Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól kezd igazán beállni...

Mikortól kezd igazán beállni a tejtermelés?

Figyelt kérdés

A nyugtalanságomat az adja, hogy eddig 3-4 óránként rendesen "felduzzadtak" a melleim, szép mennyiségek jöttek is.

Mostanában 2-3 napja már nem duzzad annyira, és nem tudom ez most mi?

Vhol olvastam, hogy egy idő után már nem feszülnek a úgy a cicik, mégis ugyanannyi vagy még több tej is termelődik. Az mikortól van kb? 3 hónapos lesz a babám, létezik hogy már ilyenkor is ez a "jelenség" van??? Úgy tűnik elég a babának még mindig a tejcsi, csak félek hogy apad és azért nem duzzad már annyira.


2012. jan. 22. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem duzzad meg, nem jelenti, hogy baj van a tejtermeléssel.

Nekem hamarabb beállt a tejtermelés, lányom olyan 7-8 hetes korában. Utána egyszer sem duzzadt a mellem, de még hónapokig szoptattam.

2012. jan. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem olyan szülés után 3-6 hét között feszült állandóan a cicim, majd szétdurrant, de utána nem, úgyhogy nyugi, ha most már 3 hónapos a babád, akkor beállt a tejtermelés, és nem fog annyira feszülni a melled. Ez nem jelent semmi problémát, sőt neked is jobb lesz, hogy nem feszül állandóan. Ettől még a tejed rendben lesz, én is sokáig szoptattam, és egyáltalán nem feszült a mellem, sőt nagyon puha volt pár hónap elteltével.
2012. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor kicsit megnyugodtam....:)
2012. jan. 22. 14:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Most alkalmazkodott a szervezeted a baba igényeihez. Ez így normális. Nem kell, hogy duzzadjon. Nekem se duzzadt, két gyereket szoptattam 20-20 hónapig. A tej ettől még nem "megy el".
2012. jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lassan beáll a kereslet-kínálatod. Nyilván időközönként lesz egy-egy növekedési ugrás, pl 3 és 6 hónaposan, de a köztes időszakban a nem feszülő mell jelzi, hogy a szervezeted jól reagál a babád szopási ingereire, vagyis annyit tejet termel, amennyire szüksége van. :)
2012. jan. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!