Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Így is lesz tejem? Vagy elapad?

Így is lesz tejem? Vagy elapad?

Figyelt kérdés

A szoptatás számomra szörnyű rossz élmény, fáj is, a gyerek folyton nyűglődik közben, lehány, üvölt, nem találja a cicit, kész rémálom...


Viszont cumisüvegből szépen eszik, és alig bukik vissza pár cseppet, így arra gondoltam, eztán a lefejt tejet adom oda neki. Tápszereztetni nem szeretném, mert egyrészt a babának jobb az anyatej, másrészt meg egy zsák pénz, de a szoptatást csak legvégső esetben választom.


Lesz tejem, hogyha folyamatosan fejem, vagy el fog apadni?


Lányom 2 hónapos.



2012. jan. 26. 18:03
1 2 3
 11/21 xStefix ***** válasza:
66%

Sajnos az, amit feljebb leírtak, ebben a formában már akkor sem volt hozzáértés, 20 év ide vagy oda. Csak ezt akkor még pár ember tudta/hangoztatta összvissz.

De írtam is, hogy HA minden így igaz és nincs más fontos részlet.


Ez van, én olyan ember vagyok, aki megtanulta már, hogy az orvosok sem istenek. Felvállalom.

2012. jan. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek xStefix-szel. Sajnos még most is él helyenként az a tévhit, hogy lázasan nem lehet szoptatni, nem egy ilyen kérdés volt már ezen az oldalon is.

Pedig a baba szempontjából pont ilyenkor a legfontosabb az anyatej, hiszen a szükséges ellenanyagokat is megkapja.

Az orvosok meg időnként tévednek, de itt inkább arról van szó, hogy 20 éve még alapvetően másként gondolták.

2012. jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A ludas a menstruáció, a védőnő szerint.

Azt mondta, örüljek, hogy nem apadt el a tejem teljesen, illetve hogy a gyerek egyáltalán hajlandó elfogadni.


Ez van :(

2012. jan. 27. 20:09
 14/21 xStefix ***** válasza:

Igen, sajna a mesi bekavarhat így. De ha ez a gond, akkor alapból lecsökkenhet ilyenkor a tejed (ha nem épp tartósan) - viszont így még nehezebb lesz szerintem fejni...

Nem tudom, én a helyedben inkább a szoptatást próbálnám, ha a babád elfogadja, mert ha tartósan, havonta lesz ilyen megingás, akkor is ő lenne az, aki hatékonyabban vissza tudja szaporítani a tejed, amikor kell. Fejéssel ez kicsit neccesebb lehet.

De persze te látod, nektek hogy jó.

2012. jan. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Még szoptatom, úgy döntöttem, mellette fejek. Azt mondta a védőnő, húzzuk ki a 4. hónapig, mert akkor ki lehet váltani egy étkezést, 6. hónaposan meg mégegyet, és akkor értelemszerűen nem lesz szüksége annyi tejre.


Fél éves koráig kizárólag szoptatni akartam, hát, így sikerült :(

2012. jan. 28. 11:41
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem értem.Azt mondod,szoptatás mellett fejsz,akkor miért nem lesz neki elég az anyatej 6 hós koráig?
2012. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Mert megváltozott az összetétele, nem ízlik neki, nyűglődik szoptatás alatt, 5 alkalomból 2X kiokádja az egészet, valószínű már nincs benne annyi tápanyag, ami elég lenne neki.
2012. jan. 28. 13:39
 18/21 anonim ***** válasza:
Én sokáig CSAK fejtem az egyik mellem! Többet is termel, mint amennyi a babának kell! Én nem aggódnék a helyedben!
2012. jan. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 xStefix ***** válasza:

Kérdező, figyelj.

Olyan nincs, hogy nem jó a tejed vagy nincs benne elég tápanyag. Ha ilyen gond lenne, először neked lennének brutál hiánytüneteid, csak utána a babádnak. Úgyhogy ezt felejtsd el, ez közkeletű tévhit, akárki mondta is!

Ha pedig fejsz és úgy kapja a tejet, akkor sem kell elkezdeni a hozzátáplálást 4 hósan!!! Ha nem lesz elég tejed sehogyse, tápszert adj neki inkább, mert az az anyatej alternatívája fél éves korig, nem más. Ha gondolod, azt is leírom, miért van így. Tudom, hogy sokan javasolják 4-6 hó között kezdeni, de ez megint inkorrekt és legtöbbször felesleges/káros!


Próbáltál szakmai segítséget kérni már? Nem az eüre gondolok, hanem szopis tanácsadóra. Gyanús, hogy sztrájkba csúsztok lassan, ahhoz viszont szakmai támogatás kellhet.

2012. jan. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

A védőnő azt mondta, ne adjam fel, a doktornő meg szó nélkül írt egy tápszer-receptet... Hát köszönöm szépen!


Most is fejek minden szopi után, és többet is eszek, így kicsit több tejem van.

2012. jan. 31. 23:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!