Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek helyes így? 1...

Szerintetek helyes így? 1 éves korban szeretném elválasztani a babámat.

Figyelt kérdés

Kisfiam 14 hónapig szopott, majd elválasztottam, mert a bőröm tönkrement, szédültem szoptatás alatt, éjjel-nappal folyton szopott én már idegileg sem bírtam. És 8 foga is volt.


Lányom 11 hónapos múlt és éjjel 3-4x szopott eddig. Én már nagyon fáradt vagyok a kialvatlanságtól, immár 4. éve.

Így éjjel kap 1 dl tápszert és alszik reggelig.

De szép lassan el szeretném választani.

Kicsit lelki ismert furdalásom van, de talán szeretnénk 3. babát, ezért is, és azért is, mert már olyan embergyerek, sétál, önálló, én meg kezdek megint ideges lenni a sok szoptatástól.

Jól döntök, hogy max 14 hós koráig tervezem a szoptatását?


2012. febr. 4. 23:10
1 2 3
 11/28 xStefix ***** válasza:

Ha úgy érzed, eddig bírtad és láthatóan a lányodnak sem hiányzik annyira, akkor nincs benne semmi kivetnivaló.

Azzal én is egyetértek, hogy HA úgy látnád, hogy a lányodnak nem annyira fekszik a hirtelen elválasztás, akkor inkább lassabban csináld, de azért te irányíts és legyél kitartó (ha már te tervezed elválasztani).

És azzal is egyetértek, hogy adj magadnak még egy kis időt a regenerálódásra a következő baba előtt. Az oké, hogy nappal jól elvagytok, de ha 4 éve tartósan éjszakáztál, az azért nem 1 hét alatt fog kompenzálódni... Tudod, hogy a folyamatos éjjeli kelegetés megzavarja a test megfelelő működését és hagyni kell, amíg újra visszaáll a rendszer. Szerintem nem kéne sok idő, pár hónap már talán elég is.

2012. febr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Szerintem jól döntesz :)


Az jó, hogy a szopi mellett tápit is elfogad.

Nekem is keveset hízott a kisebb, így mi 4 hós kortól mellétáplálunk. Én is a falra kívánom azt, hogy éjjel 3 óránként akar szopni, míg nap közben 4 órát is kibír, de sajnos nem fogadja el a tápszert. Most 6 hósak vagyunk, és én is hulla fáradt vagyok. A kialvatlanság nem jó...

2012. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Igen, a fiam szoptatása után vártunk 2 hónapot, hogy felkészüljön a szervezetem. Utána megfogant a kislányom. Fiam 17 hónapos volt ekkor. Most is valahogy így lenne jó, ideális ez a korkülönbség, nagyon szeretik egymást:)

Bár én nem vagyok fiatal, éveket nem is tudnék várni.

2012. febr. 5. 16:35
 14/28 A kérdező kommentje:

Csak éjjel fogadja el a tápszert, azt sem sokat, 1dl-t.

De már most érzem, hogy könnyebb, hogy 1x kap éjjel és utána általában nyugton alszik.

Egyébként fél éve fél mellből szoptatom, a másik spontán elapadt. Fiammal ugyanez volt, valami baj van a bal mellemmel.

Sokat ül az ölemben, sokat jön oda hozzám, összebújunk, majd megy tovább, de főleg altatásnál így nyugszik meg, így altatásnál mindig megszoptatom.

Egyébként 8kg és 4kg felett született.

2012. febr. 5. 16:41
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon megterheli a baba gyomrát is az ilyen gyakori etetés, emellett ő sem alszik, ha többször felébred éjszaka. Az én babám 8 hetesen már átaludta az éjszakát (7 hetes korától kb) este 8 kor eszik utoljára, majd reggel fél ötkor. Reggel kipihenten , mosolyogva kel (én is, ami nem mindegy) súlya is megfelelő. Nem bántam meg, hogy így szoktattam. 1 éves kor után már nincs szüksége anyatejre, nyugodtan elválaszthatod. És szerintem törekedj valamiféle rendszer bevezetésére az életetekben.
2012. febr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 xStefix ***** válasza:

Maga az anyatej nem fogja megterhelni az emésztést, akkor se, ha gyakran kapja, ez sokkal inkább a szilárd ételre igaz! Ne keverjük azért össze.

És az sem igaz, hogy 1 éves kor után már úgysincs szükség anyatejre.

De ettől függetlenül ha a Kérdező így látja helyesnek, akkor számukra így lesz a jó megoldás.

2012. febr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
az anyatejet is meg kell emészteni, még ha könnyű is neki. a pici gyomra folyamatosan dolgozik, ha óránként etetik. de nem szeretnék vitázni, kérdezz meg gastroenterológust nyugodtan
2012. febr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Van napirend az életünkben. Szinte percnyi pontos. Kezdetektől.

De, ha szopni akar, eddig megszoptattam, ezt nevezik igény szerinti szoptatásnak.

És a legtöbb szoptatott baba még egyévesen sem alussza át az éjszakát. Bár nem írtad, hogy te szoptatsz vagy nem. Mert ez baromira nem mindegy.

2012. febr. 6. 13:52
 19/28 anonim ***** válasza:
Igen szoptatok, kevés kiegészítéssel! Nekem ez jött be, amit írtam.
2012. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 xStefix ***** válasza:

Akkor a TE babádnak ez így jó, kedves Kommentelő.

De ha a Kérdező babájának meg az a jó (de legalábbis nem baj), ha esetleg időnként gyakran szopik, akkor ilyen is van. Jelesül az én lányomnak se volt vele gondja. Szóval azért, mert te valamit tapasztaltál, még nem biztos, hogy a másik verzió nem jó (ahogy pl. én se mondom, hogy a gyakori szopitól tutira nem fog fájni a pocak, bizonyos feltételek esetén).

Nem tudom, a gasztrósok mit tudnak a szoptatásról és mit nem, de hirtelen nem tudok olyanról, aki IBCLC is. Vagy ha van is köztük, akkor valószínűleg csak néhány az egész országban. (Ellenben az IBCLC-k elég sokat tudnak a belgyógyászatról.)


Az anyatej ugyan nagyon más, mint bármelyik szilárd étel, de attól, mert előbbi könnyebben emésztődik, még ugyanúgy időt tölt a gyomorban. (A szilárd ételek meg ennél általában mind többet is.) Nem tudom, ki hogy van vele, de én addig érzem jól magam, amíg a gyomromnak van mit emésztenie, magyarul nem üres. Ha kiürül, rövid időn belül korog a gyomrom, mar a gyomorsav és társai... Szerintem ez nem egyedi tapasztalat.

Nem az a jó, ha (tartósan) nincs semmi a gyomorban, hanem az, ha van, de nyilván nem túl sok és olyan, amit az adott pocak jól meg tud emészteni. Remélem, a gasztrósok se azt mondták neked, hogy az a jó, ha állandóan "pihenteted" a baba hasát, mert ez elég fura lenne.

2012. febr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!