit hogyan tegyél. Vagy nem is mondtad el neki rendesen a problémád.

Ha nem jön rögtön a tej a melledből, kezd el szívni mellszívóval, és ha megindul, akkor tedd rá a babát. Ha meg nem marad más, akkor TÁPSZER!!!!!

Az én lányom is 3 hónaposan lett tápszeres és 4 hónapos múlt, mikor elkezdtük a hozzátáplálást.

Tényleg kutyulsz össze-vissza, pedig a babádnak sem jó ez.

Nyugi, vegyél tápszert. Ha nem tudsz lemenni az orvoshoz, akkor menj le a gyógyszertárba és kérj recept nélkül kiadható tápot, keverj neki egy adagot, jól belakmározik és semmi gondja nem lesz. :)

2012. jan. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:
Jól van lakva,nem sír,!!!nagyon jó kedvű és nagyon jó erőben van,nem veszem észre hogy baja lenne tőle sőt!!!csak attól félek hogy a vitamin nem kap eleget!!!van tápszerem itthon de soha nem nyúltam hozzá,a védőnő azt mondta aggyam neki a bébi ételt mivel én mondtam hogy nem adok neki tápszert,de most nem tudom már mit tegyek :( miért rossz az hogy kikeverem a bébi ételt anya tejjel???és ugy adom neki üvegből,szereti és jól lakik vele
2012. jan. 17. 16:00
 28/46 anonim ***** válasza:
39%
Megkérdezhetem hány éves vagy kérdező?
2012. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy szereti, mert édes a töktől, de ez nem jelenti azt, hogy neki való.

Sajnálom, hogy ennyire "fafejűen" állsz hozzá a tápszeres pótlás témához. :(

2012. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

Azért rossz, mert az emésztőrendszere még nem érett meg a bébiételre.

Akkor sem, ha anyatejjel kevered.

2012. jan. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!