Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Így is lesz tejem? Vagy elapad?

Így is lesz tejem? Vagy elapad?

Figyelt kérdés

A szoptatás számomra szörnyű rossz élmény, fáj is, a gyerek folyton nyűglődik közben, lehány, üvölt, nem találja a cicit, kész rémálom...


Viszont cumisüvegből szépen eszik, és alig bukik vissza pár cseppet, így arra gondoltam, eztán a lefejt tejet adom oda neki. Tápszereztetni nem szeretném, mert egyrészt a babának jobb az anyatej, másrészt meg egy zsák pénz, de a szoptatást csak legvégső esetben választom.


Lesz tejem, hogyha folyamatosan fejem, vagy el fog apadni?


Lányom 2 hónapos.



2012. jan. 26. 18:03
1 2 3
 1/21 xStefix ***** válasza:
66%

Háát, fejéssel (elméletben) általában nem lehet addig fenntartani a tejmennyiséget, mint szoptatással lehetne, mert kevésbé erős ingert jelent. De ha elég ügyes és kitartó vagy (+ a hormonjaid is támogatnak), akkor sikerülhet. Bár, ne gondold előre, hogy kevésbé lesz időigényes és macerás, mint szoptatni, mert hónapokon át napi x-szer fejni és mosogatni stb. sokszor sokkal megterhelőbb.


Egyébként kértél már szakmai segítséget? Csak mert lehet, hogy megvan a pontos oka, hogy miért megy nehezen a szoptatás. És ha beszélnél erről egy szakemberrel, lehet, hogy megtalálnátok a megoldást és idővel akár meggondolnád magad a folytatást illetően. (Mert szoptatni mindenképp kényelmesebb, mint bármi mást választani - csak nyilván nem mindegy, hogy hogyan megy. Ne fájjon, ne legyenek rossz érzéseid stb.)

Nem meggyőzni akarlak, persze, de most még van választási lehetőséged; később lehet, hogy már nem lesz.

2012. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Hát az biztos, hogy fejni kevéssé hatékony, mint szoptatni. Sok anyuka számol be arról, hogy jól szopik a baba, mégsem jön igazán fejéskor a tej. És így természetesen könnyebben el is apad. Én a helyedben mielőtt erre a döntésre jutnék, felhívnék egy szoptatási tanácsadót, vagy bemennék a kórház újszülött osztályára (mármint ha segítőkészek) és tanácsot kérnék, mit csináljak másként. Mert alapból a szoptatásnak nem szabadna ennyire rossznak lennie. Lehet, hogy mutatnak neked segédeszközt, más pózt, ami beválik. Nálam pl. az vált be, hogy ültem, a hónom alá raktam a babát egy párnán, a lábacskája hátul kandikált ki. Így szopott kényelmesen, és nem vergődött. De ezer ilyen trükk van. Én azon is aggódnék, hogy a fejés még rosszabb lez, nekem pl. fájt tőle a mellem.

Egy dolog van, ami biztos. Ha nem találsz segítséget a szoptatáshoz, és a fejés sem megy, akkor sincs itt a világvége. Tápszeren is felnőnek a babák, makk egészségesen. nem lenne szerencsés, ha pont az anyaság kezdetéről maradnának ennyire rossz emlékeid. Ne add még fel, próbálkozz, de ne keseredj el, ha nem megy.

2012. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Anyukám mesélte a terhességem alatt a saját szopi-élményeit. 2 hónapos volt az öcsém, amikor anyukám belázasodott, nem kaphatott tejet csak tápszert 3 napig. Utána már nem is fogadta el a cicit csak az üveget. Egy éves koráig kapott anyatejet, tápot a betegségen kívül nem. Csak anyatejes 5 hónapos koráig volt. És emellett a fejés-etetés-mosogatás körforgás közben anyukám 2 lányt is nevelt (8 és 5 évesek voltunk)

Igen, ha kitartó vagy és akarod, menni fog :-)))

2012. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 xStefix ***** válasza:
59%
(Az mondjuk érdekes részlet lenne, hogy vajon csak azért nem kaphatott tejet a pici, mert anyukád lázas volt, vagy másért is. Mert lázasan sem kell abbahagyni a szoptatást, sőt. - De nem csodálkoznék, ha ezt anno nem így mondták volna neki.)
2012. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A fejést nem tudom elkerülni, mert szopi után rendszerinte 2 deci marad bennem, amit muszáj lefejnem...
2012. jan. 26. 18:55
 6/21 anonim ***** válasza:
xStefix: akkor még így mondták, 20 éve; más baja nem volt, "csak" magas láza
2012. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Megkérdezem a védőnőt. Köszönöm a válaszokat! Persze várom a további tanácsokat.
2012. jan. 26. 19:07
 8/21 xStefix ***** válasza:
88%

Gondoltam.. :S Ha tényleg csak ennyi volt a baj, akkor megkockáztatom azt mondani, hogy anyukád szegény feleslegesen kezdett el fejni... De ettől függetlenül persze nagyon ügyes volt, hogy sikerült neki ilyen sokáig! :)


Kérdező, ha a babád nem nagyon akar szopni, akkor nyilván marad benned egy csomó tej.. De ahogy nőni fog az igénye, nem biztos, hogy megfelelően követni tudod majd. (Bár kívánom.)

Viszont, ha mégis adnál esélyt a szopinak, akkor minél hamarabb lépj ezirányba szerintem, mert az üvegtől hamar cumizavaros lehet.. ami plusz gond lesz, ha csak később döntenél a szoptatás mellett.

2012. jan. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Betti válasza:


Fenn lehet tartani fejéssel is a tejet,de ahhoz el kell sajátítani a helyes fejési technikát,mert különben rohamosan fogyni fog.

Én 16 hónapig voltam anyatejleadó,szoptatás mellett fejtem 1200-800ml-ket.

2012. jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
23%
20 év távlatából nem kéne megkérdőjelezni az akkori orvosok hozzáértését... szerintem
2012. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!