Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek helyes így? 1...

Szerintetek helyes így? 1 éves korban szeretném elválasztani a babámat.

Figyelt kérdés

Kisfiam 14 hónapig szopott, majd elválasztottam, mert a bőröm tönkrement, szédültem szoptatás alatt, éjjel-nappal folyton szopott én már idegileg sem bírtam. És 8 foga is volt.


Lányom 11 hónapos múlt és éjjel 3-4x szopott eddig. Én már nagyon fáradt vagyok a kialvatlanságtól, immár 4. éve.

Így éjjel kap 1 dl tápszert és alszik reggelig.

De szép lassan el szeretném választani.

Kicsit lelki ismert furdalásom van, de talán szeretnénk 3. babát, ezért is, és azért is, mert már olyan embergyerek, sétál, önálló, én meg kezdek megint ideges lenni a sok szoptatástól.

Jól döntök, hogy max 14 hós koráig tervezem a szoptatását?


2012. febr. 4. 23:10
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

és mégegy, fontos: nem gyarapodik megfelelően.

amióta tápszert is kap, az étvágya is jobb, a súlya is nőtt, eddig fogyott. 1 hónap alatt 30dkg-ot.

2012. febr. 4. 23:11
 2/28 anonim ***** válasza:
48%
Au pairkent dolgozom egy ikres csaladban, ahol a kicsik fel evig szoptak, aztan cumisüvegböl lettek szoptatva. Most 1 evesek. Egeszsegesek, elevenek, tünderiek. :)
2012. febr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 logs válasza:
100%

nem véletlenül mondják, hogy 6. hónaptól lehet adni fokozatosan egyéb kajákat is. gondolj bele, hogy egy felnőttnek mennyi tej kéne egy napra, hogy jóllakjon? az anyatej jó, csak egy idő után nem elég. egy kapcsolódó link:

[link]

2012. febr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, kevés sikerrel. A mai napig keveseket eszik, kb 100gr/etetés, ezt 5x naponta.

Amióta kap tápszert (1 hete), majdnem 180gr-okat eszik alkalmanként.

Nem tudom miért, de mintha az anyatej elvette volna az étvágyát.

2012. febr. 4. 23:38
 5/28 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod oldani szép fokozatosan akkor nem gond.

Engem az egészben csak 1 dolog zavar,van 2 pici gyereked fáradt vagy stb ez valószínű szoptatás nélkül is így lesz,lehet várni kéne még a 3. babával.


4 gyerekes

2012. febr. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Az éjszakai óránkénti szoptatásoktól vagyok fáradt szerintem. Nappal nincs gond, jól elvagyunk hármasban.
2012. febr. 4. 23:43
 7/28 A kérdező kommentje:
De most lefekvésnél tápszert kapott, és még nem ébred fel. Pedig eddig ilyenkor már legalább 2x kelt szopni.
2012. febr. 4. 23:44
 8/28 anonim ***** válasza:

Én is úgy terveztem, hogy a 2. babámat már nem fogom sokáig szoptatni, kisfiamat 1,5 évesen választottam el.

Kislányommal 1 éves koráig terveztem ,de lehet, hogy addig sem húzzuk ki. Múlt héten nagyon beteg lettem, és nem szoptathattam, tápszert kapott. Most már meggyógyultam ,de nem igazán akar szopizni, és nincs elég tejem sem.

2012. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Na nálunk hasonló volt én is nekiálltam hogy leszoktatom a lányt ( a fiam 14 hóig szopott utána nem kérte tovább de már 6 hós korától kapott estére tápszer kiegészítést hogy 2 óránál aludjunk már többet egy kicsit egyben).

Úgyhogy a lányommal is ez volt 10 hónaposan még napi 8szor szopott ebből 3-at éjjel. Mondjuk én azzal hogy 100 grammokat evett napközben 5ször, viszonylag elégedett voltam:)

Mondjuk az hogy nem hízott egyik hónapról másikra az annyira nem érdekes, mert a nagyobbammal is ez volt és semmi baja.

Szóval megpróbáltam de nem ment, nem fogadott el helyette más folyadékot, és tápszert se igazán. Így maradt a cici, magától leszokott ő is pont 14 hósan. Aztán védekezés mellett lettem terhes újra nem terveztünk 3.babát, hát inkább nem mondom el hogy 3 ilyen kicsi gyerek mellett hogy vagyok és hova kívánom az éjjeli 4 szoptatást meg úgy az egész témakört:)) De ha neked elfogadja a tápszert meg más innivalót akkor tedd azt amit jónak látsz és nem is most rögtön írtad hogy elválasztod hanem fokozatosan, baj nem lehet belőle szerintem.

És az is lehet még, hogy addig magától is elkezd leszokni róla.

2012. febr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Teljesen megértem döntésedet.14hó az tökéletes, van aki csak 2-3 hónapig tudja szoptatni babáját.
2012. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!